نیوآرک حذف لوله سربی را در زمان رکورد کامل می کند

نیوآرک حذف لوله سربی را در زمان رکورد کامل می کند


نیوآرک به هدف خود برای جایگزینی هرگونه لوله کشی که آب را به خانه های بزرگترین شهر نیوجرسی پمپ می کند ، نزدیک می شود. تا کنون ، عملکرد بی نظیری به دست آمده است: بیش از 22000 خط خدمات ارشد با لوله های مسی جایگزین شده است.

مقامات شهري گفتند كه تمام لوله هاي معروف لوله لوله به اندازه شلنگ باغ كه لوله كشي زيرزميني را به خانه ها متصل مي كند ، برداشته شده است. طی دو هفته آینده ، کارکنان ساختمان دوباره بررسی می کنند که خطوط خدمات مشخص شده در ثبت شهر یا علامت گذاری شده “غیر رسانا” بدون سرب هستند. آنها در حال حاضر باید 1000 لوله اضافی را بازرسی کنند.

– بگویید سوابق نشان می دهد که خدمات ارشد ندارید. خوب ، آن صاحب خانه ، آن ساکن ، نگران است. »کریم ادیم ، مدیر آب و فاضلاب نیوآرک گفت. فقط یک دقیقه طول می کشد تا آن را بیرون بیاوریم ، آن را تأیید کنیم و به آنها نشان دهیم که چرا لوله را تعویض نمی کنیم. “

ادیم گفت که کل پروژه تا پایان ماه ، کمتر از سه سال پس از راه اندازی پروژه توسط شهر ، به پایان می رسد. این نتیجه تاریخی سالها پس از فوران بحران آب شهر و مقایسه آن در فلینت ، میشیگان به دست می آید.

در حال حاضر نیوآرک در حال تکمیل لوله های سربی قبل از فلینت است و به عنوان یک مدل – حتی توسط شدیدترین منتقدانش – مورد ستایش قرار می گیرد.

اریک اولسون ، شورای حفاظت از منابع طبیعی گروهی که در سال 2018 از نیوارک شکایت کرد ، گفت: “هزاران خط خدمات اصلی به سرعت جایگزین شدند و این در یک بازه زمانی بسیار سریعتر از سایر مکانهایی که آنها تلاش کرده اند ، انجام شد.” بالاتر از سطح سرب بالا گروه محیط زیست در اوایل امسال با این شهر مستقر شد. گروه جدید ، متشکل از مربیان نیوآرک ، نیز بخشی از این دعوی بود و برای پاسخگویی شهر به ساکنان آن و اطلاع رسانی به مردم در مورد خطرات سرب کلیدی بود.

کارکنان ساختمانی در 30 سپتامبر 2021 در Gillette Place در Newark کار می کنند تا خط سرویس اصلی را با مس جایگزین کنند.

فلش

کارکنان ساختمانی در 30 سپتامبر 2021 در Gillette Place در Newark کار می کنند تا خط سرویس اصلی را با مس جایگزین کنند.

کارن یی / WNYC

سرب به ویژه برای مادران باردار و رشد کودکان مضر است. اگرچه میزان سرب ایمن نیست ، دولت فدرال سطح مجاز آب آشامیدنی را تعیین می کند که تاسیسات آب نمی تواند از آن تجاوز کند. سالانه بیش از 4000 کودک در نیوجرسی مسمومیت با سرب تشخیص می دهند که عمدتا به دلیل خوردن رنگ سرب است.

نیوآرک در ابتدا قرار بود طی 10 سال آینده با خطوط اصلی خدمات جایگزین شود ، اما در سال 2019 ، آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده به این شهر اجازه داد تا آب بطری را بین هزاران نفر از ساکنان توزیع کند. همانطور که نیوآرک در سرتاسر جهان در سرتاسر جهان قرار گرفت و سطح سرب آب همچنان در حال افزایش بود ، مقامات شهرستان اسکس وارد عمل شدند و موافقت کردند که 120 میلیون دلار از طرف شهر برای تسریع برنامه تبادل سرب اختصاص دهند. این بدهی با قرارداد اجاره بین بندر و نیوآرک جبران می شود.

