مرکز تیونینگ ECU Ramp Karak برای تمامی مدل های پژو ۲۰۶ در Best Ramp Center


ECU RAMP نقشه مدل خودرو را از تراشه پردازش ECU می خواند و فشار سوخت را محاسبه می کند. پارامترهای موجود در نقشه مانند پیشروی جرقه و دریچه گاز را تنظیم می کند. این یک روش کاملاً ایمن است. هر موتور نقشه منحصر به فرد خود را خواهد داشت و ویژگی های موتور را می توان به همراه سطح شیب دار آن تنظیم کرد.

یکی از خودروهایی که با رمپ بهترین نتیجه را گرفت ۲۰۶ بود. مرکز کاراک یکی از بهترین مراکزی است که می توانید برای رمپ ۲۰۶ یا تضمین به آن مراجعه کنید.

از رمپ ۲۰۶ در مرکز کاراک می توان برای دستیابی به موارد زیر استفاده کرد.

کاهش مصرف سوخت ۲۰۶ با RAMP اصلاح شمع ها، احتراق موتور. تزریق سوخت با اصلاح سوزن های انژکتور و اصلاح تهویه دریچه گاز انجام می شود.

تعمیر شمع.

به دلیل اکتان پایین بنزین، شمع های ۲۰۶ در نتیجه احتراق ناقص در سیلندر، زودتر از موعد خاتمه می یابند و عمر موتور را کاهش می دهند. مصرف سوخت را افزایش می دهد. در نتیجه نقشه برداری مجدد ECU باعث افزایش عمر موتور و کاهش مصرف سوخت می شود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد RAMP ISO، لینک زیر را بخوانید.

مقالاتی از این دست

تعمیر انژکتور سوخت سوزن انژکتور.

مکانیسم تزریق سوخت در ۲۰۶ تزریق خطی است و بعد از رمپ ۲۰۶; ما این کار را بیشتر به شکل تزریق انجام می دهیم، بنابراین ترکیب بهتری از سوخت و اکسیژن و احتراق بیشتر وجود دارد. همانطور که سیلندر گفت احتراق کامل باعث کاهش مصرف سوخت و افزایش عملکرد خودرو می شود.

تعمیر انژکتور سوخت سوزن انژکتور.

دریچه دریچه گاز را تعمیر کنید.

با ۲۰۶s، ECU کنترل دریچه گاز را با دریچه گاز الکتریکی انجام می دهد، بنابراین بهینه سازی برنامه آن در ISO و ترکیب آن با تزریق سوخت و احتراق به بهبود ترکیب هوا و سوخت کمک می کند و در نتیجه، مسافت پیموده شده گاز را کاهش می دهیم. مصرف.

چرا سازنده دوباره نقشه نمی کشد؟

تولیدکنندگان به طور کلی نیاز به ارائه خدمات به بازارهای جهانی دارند. آنها خودروهایی را می فروشند که استانداردهای آلایندگی و محیط زیست را رعایت می کنند. به همین دلیل است که کارخانه نسخه‌ای از خودروی خود را که اساساً نسخه عمومی است، در کشورهای مختلف به فروش می‌رساند تا هر چه بیشتر بتواند پاسخگوی نیازها و خواسته‌های مشتریان باشد.