نوشابه: نبأ خبر خطر ابتلا به سرطان کبد را افزایش می دهد.


سرطان
کار کردن

نیویورک (رویترز هلث) – بر اساس تحقیقات جدید، نوشابه های شیرین و سایر نوشیدنی های شیرین خطر ابتلا به سرطان کبد را در زنان افزایش می دهند.

مطالعه ای که روی بیش از ۹۰۰۰۰ زن یائسه انجام شد، نشان داد کسانی که حداقل یک نوشیدنی شیرین در روز می نوشند، ۷۸ درصد بیشتر از کسانی که کمتر از سه نوشیدنی در ماه می نوشند، در معرض خطر قرار دارند.

دکتر شوانگ ژانگ، سرپرست تحقیقات دانشگاه هاروارد، گفت: یافته های ما نشان می دهد که نوشیدنی های شیرین ممکن است خطر ابتلا به سرطان کبد را افزایش دهند.

وی گفت: اگر یافته های ما تایید شود، کاهش مصرف نوشابه های گازدار ممکن است یک اقدام بهداشت عمومی برای کاهش بار سرطان کبد باشد.

برای این مطالعه، محققان ۹۰۵۰۴ زن بین ۵۰ تا ۷۹ سال را که فوت کرده بودند جمع آوری کردند. شرکت کنندگان پرسشنامه ها را در اواسط دهه ۱۹۹۰ تکمیل کردند و به طور متوسط ​​به مدت ۱۸ سال تحت نظر بودند.

در مجموع ۲۰۵ زن به سرطان کبد مبتلا شدند.

این مطالعه نشان داد که زنانی که حداقل یک نوشیدنی در روز می‌نوشیدند، ۷۳ درصد بیشتر از زنانی که کمتر از سه نوشیدنی در روز ننوشیده‌اند، در معرض خطر قرار دارند.

به گفته محققان، نوشابه های حاوی قند خطر ابتلا به چاقی و دیابت نوع ۲ را افزایش می دهند که هر دو خطر ابتلا به سرطان کبد را افزایش می دهند. این نوشابه ها همچنین با مقاومت به انسولین و رسوبات چربی در کبد مرتبط هستند.

کد خبر: ۱۸۷۰۷۵