شورای شهر نیوآرک همچنین حکمی را تصویب کرد که به کارکنان ساختمان اجازه می داد بدون اجازه صاحب ملک به خطوط خدمات خصوصی دسترسی داشته باشند ، بنابراین نیازی به تعقیب صاحبخانه های گمشده در شهری نیست که سه چهارم ساکنان خانه خود را اجاره می کنند.

ایالت همچنین به نیوآرک اجازه داد که کار مالکیت خصوصی را از بودجه عمومی تأمین کند. خطوط اصلی خدمات رسانی در نیوآرک متعلق به بخش خصوصی است ، اما این شهر به صورت رایگان لوله ها را جایگزین می کند.

اولسون می گوید: “در جایی که اراده سیاسی وجود دارد ، و به ویژه در جایی که بودجه وجود دارد ، این فرصت وجود دارد که هزاران خط خدمات اصلی را به سرعت و با کارآیی مبادله کنیم.”

– باید وارد اجتماع شوید ، همه خطوط اصلی خدمات ، خیابان به خیابان را به یکباره جایگزین کنید. اگر تجهیزات و پرسنل آنجا دارید ، بسیار کارآمدتر است ، برای هر خانوار بسیار ارزان تر است ، و می توانید این کار را سریع انجام دهید. و این واقعاً یکی از مهمترین درس های نیوآرک است. “

فیل مورفی فرماندار نیوجرسی امسال قانونی را امضا کرد که بر اساس آن سرویس دهندگان آب باید طی ده سال آینده همه خطوط اصلی خدمات رسانی ایالت را جایگزین کنند. انجمن آبفای آمریکا تخمین می زند که 350،000 خط خدمات اصلی در این ایالت وجود دارد ، که پنجمین خط در این کشور است. آخرین موجودی های موجود در بخش محیط زیست نیوجرسی توسط سیستم های آب نشان می دهد که حداقل 167354 لوله شناخته شده نیاز به تعویض دارند. این حدود 14 درصد از 1.2 میلیون لوله موجودی است.

اما نزدیک به 1.1 میلیون ماده ناشناخته ، حدود 85 درصد از کل لوله ها.

ادیم گفت که نیوآرک یک موجودی قوی دارد که به شهر اجازه می دهد به سرعت بلوک حرکت کند. نیوآرک همچنین این برنامه را به یک طرح اجاره محلی تبدیل کرد. وی گفت که 250 نفر از 600 شغل ایجاد شده مستاجران محلی بوده و 85 نفر قبلاً بیکار بوده اند.

او گفت: “ما همچنین یک شرکت والدین و پاپ داشتیم که می توانست مطالبی را ارائه دهد … همه چیزهایی که به اقتصاد محلی کمک می کند.”

نتایج آزمایشات دولتی نشان می دهد که سطح رهبری نیوآرک از اوایل سال 2020 از استانداردهای فدرال فراتر رفته است. این شهر میلیون ها دلار در توسعه زیرساخت های تصفیه خانه Pequannock سرمایه گذاری می کند که آب را به نصف شهر و همچنین شهرهای همسایه مانند بلویل ، بلومفیلد و ناتلی پمپ می کند.

برای مارگاریتا ریز ، ساکن نیوآرک ، کارکنان ساختمانی که در خیابان و سراسر شهر دیده می شوند به او کمک کردند تا اعتماد به نفس خود را در مورد نوشیدن دوباره آب با خیال راحت جلب کند.

او در حالی که منتظر بود کارگران ساختمانی خط خدمات خود را بررسی کنند ، می گوید: “امیدوارم خدا بتواند دوباره آن را بنوشد.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *