مقام یمنی: هرگونه حماقت اسرائیل در لبنان منجر به جنگ همه جانبه در منطقه می شود.


به گزارش خبرگزاری فارس، «محمد البخیتی» از اعضای دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن شامگاه چهارشنبه در مصاحبه ای در واکنش به سخنرانی دبیرکل حزب الله لبنان این تهدیدها را مطرح کرد. سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان درست می گوید و دولت صهیونیستی این را به خوبی می داند.

وی به شبکه المیادین گفت: «اگر اوضاع بدتر شود، حزب الله از میدان نفتی کاریش راضی نخواهد شد» و سید حسن نصرالله به رژیم صهیونیستی گفت: «این معادله را ثبت کنید. ما به کاریش می آییم و بعد از اتمام کار» حزب الله همه تحولات سواحل را دنبال می کند و همه حوادث را زیر نظر دارد.

البخیتی ادامه داد: امروز اسرائیل و آمریکا می دانند که هرگونه حماقت آنها به ویژه در لبنان منجر به جنگ بزرگ در منطقه می شود و ورود اسرائیل به جنگ لبنان باعث انفجار در منطقه می شود و آن به نفع دولت اشغالگر نیست».

به گفته این شخصیت یمنی، هماهنگی بالایی بین محور انقلابی از جمله گروه های مقاومت فلسطین وجود دارد و اکنون بازگشت روابط حماس و سوریه خشم برخی را برانگیخته است.

البخیتی گفت: آنچه برای صنعا مهم است حمایت همه جنبش های مقاومت فلسطین از جمله حماس است و اکنون کشورهای متخاصم بیش از یمن به آتش بس نیاز دارند.

یکی از اعضای ارشد یمن انصارالله گفت: هدف کشورهایی که آتش بس را نقض می کنند رسیدن به مرحله صلح و عدم جنگ است. ارتش اکنون قادر است زیرساخت های نفتی عربستان و امارات را نابود کند و بنادر و فرودگاه های آنها را در یمن تعطیل کند.

اسامه حمدان، یکی از اعضای ارشد حماس، در واکنش به سخنرانی شامگاه چهارشنبه سید حسن نصرالله گفت که سید حسن نصرالله منعکس کننده برقراری معادلات جدید بر اساس پایه های مستحکم دستاوردها و مقاومت است. .

حمدان ادامه داد، مقاومت توانست به موفقیت‌های جدیدی دست یابد و واقعیتی را که می‌خواست، تحمیل کند، هرچند برای برخی بهای سنگینی داشت.

وی توضیح داد: یک معادله مقاومت این است که مالک نمی تواند امنیت کسی را تضمین کند (چه برسد به طرف مقابل).

در سخنرانی دیشب نصرالله، شکست طرح جدید خاورمیانه؛ سفر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به فلسطین و عربستان سعودی; جنگ روسیه و اوکراین؛ موضوعات زیادی از جمله ترسیم مرزهای لبنان و رژیم صهیونیستی مطرح شد.

سید حسن نصرالله در بخشی از سخنان خود گفت: از جمله درس هایی که باید از جنگ ۳۲ روزه بگیریم این است که مردم جنوب مقاومت را پذیرفته اند و تعداد سازمان ها و ساختمان های انقلابی بیش از هر زمان دیگری است. روحیه مقاومت وجود دارد و مردم و جغرافیای منطقه با این مقاومت پیوند خورده است. خداوند نیز در آغاز است و از طریق این مقاومت کار می کند. مقاومت تنها نیرویی است که حقوق نفت و گاز لبنان را به دست می آورد.

دبیرکل حزب الله گفت: ما به دشمن گفتیم اشتباه نکند و به هاستین و آمریکایی ها گفتیم لبنان را گمراه نکنند. پیامی از هواپیماهای بدون سرنشین رسید. این معادله را ثبت کنید: بعد از «کاریش» و «کاریش». بعد از «کاریش». چاه های نفت در امتداد مرز فلسطین؛ ما تمام چاه ها و سکوهای نفتی را رصد می کنیم. اگر از حقوق این کشور استفاده نکنید، هیچکس نمی تواند نفت استخراج کند». (جزئیات)

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید.