موضوع حجاب و واکنش اخیر رهبران حاشیه ای آن – نبأ خبر


درس خارجی
مدیریت

در این مسائل باید با آرامش و منطق و به دور از احساسات غیرضروری وارد شد و منطق استعماری غرب را با دلایل روشن افشا کرد. ممکن است در منطقه ای که امام جمعه تصمیم می گیرد همه نماز جمعه را که کیفیت مناسب و جایگاه مناسبی داشته باشد، در نظر بگیرد، ناهنجاری باشد.

به گزارش نبأخبر، رهبر انقلاب روز جمعه در دیدار با ائمه جماعات سراسر کشور به مسائل مطرح شده در روزهای اخیر در خصوص زنان و حجاب اشاره کردند و گفتند که این موضوعات به صورت مستمر مطرح شده است. از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی اخیراً دوباره شروع شده است، به بهانه حجاب، بارها و بارها همان تلاش های نافرجام انجام می شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای چند سال پیش در دیداری از ایشان پرسیدند که ایشان چه دفاعی در برابر غرب در مورد مسائل زنان دارند؟ چیزی برای حمله وجود دارد. کسانی که زنان را به کالا تبدیل می‌کنند باید بایستند و پاسخ دهند.»

حضرت آیت الله خامنه ای در پاسخ به این سؤال که «چرا رسانه های رسمی حکومتی آمریکا و انگلیس و مزدورانشان به بهانه حجاب به مسائل زنان حمله می کنند؟» و آیا واقعاً غربی ها مدافع حقوق زنان ایران هستند؟ داروها برای کودکان ممنوع و غیرقابل دسترس است. آیا واقعا این غربی ها با زنان ایرانی همدردی می کنند؟

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: حقیقت امر این است که یک زن سرافراز و بااستعداد ایرانی بزرگترین و مهم ترین ضربه در برابر دروغ و دروغ تمدن غرب است و از آن به شدت عصبانی هستند.

سنجاق

حضرت آیت الله خامنه ای فرمودند تا زمانی که زن در غرب از موانع اخلاقی و دینی رهایی یابد، علم، زنان ایرانی در چهل سال گذشته توانسته اند لباس بپوشند، هرچند سال هاست که می گویند نمی توانند به سطوح بالاتر سیاسی و اجتماعی برسند. حجاب اسلامی و اردیبهشت چادر علمی است اجتماعی ورزش ها سیاست مدیریت آنها در زمینه های مختلف تجاری و فرهنگی برجسته هستند و به موفقیت و افتخار بزرگی دست می یابند.

دستاوردهای زنان مسلمان ایرانی، تلاش های دویست سیصد ساله غربی ها را خنثی کرده و فضای خشم و بدبینی را علیه زنان ایرانی به خاطر حجاب ایجاد کرده است.

رهبر انقلاب در نماز جمعه هفته گذشته در خصوص بحث حجاب و همچنین فضای مجازی و رسانه خاطرنشان کردند: باید با احتیاط و عقلانیت به دور از احساسات ناخواسته و با دلایل روشن با این مسائل برخورد کرد. منطق استعمار غرب باید افشا و تبیین شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای توضیح همراه را مانند سایر موارد در شأن و تخصص می‌دانند: ممکن است امام جمعه در موضوعی اختلاف داشته باشد. مقرر شد در نماز جمعه گنجانده شود که باید مورد توجه قرار گیرد. کیفیت مناسب و مطابق با جایگاه امام جمعه باشد.