متخصص تغذیه || جی! چگونه یک متخصص تغذیه شیوه زندگی سالم و توصیه های آن را به ما می آموزد؟


متخصص تغذیه متخصصان غذا و تغذیه برای ارتقای سلامت و مدیریت بیماری استفاده می کنند. این متخصصان به افراد توصیه می کنند که برای داشتن یک سبک زندگی سالم یا دستیابی به یک هدف خاص از سلامتی چه بخورند. بسیاری از متخصصان تغذیه در بیمارستان ها ، خانه های سالمندان ، مراکز مراقبت طولانی مدت یا مطب های پزشکی کار می کنند.

در حالی که تغذیه یک حوزه خاص و طیف وسیعی از کاربردهای دنیای واقعی است ، دو حوزه اصلی تمرکز وجود دارد که متخصصان تغذیه را با عموم مردم مرتبط می کند.

این متخصص اغلب به عنوان بخشی از یک تیم مراقبت های بهداشتی چند رشته ای که شامل پزشکان ، مددکاران اجتماعی ، پرستاران و ارائه دهندگان خدمات بهداشتی در خانه است ، کار می کند. یک متخصص تغذیه می تواند به همه موارد درمان اضافه کند اعصاب و عدم تحمل غذایی و اختلالات اشتها از مشکلات گوارشی و مشکلات وزن به شما کمک می کند.

همین حالا از مشاوران پزشک خود مشاوره آنلاین بگیرید

در این زمینه ، متخصصان تغذیه معمولاً موارد زیر را انجام می دهند:

 • ارزیابی نیازهای تغذیه ای و بهداشتی بیماران و مراجعه کنندگان
 • توصیه به بیماران در مورد مسائل تغذیه ای و عادات غذایی خوب
 • برنامه های غذایی و تغذیه را بر اساس ترجیحات و بودجه مشتری تعیین کنید
 • ارزیابی تاثیر برنامه های تغذیه ای و تغییر لازم است

تخصص تغذیه

متخصص تغذیه کیست؟ | دکتر

برخی از متخصصان تغذیه در زمینه های دیگر آموزش های ارزشمندی را می بینند و بر ایده های خود تمرکز می کنند. متخصصان تغذیه به آموزش و دانش بیشتری نیاز دارند. برخی از برترین تخصص های تغذیه عبارتند از:

متخصص تغذیه ورزشی. ورزشکاران و بزرگسالان کوشا از متخصصان ورزشی برای افزایش عملکرد ورزشی خود راهنمایی می گیرند. متخصصان تغذیه ورزشی به طور فزاینده ای برای ترویج برنامه های تغذیه و آب برای ورزشکاران یا تیم ها استخدام می شوند.

متخصص تغذیه کودکان. این متخصصان برای ارتقای سلامت تغذیه بهتر برای نوزادان ، کودکان نوپا و نوجوانان تلاش می کنند.

تغذیه در علم پیری این متخصصان بهترین استراتژی های غذایی را برای بهبود زندگی و سلامت سالمندان طراحی ، اجرا و مدیریت می کنند. در زمانی که تغذیه به طور فزاینده ای به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از پیری سالم و مدیریت بیماری ها شناخته می شود ، این متخصصان تخصص مهمی برای افراد مسن دارند.

متخصص تغذیه کلیه یا نفرولوژیست. درمان دارویی برای بیماران مبتلا به بیماری مزمن کلیوی (CKD) برای افرادی که از نیازهای تغذیه ای خاص آگاه هستند با ارزیابی و انجام درمان تغذیه فردی (MNT) برای افراد مبتلا به بیماری کلیوی مهم و مهم است. طبق گزارش موسسه ملی دیابت و بیماری های دستگاه گوارش ، MNT این می تواند توسعه بیماری مزمن کلیوی ، از چنین عوارضی را به تاخیر بیاندازد سوء تغذیه پیشگیری یا درمان آنها و بهبود زندگی آنها. علاوه بر این ، MNT می تواند هزینه مراقبت های بهداشتی را کاهش دهد.

چگونه مغذی باشیم؟

متخصص تغذیه متخصص تغذیه درمانی است ، شاخه ای از دانش مربوط به تغذیه و تأثیر آن بر سلامتی. متخصص تغذیه معمولاً بسته به وضعیت پزشکی یا اهداف فردی ، رژیم غذایی مشتری را تغییر می دهد.

