نیروی دریایی روسیه: حضور ناوهای جنگی ایران در رژه نبأ خبر.


ناوهای جنگی ایران و جمهوری آذربایجان در اولین رژه نیروی دریایی ارتش در دریای خزر شرکت کردند. کشتی های خارجی در رژه نظامی با هدف تقویت درک متقابل بین کشورها و نیروی دریایی آنها شرکت کردند. علاوه بر رژه، برنامه ریزی شده است که قابلیت های کشتی های جنگی به طور فعال نمایش داده شود که در طی آن حدود ۱۰ سناریو نبرد نشان داده می شود.

به گزارش نبأخبری، منابع خبری از شرکت ناوهای جنگی ایران در رژه نظامی بزرگ نیروی دریایی روسیه در دریای خزر خبر دادند.

نیروی دریایی ایران قرار است روز جمعه برای اولین بار در رژه دریایی ویژه «روز نیروی دریایی روسیه» در منطقه دریای خزر داغستان شرکت کند.

به گزارش سایت «بیگ آسیا»، امسال برای اولین بار ناوهای نیروی دریایی ایران و آذربایجان در رژه نظامی شرکت خواهند کرد.

سرگئی راکش، جانشین فرمانده ناوگان دریای خزر روسیه گفت: نکته مهم امسال حضور ناوهای نیروی دریایی جمهوری آذربایجان و ایران است. برای اولین بار پس از چندین سال، روز نیروی دریایی به طور مشترک جشن گرفته می شود.

به گفته وی، امسال ۲۶ ناو جنگی ۱۵ کشتی پشتیبانی؛ بیش از ۹۰۰ پرسنل و چهار هواپیما درگیر خواهند شد.

در این رژه دو ناو موشک انداز «تاتارستان» و «داغستان». کشتی های جنگی “Makhachkala”، “Astrakhan”، راکت اندازهای “Grad Svyazhsk”، “Uglich” و “Stupints” شامل خواهند شد.

آموزش در معادن دریایی؛ نبرد دریایی با کشتی های دشمن و حملات موشکی به اهداف دشمن که توسط دشمن فرض شده است. کمک به کشتی در شرایط بحرانی؛ عملیات پدافند آبی خاکی شامل اجزای مختلف رزمایش و آموزش نظامی است. .

خبرگزاری ارمنستان در کنفرانس مطبوعاتی منطقه نظامی جنوب ارتش روسیه گزارش داد که کشتی‌های جنگی ایران و جمهوری آذربایجان در اولین رژه دریایی در دریای خزر شرکت می‌کنند.

هدف شرکت کشتی های خارجی در رژه نظامی تقویت تفاهم متقابل بین کشور و نیروی دریایی است. علاوه بر رژه، برنامه ریزی شده است که قابلیت های کشتی های جنگی به طور فعال نمایش داده شود که در طی آن حدود ۱۰ سناریو نبرد نشان داده می شود.

روسیه سابق شناورهای نیروی دریایی چین و ایران در شمال اقیانوس هند رزمایش نظامی برگزار کردند. یکی از این مانورها، به نام رزمایش ترکیبی کمربند امنیتی دریایی ۲۰۲۲، یگان‌های سطحی و هوایی را در منطقه‌ای به وسعت ۱۷۰۰۰ کیلومتر مربع با ارتش شرکت می‌کنند. ارتش و نیروی دریایی تحت عنوان “با هم برای صلح و امنیت”، نیروی دریایی چین و روسیه در شمال اقیانوس هند برگزار شد. | منبع: فارس