نحوه ساخت لاستیک خودرو به صورت مرحله به مرحله دانوتک


شاید از خود پرسیده باشید که لاستیک ها در واقع چگونه تولید می شوند. برای پاسخ به این سوال، فرآیند ساخت تایر یک فرآیند چند مرحله ای است. سپس همراه با مراحلی که باید طی کرد تا یک تایر ایده آل بسازید. با هم آشنا خواهیم شد.

مرحله ۱: استفاده از مواد با کیفیت بالا برای ساخت یک محصول ایده آل.

صنعت تایر برای تامین مواد لازم به صنایع مختلف وابسته است. اولین صنعت مرتبط با صنعت لاستیک، فولاد بود. از فولاد برای تسمه زدن تایرهای رادیال یا سیمی برای جلوگیری از لغزش بخصوص در لاستیک های زمستانی استفاده می شود. دانه های لاستیک به ویژه در لاستیک های زمستانی استفاده می شود.

صنایع شیمیایی یکی دیگر از صنایع مرتبط با صنعت لاستیک است. صنایع شیمیایی یکی از بزرگترین تامین کنندگان لاستیک در جهان است. ترکیبات شیمیایی مورد استفاده در لاستیک برای کاهش سایش؛ برای افزایش چسبندگی و افزایش طول عمر لاستیک استفاده می شود.

اما آیا می دانید لاستیک چیست؟

لاستیک طبیعی از درختانی که در مزارع رشد می کنند استخراج می شود. این فرآورده لبنی با اسید ترکیب شده، با آب شسته شده و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. اما روند ساخت لاستیک مصنوعی متفاوت است و با ترکیبات شیمیایی تولید می شود.

سپس لاستیک های مختلف به یک ترکیب کامپوزیت ترکیب می شوند. برای ساخت لاستیک ماشین. امروزه از ۱۲ ترکیب پلاستیکی مختلف در لاستیک خودرو استفاده می شود.

ترکیبات دیگری که امروزه برای ساخت لاستیک استفاده می شود. جنس آن پارچه است. از این مواد برای حفظ انعطاف پذیری لاستیک استفاده می شود.

مرحله ۲: ایجاد کامپوننت

در این مرحله تولید لاستیک با ترکیب مواد مرحله ۱ آغاز می شود. ابتدا سیم فولادی که روی یک قرقره پیچیده شده است در یک یا چند لایه لاستیک تعبیه می شود. اختلاط مواد پلاستیکی را اختلاط می گویند.

این با اکسترودرها ترکیب می شود تا یک نوار تشکیل شود و یک آج تایر تشکیل شود. در نهایت، قالب خارج شده از اکسترودر خنک می شود. سپس لاستیک به اندازه مورد نیاز بریده می شود. سرانجام، برای بررسی صحت کار؛ وزن قطعه را اندازه گیری کنید.

پس از این کار، نخ های نخ را با دستگاه غلتکی بسیار بزرگ در لاستیک جاسازی می کنند. سپس لاستیک به صورت افقی بریده می شود. مرحله بعدی نصب مهره های فولادی بسته به نوع لاستیک است.

اکنون نوبت به ساخت دیواره های جانبی لاستیک های تولید شده توسط اکسترودر رسیده است. آستر جانبی را از اکسترود خارج کرده و به اندازه مناسب برش دهید.

مرحله ۳: ساخت لاستیک.

در این مرحله تمامی محصولات نیمه تمام مرحله قبل در دستگاه های لاستیک سازی جمع آوری شده و تایرهای سبز رنگ ایجاد می شود. تولید تایر در دو مرحله انجام می شود. ۱. پنهان کاری ۲. مجموعه ای از آج و تسمه. سپس با اسپری مایع لاستیکی مخصوص برای مرحله ولکانیزاسیون آماده می شود.

مرحله ۴: ولکانیزاسیون

در این مرحله، لاستیک در قالب فشرده می شود و برای مدت زمان معینی در دما و فشار معینی نگهداری می شود. به شکل لاستیک. در این فرآیند، لاستیک خام به لاستیک انعطاف پذیر تبدیل می شود. در این قالب ها، الگوی آج و خطوط کناری روی لاستیک سوراخ شده است.

مرحله ۵: کنترل کیفیت

در این مرحله، لاستیک های تحویلی تحت کنترل کیفیت مداوم هستند. مراحل کنترل لاستیک شامل موارد زیر است.

