نسخه جدید تارا اتوماتیک از نوامبر عرضه خواهد شد.


تحقیق ایران خودرو; معاون طراحی و توسعه محصول از نسخه جدید تارا اتوماتیک در آبان ماه سال جاری با تجهیزات ایمنی و راحتی و همچنین تغییرات طراحی ظاهری در سری V4 خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، محسن رضایی منش درباره هدف ایران خودرو از معرفی تارا اتوماتیک جدید گفت: ایران خودرو استانداردهای بین المللی را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. سعی کردیم محصولی با تجهیزات مدرن و طراحی جذاب ارائه کنیم.

تارا اتوماتیک در حال حاضر لوکس ترین خودروی تولید شده در کشور است. ایران خودرو با بیان اینکه این خودرو به عنوان پیشرفته ترین و ایمن ترین سدان به شمار می رود، تصمیم گرفته تا نسخه سدان فعلی تارا اتوماتیک را برای مشتریان لوکس به بازار ایران معرفی کند. در زمینه تجهیزات رفاهی و ایمنی و در زمینه طراحی ظاهری تغییراتی ایجاد شده است.

رضایی منش در خصوص مشخصات فنی تارا اتوماتیک جدید گفت: نسخه جدید تارا اتوماتیک همچنان از موتور TU5P (بهینه سازی شده) با قابلیت تولید ۱۱۳ اسب بخار قدرت و ۱۴۴ نیوتن متر گشتاور بهره می برد و قدرت این موتور از طریق یک موتور شش گانه تولید می شود. گیربکس اتوماتیک سرعت. گیربکس تیپ ترونیک (دستی) آن را به چرخ های جلو منتقل می کند و حالت های رانندگی اسپرت و برفی نیز برای این گیربکس مشخص شده است.

تغییرات نسخه جدید تارا اتوماتیک نسبت به مدل فعلی

در مقایسه با نسخه پایه گیربکس اتوماتیک V4، از جمله گزینه های اضافه شده به گیربکس اتوماتیک V4، سنسور ضربه یا سنسور پاشنه، سنسور پا در زیر سپر عقب است. گرمکن صندلی راننده و سرنشین جلو امکان برقراری تماس اضطراری SOS را نشان می دهد.

تحقیق ایران خودرو; معاون طراحی و توسعه محصول گفت: با توجه به اضافه شدن قابلیت تماس اضطراری SOS، طراحی پنل سانروف تارا اتوماتیک V4 نسبت به نسخه قبلی تغییر کرده است. کلیدهای بالابر پنجره روی قاب های تارا اتوماتیک V4 قرار داده شد. به همین دلیل طراحی کنسول جلو مدل V4 اتوماتیک تارا نیز تغییر کرده و جعبه موبایل نیز به این قسمت اضافه شده است.

علاوه بر این، ایران خودرو طراحی صندلی ردیف دوم تارا مدل V4 اتوماتیک را تغییر داده و برای سرنشینان عقب یک آرنج (تکیه دست) در وسط اضافه کرده است.

رضایی منش گفت: ایران خودرو در حال برنامه ریزی برای تجهیز نسخه V4 اتوماتیک تارا به گرافیک جدید در چراغ های عقب و به روز رسانی استایل بیرونی سدان محبوب است.

سنسور بدنه تارا اتوماتیک نوع V4; سانروف برقی سیستم ورود بدون کلید و دکمه فشاری؛ تماس اضطراری SOS و گرمکن صندلی‌های جلو؛ چراغ آفتاب راننده; با گجت هایی مانند چراغ خوش آمد گویی زیر سقف و چراغ داشبورد تولید لوکس، این سدان داخلی محسوب می شود و می تواند به خوبی با خودروهای کلاس جهانی امروزی رقابت کند.