نکات ایمنی برای استفاده از اجاق مایکروویو


به گزارش خبرنگار گروه علم و توسعه خبرگزاری فارس. مایکروفر یکی از پرکاربردترین و مهم ترین وسایل امروزی است.بیشترین لوازم خانگی در نظر گرفته شده است. تکنولوژی به کار رفته در ساخت آن نسبت به سایر لوازم خانگی پیشرفته تر است و به دلیل داشتن برنامه های پخت متفاوت، تاثیر بسزایی در تهیه غذا دارد. جالب است بدانید که مایکروویو با کمک تشعشعات موجود در ساختار خود غذا را می پزد و این موضوع افراد را نگران کرده است.

پژمان شیرمردی، معاون سازمان انرژی اتمی ژاپن گفت: در راستای نگرانی های عمومی در مورد استفاده از این دستگاه رایج، مایکروویو و سولاریوم امواج مایکروویو (که امواج غیر الکترومغناطیسی هستند). یون ساز فرض بر این است که غذا گرم شده است. در واقع این امواج باعث ارتعاش مولکول های آب در غذا و تولید انرژی گرمایی می شوند. برخلاف اشعه ایکس و گاما، امواج مایکروویو فرکانس و نفوذ کمی دارند، در حالی که گاما و اشعه ایکس بسیار ضعیف تر هستند.

وی تاکید کرد که تشعشعات منتشر شده از دستگاه های مایکروویو وجود ندارد. یونیزان یعنی انرژی کافی برای حذف الکترون از اتم های ماده (غذا) را ندارد و به عبارت دیگر قدرت ایجاد جهش در ساختار مولکولی را ندارد و انرژی لازم برای شکستن را نیز ندارد. علم شیمی. اتصالات؛ بنابراین، این مایکروویوها رادیکال های آزاد در ماده تولید نمی کنند. همانطور که اشاره شد، پس از دریافت موج مایکروویو، آب گرم می شود. وقتی یک مولکول قطبی در میدان الکتریکی قرار می گیرد. تمایل دارد در جهت میدان حرکت کند. حال اگر این میدان یک شکل موج باشد، جهت مولکول به طور مداوم در حال تغییر است. فرکانس مایکروفر ۲.۴۵ گیگاهرتز (۲.۴۵ x 109 هرتز) است. این فرکانس نزدیک به فرکانس طبیعی مولکول های آب است. در نتیجه، مولکول های آب در کوره دائما در حال تغییر جهت هستند.

هشدار دستیار سازمان انرژی اتمی سولاریوم با یکدیگر مایکروویو در تئاتر است. آنها عناصر نوری اضافه شده است. امواج مایکروویو با ارتعاش مولکول‌های آب باعث ایجاد گرما می‌شوند و اگر بدن انسان و بافت‌های دست مستقیماً در معرض این امواج قرار گیرند، ممکن است پوست دست گرم یا بسوزد. آره، از آنجایی که چشم به گرمای این امواج حساس است، آسیب شدیدتر است و می تواند باعث آب مروارید شود. اگر برخورد خیلی نزدیک باشد، مردان می سوزند. می تواند باعث آب مروارید و ناباروری شود. و اجاق های مایکروویو سولاریوم صفحات محافظ در اطراف بدنه ساز و پشت محفظه شیشه ای قرار گرفته اند و از عبور امواج از داخل محفظه جلوگیری می کنند.

شیرمردی می گوید: یک نکته ایمنی هنگام کار با دستگاه های فوق این است که افراد هرگز صورت و دست خود را روی پنجره شیشه ای قرار ندهند و آن را حداقل ۳۰ سانتی متر از اتاق دور نگه دارند. علاوه بر این، بررسی نشتی تجهیزات مایکروویو و آزمایش های دوره ای آنها جنگیدن پیشگیری از آسیب های جسمی باید جدی گرفته شود.

၏پایان پیام/
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید.