مشخصات گیاهی: کاوا |


آیا می دانستید که ریشه کاوا به اندازه برخی از داروهای ضد افسردگی و اضطراب موثر است؟

نوشته شده توسط میراندا گلامو، نویسنده مشارکت کننده

همه ما در زندگی دوره هایی داریم که نتیجه می دهد استرس و اضطراب بیشتر از چیزی که دوست داریم. اگر در جزیره Maewo هستید، خانواده شما ممکن است کاوا را به شما پیشنهاد دهد. به خواندن ادامه دهید تا در مورد این ریشه جالب نه تنها با قرن ها سنت، بلکه مطالعات بالینی فراوان بیشتر بدانید.

زمینه گیاهان کاوا

عکاسی کاواوید

همه چیز در مورد KAVA

کاوا-کاوا که به کاوا یا کاوا نیز معروف است پایپر متیستیکوم، درختچه ای استوایی از خانواده فلفل است که منشا آن جزایر دریای جنوبی است. می تواند تا ۳۳ فوت رشد کند و در استرالیا و هاوایی نیز رشد می کند. از سال ۱۶۱۶ اسنادی در مورد نوشیدنی تشریفاتی کاوا که ساکنان جزایر اقیانوس آرام استفاده می کردند، یافت شد. ریشه را می جوند یا آسیاب می کنند، سپس با آب یا آب نارگیل مخلوط می کنند و در یک کاسه جداگانه صاف می کنند. این به یک نوشیدنی گل آلود قهوه ای روشن تبدیل می شود.

آلیس ایست گیت یک هنرمند تجسمی مشترک است که در رویدادهایی در سراسر جزایر فیجی نقاشی کرده است. همسر و شریک هنری او جک اهل فیجی است. آلیس به من گفت: “من در مورد کاوا از جک یاد گرفتم که با میکس و نوشیدن آن در فیجی بزرگ شد. در آنجا، معمولاً میکس بعد از کار و در هر اجتماع اجتماعی وجود دارد، و موسیقی اغلب بخشی از آن با افرادی است که گیتار و یوکلل می‌نوازند. و در اطراف کاسه کاوا آواز می‌خوانیم. حالا آخر هفته‌ها در خانه میکس داریم و اغلب موسیقی هم می‌نوازیم.»

یک کاسه کاوا

عکاسی کاواوید

در KAVA استفاده می شود

آزمایش‌های بالینی زیادی روی کاوا، به‌ویژه در مورد اضطراب، وجود دارد. مطالعات نشان می دهد که کاوالاکتون ها ماده اصلی موجود در ریشه هستند آنها انتقال دهنده های عصبی GABA را در مغز تقویت می کنند که مغز را آرام می کند.

اولین مطالعه بلندمدت در سال ۱۹۹۷ انجام شد. کاوا به طور قابل توجهی اضطراب درک شده بیماران را در مقایسه با دارونما کاهش داد. همچنین، این مطالعه هیچ گونه عوارض جانبی ترک یا وابستگی را نشان نداد.

در یک کارآزمایی کنترل شده ۸ هفته ای در دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانس آلمان، کاوا به اندازه داروی ضد اضطراب بوسپیرون و داروی ضد افسردگی اوپیپرامول در درمان بیماران مبتلا به اختلال اضطراب فراگیر مؤثر بود.

مزایای اصلی نشان داده شده در مطالعات بالینی مختلف عبارتند از:

 1. اضطراب کم
 2. مسکن
 3. کمک به مشکلات خواب یا بی خوابی
 4. کمک به افسردگی
 5. مدیریت استرس
 6. ضد التهاب و محافظت کننده عصبی

از Alise Eastgate پرسیدم که آیا فواید دارویی وجود دارد که کاوا در فیجی به آن معروف است؟ او گفت: بله، این ماده به عنوان یک تسکین دهنده استرس و شل کننده عضلات شناخته شده است.

ریشه کاوا

عکاسی کاواوید

هشدارهای KAVA

نگرانی هایی در مورد ایمنی کاوا مطرح شده است. چند مورد نادر وجود داشته است که در آنها با سمیت کبدی همراه بوده است، اگرچه علت دقیق آن هنوز ناشناخته است. بسیاری از کشورها حتی کاوا را ممنوع کرده اند. در سال ۲۰۱۴، آلمان این ممنوعیت را لغو کرد زیرا علت سمیت نامشخص بود. دادگاه اعلام کرد که موسسه فدرال آلمان برای داروها و تجهیزات پزشکی “رابطه علی بین آماده سازی کاوا و آسیب ادعایی کبد به طور قطعی ثابت نشده است.” بسیاری بر این باورند که مسمومیت کبد ممکن است در اثر استفاده طولانی مدت، دوزهای نادرست یا آلودگی محصول ایجاد شود.

معمولاً استفاده از کاوا بیش از دو تا سه ماه توصیه نمی شود. نشان داده شده است که با بسیاری از داروها، داروها و الکل تداخل دارد.

از کاوا استفاده نکنید اگر…

 • شل کننده های عضلانی یا آرام بخش مصرف کنید
 • شما به بیماری پارکینسون مبتلا هستید
 • سابقه بیماری کبدی دارید
 • مصرف داروهای اضطراب یا افسردگی
 • مصرف مهارکننده های مونوآمین اکسیداز (MAOI)
 • نوشیدن الکل
 • استفاده از استامینوفن (تیلنول)
 • مصرف داروهای ضد بارداری
 • مصرف داروهای سرطان

مانند تمام گیاهان و مکمل ها، لطفاً با پزشک یا گیاه شناس خود در مورد عوارض جانبی و دوزهای احتمالی صحبت کنید.

پودر ریشه کاوا

گیاهان رز کوهستانی پودر ریشه کاوا

نحوه دریافت منبع KAVA

می توانید آن را به اشکال مختلف خریداری کنید: کپسول، چای، پودر یا تنتور مایع. شما می خواهید از موارد زیر مطمئن شوید:

 1. به دنبال کاوا ساخته شده از ریشه باشید
 2. با محتوای دقیق کاوالاکتون آشنا شوید
 3. محصولات از منابع قابل اعتماد و بدون مواد اضافی

اگر طرفدار طعم کاوا نیستید، فرم کپسول ممکن است برای شما مناسب باشد. اکثر تحقیقات نشان می دهد که آن را طولانی مدت نکنید.

بشقاب کاوا در نقاط مختلف کشور یافت می شود. می توانید برخی از دستور العمل های سرگرم کننده از گیاهان رز کوهستانی را با پودر ریشه کاوا امتحان کنید. در نهایت، شما می توانید از آلیز پیروی کنید، او تشویق می کند “هرکسی که کنجکاو است که یک پلو (گلدان) داشته باشد!”

تجربه شخصی شما از کاوا چیست؟

آیا در مورد واکسیناسیون سردرگم هستید؟

راهنمای رایگان واکسن بیهوده ما را دریافت کنید. به سوالات خود با اطلاعات منطقی و مبتنی بر واقعیت ها و نه ترس پاسخ دهید.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/