نیویورک تایمز – وکیل ترامپ برای بازگرداندن اسناد طبقه بندی شده امضا می کند.


پس از اعلام وزارت دادگستری مبنی بر کشف هزاران سند محرمانه از عمارت دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا در فلوریدا توسط ماموران FBI، برخی رسانه ها وجود چنین اسنادی را زیر سوال بردند.

نیویورک تایمز صبح یکشنبه به نقل از چهار منبع آگاه گزارش داد که یکی از وکلای ترامپ در ماه ژوئن نامه ای را امضا کرده است که در آن تمام اسناد ذخیره شده در جعبه های ویلای مار لاگو فهرست شده است. .

این بیانیه پس از آن امضا شد که جی بارت، یک مقام ارشد امنیت ملی در وزارت دادگستری ایالات متحده، در تاریخ ۳ ژوئن به صورت مخفیانه از عمارت ترامپ خارج شد و با دو تن از وکلای وی ملاقات کرد تا در مورد نحوه رسیدگی به اطلاعات طبقه بندی شده در این دیدار گفتگو کند. مورد بحث قرار گرفت.

به گزارش نیویورک تایمز، بیانیه وکیل ترامپ حاکی از آن است که رئیس جمهور سابق آمریکا و تیمش اطلاعاتی را درباره اسناد ذخیره شده در اقامتگاهش به طور کامل افشا نکرده اند.

تیلور بودویچ، سخنگوی وزارت دادگستری آمریکا و ترامپ، از اظهار نظر درباره این گزارش خودداری کرد.

رویترز گزارش داد، روسای کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا و کمیته نظارت و اصلاحات روز شنبه به آوریل هاینز، مدیر اطلاعات ملی آمریکا دستور دادند در صورت انتشار این طبقه بندی در سطح بالا، آسیب احتمالی به امنیت ملی ایالات متحده را بررسی کند. اسناد در حال ورود به عمارت ترامپ است.

تمام کردن…
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید.