نگاه به شرق مشی رهبری امام و نبخبر است.


اصل اساسی روابط بین کشورها، تعریف منافع مشترک است و سطح منافع مشترک ایران و روسیه را می توان به طور کلی ترسیم کرد. هر دو کشور منابع خوبی دارند، نه فقط فناوری و دانش، و هر دو هدف تحریم‌های وحشیانه غرب قرار گرفته‌اند و امیدواریم این امر زمینه‌ای برای همکاری فراهم کند. پیگیری مستمر نظام دیپلماتیک در راستای استراتژی شرق محقق خواهد شد.

به گزارش نبأخبر، رسانه KHAMENEI.IR برای بررسی محورهای مهم و متنوع هزینه مصاحبه با علی اکبر ولایتی از مدیران ارشد بین الملل را پرداخته است. نکات مهم این گفتگو به شرح زیر است.

نگاه به شرق، دیدگاه هایی که هم امام و هم رهبر انقلاب از آن صحبت کردند. یعنی ما می توانیم در مسیری که به دنبالش هستیم بالا بیاییم. در حال حاضر، ظهور شرق آسیا در زمینه های مختلف مشهود است: هند; چین به عبارت دیگر، روسیه و سایر کشورهای منطقه برعکس هستند. حضرت امام و آقا فرمودند کشف شرق مهم است، یک بار در شهر بن آلمان با آقای کهل آشنا شدم. آقای گورباچف ​​یک بار به جای شما کنار من نشست و ما هم کنار شما و به هم گفتیم همانطور که آب رودخانه رای برنمی گردد، کمونیسم هم به کرملین باز نمی گردد. رفتار آقای پوتین و اعتقادات او که در اعمال او منعکس شده است، اعتقادات معنوی است. بر اساس این طرح، حاکمان سابق کرملین بی خدا بودند، کسانی که بی خدا هستند و الان از سر تا پایین ترین سطح زندگی می کنند. مسیحی یا مسلمان یا مسیحی یا مسیحی یا مسیحی یا مسیحی یا مسیحی یا مسیحی یا مسیحی یا مسیحی یا مسیحی یا مسیحی یا مسیحی یا مسیحی یا مسیحی یا مسیحی یا مسیحی یا مسیحی یا مسیحی یا مسیحی یا مسیحی یا مسیحی یا مسیحی یا مسیحی یا مسیحی یا مسیحی مسیحی یا مسیحی یا مسیحی یا مسیحی یا مسیحی یا مسیحی یا مسیحی خشن تر شد
پس از مرگ مائو، تنگ شیائوپینگ رهبر حزب کمونیست چین شد.
تحول اقتصادی کنونی چین آغاز شد. اکنون، اقتصاد چین هنوز کمونیستی نیست. نحوه تعامل آن با دنیای بیرون و جامعه نیز موفق است و یک سبک چینی تکامل یافته است که در تضاد با دهه های ۶۰ و ۷۰ قرن بیستم است. آنها آن را یک جنبش مردمی تحت عنوان مائوئیسم خواندند و تاکید کردند که برخلاف زمانه از جنبش های دیگر حمایت نمی کنند و قصد دخالت در امور کشورهای دیگر را ندارند که در آنها وجود نداشتند. مائوئیست ها، این کشورها مارکسیست نیستند، اما کشورهای قدرتمندی هستند که می توانند نظرات خود را در مورد ایران اعمال کنند، اما ایران اکنون نه. دوران پهلوی و قاجار از هر دوره دیگر پس از اسلام، به ویژه روسیه شوروی سابق و چین، قدرتمندتر بودند. ما یک ملت توسعه‌گرا قوی در ذهن داریم. هژمونی زمانی مؤثر است که طرف مقابل ضعیف باشد، اما ایران کشوری قوی و قوی است. ما می خواهیم با کشورها رابطه داشته باشیم و مشکل چین و روسیه است، بنابراین با اقتدار کامل این کار را انجام می دهیم و چین و روسیه نمی توانند در امور داخلی ما دخالت کنند. درک این بود که انگلیسی ها از نظام پهلوی هستند که با خود آورده بودند و در بسیاری از مقاطع تاریخ خود انگلیسی ها اعتراف کردند که شرح آن خارج از محدوده بحث است. خوب چنین رژیمی آشکارا از موضع ضعف در نزد ابرقدرت ها سرچشمه می گیرد، اما در مورد جمهوری اسلامی ایران این گونه نیست. در این چهل و چهار سال، ما شعار «شرق، نه غرب» را به بهترین نحو به کار می بریم و در عمل هم ثابت کرده ایم. نیروهای ناتو در مقابل نیروهای روسیه آماده جنگ هستند. تدارکات و نشانه ها حاکی از آن است که ناتو ابتدا در حال آماده شدن برای جنگ است و قادر است اولین گام را با الحاق کریمه به روسیه بردارد، که می تواند پازل تضعیف روسیه در شرق اروپا با عضویت اوکراین در ناتو را پس از تعلیق دولت روسیه تکمیل کند. هر جنگی مستلزم آمادگی است و در حالی که ناتو قبل از روسیه آماده جنگ بود، ابتکار روسیه در این شرایط گام های بعدی ناتو و آمریکا را نه تنها برای روسیه، بلکه برای اروپا و آمریکا در تامین انرژی نیز به معضلی تبدیل کرد. مشکل. در جریان درگیری های کنونی در سوریه، موضع ترکیه تجهیز تروریست ها در قالب ارتش آزاد سوریه است. مواجه با شکست انتظارات ترکیه و شکست سیاست های آن کشور در قبال سوریه. از سوی دیگر، حضور کردهای مسلح در شمال سوریه همچنان چالشی برای ترکیه است، زیرا ترکیه تمایل دارد با نیروهای کرد به صورت خصمانه رفتار کند و شمال سوریه را از دو طریق عملی برای حل مشکل هدف قرار داده است. راه حل اول ایجاد مناطق حائل بین مرز ترکیه برای ایجاد منطقه عاری از کردها به عمق سی کیلومتر در سوریه است و راه حل دوم جابجایی بیش از دو میلیون کرد است. من به اردوگاه های پناهندگان رفتم تا توانایی خود را برای حمله از طریق ترکیه کاهش دهم.

