مخازن حمل و نقل اسید سولفوریک دانوتک


ورق فولادی مقاوم در برابر اسید چیست؟ آیا این نوع ورقه ها می توانند به اندازه کافی موثر باشند که در همه جا به عنوان آنتی اسید عمل کنند؟ یکی از انواع ورق فولادی مقاوم در برابر اسید با نام ورق فولادی ۳۱۶ شناخته می شود و در این مقاله به طور کامل معرفی خواهد شد و در صورت اطلاع از مشخصات این ورق ها متوجه خواهید شد که چرا از این نوع ورق در تولید استفاده می شود. مخازن اسید

خواص شیمیایی ورق فولادی ضد زنگ ۳۱۶ یا ورق فولادی ضد زنگ مقاوم در برابر اسید

اولین، ما خواص شیمیایی ورق فولادی ۳۱۶ را بررسی می کنیم تا ماهیت این ماده و چرایی این ویژگی ها را مشخص کنیم. خواص این مقاله بر اساس استاندارد خاصی به نام ASTM A240 تعیین می شود. این استاندارد نشان می دهد که ورق فولادی ۳۱۶ بسیار مناسب و انتخاب خوبی برای استفاده در شرایط تحت فشار بالا می باشد. استاندارد دیگر مربوط به این ورق ها نیز ASM 5524 نام دارد. این استاندارد نشان می دهد که این کاغذها برای مواردی مانند صنایع خودروسازی و هوافضا بسیار مناسب هستند.

ورق استیل ۳۱۶ به دو نوع معمولی ۳۱۶ و ۳۱۶L تقسیم می شود. میزان المان ها در این دو دسته متفاوت است و این مشکل می تواند باعث تفاوت جزئی در این دو مدل شود. اما اجزای ذکر شده در زیر در هر دو نوع وجود دارد و تنها درصد آنها ممکن است کمی متفاوت باشد.

کربن کروم نیکل مولیبدن، منگنز فسفر گوگرد سیلیکون نیتروژن اینها برخی از عناصر مورد استفاده در پوشش های فولادی ۳۱۶ هستند که در نتیجه خواص و ویژگی های فیزیکی متفاوتی برای این آلیاژها ایجاد می شود.

۳۱۶ خواص فیزیکی ورق فولادی

اما در مورد مشخصات و خواص مکانیکی ورق فولادی ۳۱۶ چه می توان گفت؟ خواص مکانیکی این ورق مشابه خواصی است که در بافت ورق فولادی دیده می شود و به خواص آن معروف است. در ادامه مطلب هنگامی که از آنها برای درک بهتر این ویژگی ها استفاده می کنیم، می توانیم رفتار و واکنش فلزات را در موقعیت های مختلف به راحتی درک کنیم.

ورق فولادی ۳۱۶ مقاومت خوبی در برابر اکسیداسیون دارد. میزان خوردگی این نوع آلیاژ صفر است و می توان از آن به طور گسترده استفاده کرد. سولفید شدن ورق فولادی ۳۱۶ آنقدر میکروسکوپی است که تقریباً به طور کامل نادیده گرفته می شود.

ورق فولادی ضد اسید می تواند دمای ۳۱۰ تا ۱۱۰۰ درجه را در طول سیکل حرارتی تحمل کند. این مقاومت به آنها اجازه می دهد تا به راحتی در دماهای مختلف و برای کاربردهای مختلف استفاده شوند. سختی این نوع آلیاژ نیز بسیار بالاست. این سطح از سختی استحکام داخلی آلیاژ و مقاومت در برابر فشار و کشش را افزایش می دهد. رسوب فاز سیگما یکی از معایب ورق فولادی ۳۱۶ است. رسوب فاز سیگما برای این فلز می تواند در دمای بین ۶۵۰ تا ۹۵۰ درجه سانتیگراد رخ دهد. بهتر است در این محدوده دمایی از این لایه های فولادی استفاده نکنید.

حقایق مهم در مورد ورق فولادی مقاوم در برابر اسید

با توجه به ورق فولادی ۳۱۶ و همچنین ورق فولادی مقاوم در برابر اسید، اکثر مقالات دارای نکات و مشکلات بسیار مهمی هستند. زمانی که قصد خرید این محصول را دارید، عمدتاً از کارشناسان خبره خواهید شنید. بخش فروش شنید. اینها بسیار مهم هستند زیرا ما فکر می کنیم که باید به طور جداگانه از بخش خصوصیات فیزیکی مدیریت شوند.

  • مقاوم در برابر خوردگی.

اولین چیزی که باید در نظر بگیرید مقاومت در برابر خوردگی است. همانطور که می دانید در ورق فولادی ۳۱۶ مقادیر بالایی از کروم استفاده شده است. این مقدار کروم به ورق مورد نظر ما اجازه می دهد تا گرما و دمای بالا و همچنین خوردگی ناشی از آب و رطوبت را به خوبی تحمل کند. دمای آب دریا ۲۲ درجه است، می توانید از ورق استیل ۳۱۶ با نمک زیاد استفاده کنید و نگران خوردگی و سوراخ شدن آن نباشید.

مقاومت بعدی که در ورق فولادی ۳۱۶ پیدا می کنیم، استحکام و دوام در دماهای بالا و در برابر اتمسفرهای اکسید کننده و کربوره کننده است. این پدیده‌ها معمولاً در محیط‌های صنعتی و شیمیایی دیده می‌شوند و استفاده متحمل از مواد خورنده بر روی لایه‌های فولادی تأثیر عمده‌ای بر فرآیند کار دارد.

مقاومت این ورق های فولادی در برابر دمای اتاق یا اسید نیتریک مذاب در دمای ۲۵ درجه یا ۴۲۵ درجه نیز مثال زدنی است. این دو مورد در موارد مختلفی قابل استفاده هستند اما در نهایت در صورتی که فلز نگهدارنده آنها و مخزن ذخیره در برابر خوردگی روی این موارد مقاوم نباشد. باید بدانید که این می تواند مشکلات زیادی را ایجاد کند.

  • مقاومت در برابر اکسیداسیون

نکته دیگری که باید به آن توجه شود مقاومت در برابر اکسیداسیون ورق فولادی ضد اسید است. این نوع ورق فولادی در دمای ۱۰۴۰ درجه سانتی گراد در استفاده مداوم و معمولی اکسیداسیون را تحمل می کند و تا دمای ۱۱۵۰ درجه سانتی گراد به طور مداوم قابل استفاده است. اکسیداسیون معمولا در حداکثر حجم در برابر آب و رطوبت انجام می شود. در صورت لزوم استفاده از ورق فولادی ۳۱۶ مورد نظر در محیط بسیار مرطوب بهتر است از این نوع فلز در محدوده دمایی ۴۲۵ تا ۸۶۰ درجه سانتیگراد استفاده نکنید. اکسیداسیون.

نتیجه

در معرفی ورق فولادی مقاوم در برابر اسید. دقت کرده اید که ورق استیل ۳۱۶ مهمترین نوع ورق مورد استفاده است. از این ورق ها می توان به خوبی در تولید مخازن مختلف و همچنین بسیاری از دستگاه های دیگر استفاده کرد. مهم این است که از کدام فروشگاه ها و شرکت ها می توانید ورق استیل ۳۱۶ بخرید. قیمت ورق استیل ۳۱۶ به کیفیت و سطح تولید آن بستگی دارد و قطعا به شرکت عرضه کننده آن بستگی دارد. www.felez.org یکی از معتبرترین شرکت ها در این زمینه است که می تواند کاغذهای با کیفیتی را به شما بفروشد.

نکاتی برای این مقاله