نعوظ صبحگاهی؛ آیا نعوظ تصادفی یک علامت است؟ علل + کنترل


مردان اغلب نعوظ ناگهانی را بدون تحریک فیزیکی یا احساسی تجربه می کنند. اگرچه معمولاً هیچ دلیلی برای نگرانی وجود ندارد، این می تواند برای پسران یا مردان خجالت آور باشد. نعوظ صبحگاهی در نوجوانان و بزرگسالان رایج است، به خصوص وقتی صبح از خواب بیدار می شوند. نوسانات تستوسترون ممکن است دلیل این امر باشد.

در این مقاله، علل و مدیریت نعوظ تصادفی یا صبحگاهی، و همچنین ارتباط با اختلال نعوظ (ED)، مورد بحث قرار گرفته است.

مقاله مرتبط: فواید نوشیدن هر روز صبح آب میخک

آیا نعوظ ناگهانی طبیعی است یا صبح؟

باید گفت که نعوظ معمولا زمانی رخ می دهد که فرد از نظر جنسی تحریک شود. نعوظ تصادفی به نعوظی گفته می شود که “از هیچ جا” و بدون تحریک جنسی رخ می دهد. اگرچه در نوجوانان و بزرگسالان جوان شایع‌تر است، مردان در هر سنی می‌توانند نعوظ ناگهانی را تجربه کنند. این کاملا طبیعی است و می تواند عملکرد جنسی سالم را نشان دهد.

سفتی صبحگاهی در مردان و پسران شایع است. با این حال، اگر فردی نعوظ ناگهانی و تصادفی داشته باشد اما در طی تحریکات جنسی مکرر قادر به دستیابی یا حفظ نعوظ نباشد. این می تواند نشانه ای از ED یا اختلال نعوظ باشد.

مطالب مرتبط: ۸ اشتباه مهم در ازدواج مربوط به اختلال غفلت عاطفی دوران کودکی

نعوظ صبحگاهی؛ دلایل

انسان فکر می کند، نعوظ زمانی رخ می دهد که شما با دیدن یا احساس چیزی یا چیزی که از نظر جنسی برانگیخته می شود، برانگیخته می شوید. مغز سیگنال هایی می فرستد که رگ های خونی متصل به آلت تناسلی را گشاد می کند و اجازه می دهد خون بیشتری در آن جریان یابد. به طور معمول، این کار باعث تنگ شدن شریان هایی می شود که خون را به بقیه بدن می برند. باعث تورم و سختی آلت تناسلی می شود که منجر به نعوظ می شود.

نعوظ بدون تحریک جنسی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. اختلال نعوظ شبانه ممکن است در شب به دلیل تغییرات هورمونی یا تحریک فیزیکی ناشی از تماس با ملحفه ها رخ دهد. یک مرد سالم در طول خواب ۳ تا ۵ نعوظ را تجربه می کند که هر کدام ۲۵ تا ۳۵ دقیقه طول می کشد.

سطح تستوسترون به ویژه در طول روز در نوسان است. این می تواند باعث نعوظ تصادفی شود.

تستوسترون در ایجاد نعوظ ضروری است و نقش مهمی در عملکرد جنسی دارد. با این حال، دخالت تستوسترون در نعوظ خود به خودی مشخص نیست.

مقاله مرتبط: نظریه مثلث عشق استرنبرگ چیست؟ در رابطه عاطفی خود در کجای این مثلث قرار دارید؟

نعوظ تصادفی و اختلال نعوظ

طبیعی است که یک مرد گهگاه قادر به ایجاد یا حفظ نعوظ در طول تحریک جنسی نباشد. ممکن است به دلیل خستگی باشد. یا ممکن است دلیل خاصی وجود نداشته باشد. با این حال، اگر اغلب با این مورد مواجه می شوید، این می تواند نشانه ای از ED باشد.

هم عوامل فیزیکی و هم عوامل روانی می توانند باعث ED شوند و شناسایی علل آن می تواند به تعیین بهترین درمان کمک کند. اگر مردی به طور مکرر نعوظ تصادفی را تجربه می کند و نمی تواند نعوظ خود را هنگام تحریک حفظ کند، ممکن است به دلیل عوامل روانی باشد.

علل فیزیکی می تواند شامل مشکلات عصبی یا جریان خون باشد. داروهایی مانند سیلدنافیل (ویاگرا) می توانند جریان خون را در آلت تناسلی افزایش دهند. با این حال، از دست دادن ناگهانی هوشیاری یکی از عوارض احتمالی این داروها است.

مقالات مرتبط: ۷ بهترین راه برای ایجاد شادی بیشتر در ازدواج

نعوظ صبحگاهی؛ کنترل

اجتناب از ایمپلنت های تصادفی که به طور غیرمنتظره اتفاق می افتند دشوار است. خجالت آوره.

شامل نکاتی برای کنترل نعوظ تصادفی است.

  • پنهان کردن نعوظ: نشستن پشت میز با استفاده از یک کیف یا اشیاء دیگر به عنوان سپر، یا صاف کردن پارچه شلوار می تواند به پنهان کردن نعوظ کمک کند.
  • تمرکز. اختلال نعوظ را می توان با حواس پرتی کاهش داد. برخی انجام یک کار ذهنی مانند حل مسائل ساده ریاضی را مفید می دانند.
  • از تحریک بیشتر نعوظ خودداری کنید. اگر نعوظ با حرکت یا لباس تشدید شود، رفع آن ممکن است مدت بیشتری طول بکشد.
  • خنک کردن دمای بدن اگر سرما خورده اید، بیرون رفتن یا دوش آب سرد در صورت امکان می تواند کمک کننده باشد.

مقاله مرتبط: هر آنچه که باید در مورد نیمفومانیا یا میل جنسی شدید در زنان بدانید.

باید گفت.

نعوظ صبحگاهی یک مشکل رایج برای مردان در هر سنی است. اگرچه آنها بی ضرر هستند، اما معمولاً نشان دهنده یک بیماری زمینه ای نیستند. با این حال، ادرار تصادفی یا صبحگاهی یک مشکل است یا اگر علائم دیگری دارید. مشاوره پزشکی دریافت کنید. هرکسی که به ED مشکوک است باید با پزشک هم صحبت کند.