در مورد راه حل اول، مشکل کنترل ارضی ارتش سوریه به طور طبیعی با مقاومت و تقابل به وجود آمد.
این نه تنها جنگ محلی را خاموش کرد.
در عوض بیشتر می سوزد. در مورد راه حل دوم، موضوع حقوق بشر و مهاجرت اجباری در کنار نسل کشی مطرح می شود که در تاریخ منطقه برجسته است. محکومیت چنین اقداماتی، به ویژه در منطقه قفقاز، اغلب ثبت شده است. بهترین راه برای حل این مشکل مشترک، حضور تروریست ها در مناطق شمالی سوریه است. مذاکرات بین کشورهای منطقه به حاکمیت سوریه احترام می گذارد و هیچ اختلافی وجود ندارد که در این راستا درگیری وجود نداشته باشد. پوتین رئیس جمهور روسیه همانطور که بارها در منویات رهبر انقلاب بیان کرده است برای خلاصی تروریست ها از حضور عناصر ناامن بر این موضوع تاکید کرده است. روابط راهبردی ایران و روسیه تا سطح روابط راهبردی قابل گسترش است و این وظیفه هر دو کشور است که آن را تا سطح روابط گسترش دهند.

توجه داشته باشید که اصل اساسی روابط بین کشورها، تعریف منافع مشترک است و ایران و روسیه دارای طیف وسیعی از منافع مشترک هستند. هر دو کشور منابع خوبی دارند، نه فقط فناوری و دانش، و هر دو هدف تحریم‌های وحشیانه غرب قرار گرفته‌اند و امیدواریم این امر زمینه‌ای برای همکاری فراهم کند. مطابق با راهبردهای پیگیر مستمر نظام دیپلماسی، برای تحقق این امر در کشورهای شرقی، سفر اخیر ولادیمیر پوتین به میانمار با امضای قراردادهای همکاری چندبخشی تا حدودی موفقیت آمیز بوده است. زمینه های. یک مثال برای توضیح مشکل کافی است. در حالی که ایران در جنوب از میدان های گازی وسیع خود بهره برده و تاکنون در بهره برداری از برق خانگی موفق بوده است، روسیه یک شرکت قدیمی فناوری و گاز در حوزه نفت و گاز به نام گازپروم دارد. همکاری با این شرکت روسی می تواند درک ایران از این حوزه ها را افزایش دهد و وعده شرکت های غربی پس از خروج آمریکا از برجام را به تاخیر بیاندازد.

کد خبر: ۱۹۰۵۷۰