  • بازرسی بصری.
  • عکس اشعه ایکس بگیرید.
  • بررسی اینکه آیا سطح لاستیک صاف است یا خیر.

عوامل موثر بر قیمت تایر

ساخت لاستیک.  عوامل موثر بر قیمت تایر

در ادامه به چندین عامل دخیل در خرید لاستیک پرداخته می شود.

برند سازنده عامل بسیار تاثیرگذار در قیمت لاستیک است. برند تولید کننده است. برندهای داخلی تمایل دارند تایرهای ارزان تری نسبت به برندهای خارجی تولید و به بازار عرضه کنند.

قیمت مواد اولیه و مواد مورد استفاده در لاستیک; در این مقاله با مواد مورد استفاده در ساخت لاستیک آشنا شدید. تغییر در قیمت هر یک از این مواد اولیه می تواند منجر به تغییر قیمت لاستیک شود.

نوع آج و رویه لاستیک معمولا لاستیک تابستان است، در زمستان و چهار فصل موجود است. هر کدام از این لاستیک ها آج و آج مخصوص به خود را دارند. بنابراین شکل آج و رویه روی قیمت تایر تاثیر می گذارد.

سایز لاستیک: یکی از عوامل مهم در قیمت تایر سایز آن است. طبیعتا، هرچه لاستیک بزرگتر باشد، لاستیک بزرگتر است. قیمتش هم بالا میره

لاستیک فروشی

اگر قصد خرید لاستیک را دارید. باید به لاستیک فروشی بروید. هنگام خرید لاستیک از فروشگاه؛ زمان ساخت لاستیک؛ به نوع لاستیک ها و تنوع لاستیک های موجود در فروشگاه دقت کنید.

کیفیت لاستیک را نیز بررسی کنید. از برندهای معروفی که کیفیت خود را ثابت کرده اند. خرید کنید. حتما لاستیک را از مغازه های مجاز خریداری کنید.

رینگ ماشین

ساخت لاستیک.  چرخ خودرو و تاثیر آن در رانندگی

وقتی صحبت از لاستیک ماشین می شود. یکی از مهم ترین قسمت های لاستیک، رینگ آن است. رینگ های خودرو نه تنها زیبایی و جلوه خاصی به خودرو می بخشد، بلکه به رانندگی روان و کنترل خودرو نیز کمک می کند.

جنس رینگ استفاده شده در خودرو از آلیاژ آلومینیوم است. فلنج مونولاک یکی از بهترین فلنج های یک تکه ترکیبی از آلومینیوم و سایر آلیاژها می باشد.

هنگام خرید لاستیک، به شرایط خود بسیار توجه کنید. جایی که می خواهید رانندگی کنید. بودجه ای که می خواهید بپردازید. همه این موارد به شما کمک می کند تایر مورد نظر خود را به راحتی انتخاب کنید.

اگر بودجه کمی دارید یا نمی توانید هزینه زیادی برای لاستیک بپردازید. می توان از لاستیک های مارک محلی استفاده کرد. این لاستیک ها ارزان و با کیفیت هستند. برندهای لاستیک محلی عبارتند از: Barez Rubber; لاستیک یزد، نیویندا ارجاع.

یک برند محلی در تولید رینگ های محلی. حلقه این برند محلی قادر است رژ لب هایی با کیفیت بالا را با قیمت مناسب وارد بازار کند.

تریم مناسب می تواند تاثیر زیادی بر زیبایی و ظاهر خودرو شما داشته باشد. این به نرمی رانندگی و کنترل پذیری خودرو کمک می کند. بنابراین اگر می خواهید از یک رانندگی زیبا لذت ببرید. باید از چرخ ها و لاستیک های مناسب استفاده کرد.

خلاصه کلی: تولید لاستیک یکی از فرآیندهای پیچیده صنعتی است که در کارخانه های بزرگ لاستیک انجام می شود. برای ساخت یک تایر ایده آل، باید از مواد اولیه با کیفیت بالا استفاده کرد.

از جمله مراحل دیگر تولید لاستیک؛ ساخت قطعات نیمه لاستیکی؛ قالب گیری لاستیک عمومی؛ می توان به ولکانیزاسیون و کنترل کیفیت اشاره کرد. از جمله عواملی که بر قیمت لاستیک تاثیر می گذارد می توان به برند سازنده آن اشاره کرد. قیمت مواد اولیه و مواد مصرفی در تولید لاستیک. شامل نوع آج و نوع آج و اندازه لاستیک است.

نکاتی برای این مقاله