نتایج اولین دوره مسابقات آزاد مهارت فرش کشور در گلستان اعلام شد.


به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، حمزه گرایلو مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گلستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اولین دوره مسابقات مهارت فرش کشور از پنجم تا هشتم مهرماه در شهرستان بندرترکمن برگزار شد. شناسایی استعدادهای حرفه ای در زمینه فرش که به میزبانی استان گلستان برگزار شد.

در این مسابقه ۴۶ هنرمند فرش از ۱۷ ایالت کشور به همراه داوران از جمله اساتید برجسته کشور حضور داشتند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گلستان خاطرنشان کرد: در مراسم اختتامیه؛ برگزیدگان برتر این مسابقه در رشته فرش بافی و طراحی نقشه فرش معرفی شدند. بی بی خدیجه بازیار گلستانی; شاهین شهریاری از استان فارس و ملیحه کرد پنه چوله از استان مازندران در رشته قالی بافی مقام اول تا سوم را کسب کردند.

محسن مومنی از استان اصفهان برنده جایزه اول رشته طراحی فرش شد. محدثه محمدی از مازندران مقام دوم و شاهین دهکردی از استان چهارمحال و بختیاری مقام سوم را کسب کردند.

گرایلو در تلاش است تا هر ساله چنین مسابقاتی را در استان گلستان برگزار کند.

در این رویداد حامیان مالی، وی همچنین به داوران و عوامل اجرایی تبریک گفت.

صادرات صنعت فرش گلستان وضعیت خوبی ندارد.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری گلستان گفت: صنعت فرش گلستان در زمینه صادرات وضعیت خوبی ندارد و در سال ۱۴۰۰ کمترین صادرات را در این زمینه داشته است.

سیدعلی مهاجر گفت: – برای رسیدن به بازار جهانی در حوزه صادرات. دارایی های ما سرآغاز رشد فزاینده ما در حوزه های مختلف از جمله صنعت فرش باشد. باید روی توانایی ها و مهارت ها تمرکز کرد.

وی تصریح کرد: برای تحول بنیادین در اقتصاد و اقتصاد دانش بنیان و حوزه دانش بنیان به دانش و مهارت مدرن نیاز است.

انتهای نامه/۸۳۰۲۱
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید.