متا چندین نمونه اولیه هدفون واقعیت مجازی را معرفی کرده است.


هدف متا ایجاد هدست واقعیت مجازی عالی برای مصرف کنندگان است، زیرا مفهوم مجازی سازی و واقعیت مجازی (VR) همچنان در بازار مورد توجه قرار می گیرد. اخیرا شاهد عرضه Project Cambria، نسل بعدی هدست واقعیت مجازی این شرکت بودیم. اکنون زاکربرگ و مایکل ابراش، رئیس Meta Reality Labs، نمونه اولیه هدست های واقعیت مجازی را به نمایش می گذارند. موارد زیر را بررسی خواهیم کرد:

اینها پیش سازهای هدست های Meta VR هستند.

مارک زاکربرگ به همراه مایکل ابراش و تیمی از دانشمندان در آزمایشگاه اخیراً برخی از مفاهیم هدست واقعیت مجازی را به نمایش گذاشتند. اینها عبارتند از Butterscotch; هولوکیک ۲; دارای تجهیزاتی به نام Mirror Lake و Starburst است. هر یک از این نمونه های اولیه برای آزمایش یک ویژگی منحصر به فرد، مانند صفحه نمایش بهتر یا نور پس زمینه روشن تر طراحی شده اند.

با شروع Starburst، این یکی از منحصربفردترین هدست های VR است و بزرگ به نظر می رسد. در حقیقت، دارای دو دسته برای پشتیبانی از یک لامپ قدرتمند که می تواند نور با دامنه دینامیکی بالا با روشنایی ۲۰۰۰۰ نیت تولید کند. “در نظر گرفتن این به عنوان یک محصول گرایی برای نسل اول بسیار عملی است، اما ما از آن به عنوان یک پلت فرم آزمایشی برای تحقیق و مطالعه بیشتر استفاده می کنیم.”

نمونه اولیه هدست متا starbust vr

Butterscotch یک نمونه اولیه هدست واقعیت مجازی با کیفیت تقریبا بصری است. این شرکت FOV 110 درجه Meta Quest 2 را برای ایجاد یک نمونه اولیه Butterscotch به نصف کاهش داد، اما در مقایسه با Quest 2، ۲.۵ برابر واضح تر در هر چشم بود. این به کاربران اجازه می دهد تا صفحه نمایش ۲۰/۲۰ را بخوانند. نمودار چشمی ۵۵ پیکسل در هر صحنه و یک درجه را ارائه می دهد. با این حال در حال حاضر در موقعیت مناسبی برای حمل نیست.

نمونه اولیه هدست متا باترکوت vr

از طرف دیگر، نمونه اولیه Holocake 2 بیشتر شبیه یک شیشه واقعیت افزوده است تا یک هدست واقعیت مجازی کامل. از یک فرآیند خمش نور استفاده می کند که از یک لنز ضخیم و بازتابنده استفاده می کند. این دستگاه به نازکی عینک های معمولی است، اما متا در تلاش است تا هدست Holocake 2 را با یک منبع نور جداگانه و منحصر به فرد با لیزر به جای OLED ترکیب کند تا آن را تامین کند. ما باید کارهای مهندسی زیادی انجام دهیم تا لیزر مناسب برای مصرف کنندگانی که مشخصات ما را برآورده می کنند به دست آوریم – ایمن و ایمن است. ایده آل برای هدفون های واقعیت مجازی مقرون به صرفه و باریک.

دریاچه آینه پیش درآمدی برای موارد زیر است: این یک نمونه اولیه مفهومی است که توسط هیچ شرکت دیگری توسعه نیافته است. این بسیار شبیه به یک جفت عینک اسکی است، با اپتیک نازک Holocake 2 برای هر چشم. دارای قابلیت Starburst HDR و گرافیک Butterscotch خواهد بود. به طور کلی، هدفون های متا واقعیت مجازی Mirror Lake را به عنوان فاکتور فرم نهایی برای نمایش دستاوردهای VR شرکت می خواهند.

نمونه اولیه هدست متا mirror lake vr

علاوه بر این، این شرکت که توسط Meta و Reality Labs در سال ۲۰۱۷ راه اندازی شد، نمونه اولیه Half Dome خود را نیز رونمایی کرد که بعداً در F8 2018 رونمایی شد. آزمایشگاه واقعیت مجازی قصد دارد تحقیقات خود را در نمایشگاه آینده SIGGRAPH مورد بحث قرار دهد.

در حال حاضر نمونه های اولیه وجود دارد، اما هنوز آماده ارسال به مصرف کنندگان نیستند. با این حال، از نظر توسعه و نوآوری فناوری های واقعیت مجازی، به نظر می رسد این شرکت از سایر شرکت هایی مانند اپل که در تلاش برای ورود به بخش VR / MR با سرعت بیشتری هستند، پیشی گرفته است. بنابراین اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد برنامه های Meta VR و نوآوری های آنها به دست آورید، توصیه می شود با ما تماس بگیرید. نوتکانوتک با من بمان علاوه بر این، در نظرات زیر، نظرات خود را در مورد آخرین نمونه های اولیه متا VR بیان کنید.