لایت کوین توسط یک مهندس سابق گوگل ایجاد شده است؟


لایت کوین؛ این اولین ارز دیجیتال جایگزین (آلت کوین) محسوب می شود. این ارز با هدف تبدیل شدن به یک جایگزین برای بیت کوین ایجاد شد و از نظر ارزش بازار یکی از بزرگترین ارزهای دیجیتال است. در مقایسه با بیت کوین، تراکنش های لایت کوین سریع تر و عرضه آن بیشتر است. LTC با ایجاد تفاوت به موفقیت خود ادامه خواهد داد و تا سالهای آینده یکی از ارزهای دیجیتال پیشرو باقی خواهد ماند. همزمان، نقش مهندس سابق گوگل در ایجاد تفاوت ها مشهود است. برای شناخت بهتر این آلتکوین با ما همراه باشید.

لایت کوین چیست؟ چه کسی آن را ایجاد کرد؟

به نقل از والکس؛ خالق لایت کوین، مهندس سابق گوگل، چارلی لی، اولین بار لایت کوین را ایجاد کرد. این توکن یکی از اولین آلتکوین ها به حساب می آید. همانطور که توسط کوین تلگراف اشاره شد، لایت کوین یک ارز دیجیتال است که در سال ۲۰۱۱ از یک فورک در بلاک چین بیت کوین ایجاد شد. در ابتدا برای رفع نگرانی توسعه دهندگان در مورد غیرمتمرکز شدن بیت کوین طراحی شده بود.

لایت کوین یک ارز دیجیتال همتا به همتا (P2P) مبتنی بر بلاک چین است و پس از بازی چارلی لی با پایگاه بیت کد و تلاش برای شکستن بلاک چین ایجاد شد. این کوین است. پروژه لایت کوین در ابتدا یک پروژه سرگرمی بود که به سرعت در طول زمان تکامل یافت. با ایجاد ارز LTC؛ او معتقد بود که می تواند به کنترل و مدیریت چندین سکه توسط یک فرد یا گروه پایان دهد، که برخلاف دیدگاه غیرمتمرکز بیت کوین است.

چارلی لی در سال ۲۰۱۳ به عنوان مدیر مهندسی به صرافی ارزهای دیجیتال Coinbase پیوست و در اواخر سال ۲۰۱۷ توسعه تمام وقت LTC را از سر گرفت. او در حال حاضر مدیر عامل بنیاد غیرانتفاعی لایت کوین است.

نوآوری ارز دیجیتال LTC شامل سرعت بلاک بالاتر و استفاده از الگوریتم هش Scrypt مختلف برای منصفانه کردن استخراج برای همه است که آن را از سایر آلتکوین ها متمایز می کند. این تا حد زیادی از پیش ماینینگ جلوگیری می‌کند، که به سازندگان ارزهای دیجیتال اجازه می‌دهد تا قبل از راه‌اندازی پروژه برای عموم، سکه‌ها را استخراج کنند.

توجه: Premi در ابتدا برای پاداش به سازندگان پروژه و بودجه توسعه آن استفاده می شد.

تفاوت لایت کوین و بیت کوین چیست؟

چارلی لی با هدف تبدیل لایت کوین به «پول» ارزهای دیجیتال، در مقابل «طلا» بیت کوین، وارد عرصه ارزهای دیجیتال شد. در حقیقت، هدف این است که تراکنش‌ها سریع‌تر از بیت‌کوین انجام شود و پذیرش پرداخت‌های LTC برای بازرگانان آسان‌تر باشد. در زیر تفاوت های لایت کوین و بیت کوین آورده شده است.

  • ایجاد یک بلاک در لایت کوین ۲.۵ دقیقه طول می کشد که یک چهارم ۱۰ دقیقه بیت کوین است.
  • اگرچه سرعت ایجاد بلاک در شبکه ارزهای دیجیتال LTC چهار برابر شده است. استخراج در شبکه تقریباً هر سه روز و نیم یکبار محدود می شود.
  • تولید بیت کوین به ۲۱ میلیون سکه و لایت کوین به ۸۴ میلیون سکه محدود شده است.
  • الگوریتم هش بیت کوین SHA-256 است، در حالی که شبکه لایت کوین از الگوریتم هش Scrypt استفاده می کند.
  • عملکرد بیت کوین؛ ارزش و قیمت بازار بسیار بالاتر از ارز لایت کوین است و عنوان پادشاه کریپتوها را از دست نداده است.

مقایسه لایت کوین با بیت کوین

ویژگی ها و کاربردهای لایت کوین چیست؟

تورم لایت کوین توسط ویژگی مکانیزم نصف کردن کنترل می شود. با تقسیم آن به دو نیم، هنگامی که یک بلوک جدید در بلاک چین ایجاد می شود، پاداش ماینر به نصف کاهش می یابد. در آغاز، پاداش اضافه کردن یک بلوک ۵۰ LTC است. در نهایت به ۱۲.۵ LTC افزایش یافت. بلاک چین LTC به اندازه کافی ایمن است که از حملات ۵۱ درصدی جلوگیری می کند. این حملات زمانی اتفاق می‌افتند که بیش از ۵۱ درصد از توان محاسباتی ایمن شبکه برای تغییر زنجیره بلاک استفاده شود. این ویژگی برای جلوگیری از سوء استفاده های بزرگ بسیار مهم است.

لایت کوین به عنوان «پول ارزهای دیجیتال» شناخته می شود و یک ارز دیجیتال قابل اعتماد با هزینه تراکنش پایین است. از دیگر کاربردها و ویژگی های این ارز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ارز LTC همچنین در بین سرمایه گذارانی که به نوسانات محدود و کم قیمت آن برای تجارت متکی هستند محبوب است. با این ویژگی، سرمایه گذاران بدون هیچ گونه غافلگیری منفی آن را به سبد معاملاتی خود اضافه می کنند.
  • لایت کوین برای پرداخت برای کالاها و خدمات استفاده می شود و اکثر پردازنده های پرداخت ارزهای دیجیتال از آن پشتیبانی می کنند.
  • ارز لایت کوین یک ارز دیجیتال مایع است که در اکثر صرافی‌های رمزنگاری مانند Valex موجود است. به دلیل کارمزد پایین تراکنش در شبکه، برخی حتی از لایت کوین برای انتقال وجه بین صرافی ها یا پلتفرم های وام استفاده می کنند.
  • شبکه Litecoin به طور مداوم بیش از ۱۰۰۰۰۰ تراکنش در روز را پردازش می کند و بین ۲۰۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰۰ آدرس فعال دارد.

اخرین حرف

در این مقاله، ما متوجه شدیم که آلت کوین هایی مانند لایت کوین برای پنهان کردن ایرادات شبکه پادشاه ارزهای دیجیتال ایجاد شده اند. ارز دیجیتال LTC نیز برای افزایش سرعت و حجم تراکنش ها و افزودن آن به سبد معاملاتی سرمایه گذاران به دلیل نوسانات پایین قیمت ایجاد شد.