با توجه به کالج تغذیه و رژیم ، یک متخصص تغذیه ثبت شده باید گواهینامه زیر را تکمیل و گذرانده باشد:

 • دوره های کارشناسی و معتبر توسط هیئت اعتباربخشی کالج تغذیه و تغذیه درمانی برای آموزش تغذیه و تغذیه درمانی
 • حداقل 1200 ساعت تجربه تحت نظارت در یک مرکز بهداشتی در دسترس ، آژانس اجتماعی یا شرکت خدمات غذایی
 • گذراندن یک آزمون ملی که توسط کمیسیون ثبت ایالتی انجام می شود.

علاوه بر این ، متخصص تغذیه باید شرایط لازم برای ادامه تحصیل حرفه ای را هر ساله برای حفظ گواهینامه هیئت مدیره برآورده کند.

جی! یک متخصص تغذیه چه کاری میکند؟

متخصص تغذیه کیست؟ | دکتر

هنگام مشورت با متخصص تغذیه اقدامات زیر را می توان انجام داد:

ابتدا معاینه پزشکی انجام دهید. یک متخصص تغذیه قبل از ارائه توصیه های تغذیه ای باید وضعیت سلامتی شما را بداند. پزشک شما می تواند اطلاعات فشار خون و آزمایش خون شما را بررسی کند کلسترول خونتری گلیسیریدها ، قند خون (گلوکز) ، هموگلوبین و هماتوکریت (اندازه گیری حجم گلبول های قرمز خون) و موارد دیگر را بررسی کنید. برخی از مشکلات سلامتی تا حدی یا کاملاً با تغذیه و احتمالاً فعالیت بدنی کنترل می شوند.

اگر به تنهایی به دنبال مشاوره تغذیه هستید ، بدانید که می خواهید به چه چیزی برسید. جی! می خواهید وزن کم کنید؟ جی! آیا وزن اضافه می کنید؟ قوی تر هستید؟ از قبل به اهداف خود فکر کنید و مطمئن شوید که هدف خود از مراجعه به متخصص تغذیه را می دانید.

آماده پاسخگویی به سوالات باشید.

هنگامی که به متخصص تغذیه مراجعه می کنید ، در مورد عادات غذایی خود ، هرگونه تأثیر نامطلوب بر غذا ، مواد مغذی ، سابقه وزن ، ترجیحات تغذیه ای ، سابقه پزشکی عمومی ، سابقه سلامت خانواده ، داروها و عادات سبک زندگی صحبت کنید. این اطلاعات می تواند به متخصص تغذیه کمک کند تا توصیه های تغذیه ای و تغذیه ای شما را برای برآوردن نیازهای سبک زندگی و سلامتی شما تنظیم کند.

میزان مصرف غذای خود را ثبت کنید. اگر از شما خواسته شد ، هر چیزی را که می خورید و می نوشید برای چند روز بنویسید. حجم (در فنجان ، اونس ، قاشق و …) و طرز تهیه غذاها ، مانند سرخ شده ، سرخ شده یا پخته شده را ثبت کنید.

توصیه های نهایی

یک متخصص تغذیه واجد شرایط بر تغییر شیوه زندگی و انتخاب غذا تمرکز می کند ، نه بر نتایج فوری ، درمان های معجزه آسا یا مکمل های غذایی گران قیمت. بنابراین بهتر است همه جزئیات را بنویسید.

تنظیمات تغذیه و مشاوره آنلاین یکی از خدمات ویژه شرکت دکتر برای افرادی که به تغذیه خود اهمیت می دهند و به دنبال آن هستند غذای خوب مناسب موقعیت شما از طرف دیگر افرادی که عاشق اختلالات خوردن هستند بی اشتهایی عصبی au خوردن بیش از حد عصبی حتی با توصیه های تغذیه ای می توان رنج کشید روانپزشک با تجربه در پزشک برای جلوگیری از مشکلات جسمی و روانی وضعیت آنها.

منابع:

https://www.verywellhealth.com/nutritionist-what-is-a-nutritionist-1736231

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *