نحوه آزادسازی رم و کاهش مصرف رم در ویندوز


از برنامه های سبک تر استفاده کنید و برنامه های در حال اجرا را مدیریت کنید

اگر واقعاً نیاز به پاک کردن رم رایانه خود دارید، اما برنامه‌هایی که رم را در خود جای داده‌اند برای گردش کار شما ضروری هستند، ابتدا سعی کنید تا زمانی که می توانید از برنامه های جایگزین سبک تر استفاده کنید. اگر زمانی که فتوشاپ باز است رایانه شما مشکل دارد، از یک برنامه کوچکتر مانند Paint.NET یا GIMP برای ویرایش های جزئی استفاده کنید. فقط زمانی از فتوشاپ استفاده کنید که به طور کامل به کار روی یک پروژه اختصاص دهید.

دوم، به برنامه هایی که باز کرده اید بیشتر توجه کنید. هر نرم افزاری را که به طور فعال با آن کار نمی کنید ببندید. پس از اتمام کار روی فایل‌ها، عادت کنید که فایل‌ها را ذخیره کنید، سپس برنامه‌ای را که در آن باز است ببندید. برگه‌های مرورگر را که می‌خواهید بعدا بخوانید را نشانک‌گذاری کنید (یا از یک سرویس خواندنی مانند Pocket استفاده کنید)، سپس آنها را ببندید تا RAM آزاد شود. نگه داشتن یک بند محکم تر در مورد آنچه در حال اجرا است به آزاد کردن RAM کمک می کند.

مطمئن شوید که بخش System Tray نوار وظیفه را که در سمت راست پایین صفحه نمایش خود قرار دارد، با کلیک بر روی فلش کوچک گسترش دهید. هر برنامه‌ای که در اینجا نمادی دارد در پس‌زمینه اجرا می‌شود، بنابراین باید روی هر چیزی که نیاز ندارید کلیک راست کرده و Close یا Exit را انتخاب کنید (سپس از مراحل بالا برای جلوگیری از اجرای آن در هنگام راه‌اندازی هر بار استفاده کنید).

مهم نیست از چه مرورگری استفاده می کنید، باید افزونه های مرورگر خود را بررسی کنید و هر کدام را که نیاز ندارید حذف کنید. هر افزونه ای که به مرورگر خود اضافه می کنید، حافظه اضافی مصرف می کند، بنابراین خلاص شدن از شر آن ها راهی آسان برای کاهش بیشتر مصرف رم است.