قیمت محصولات ایران خودرو باید تغییر کند.


مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به لزوم بازنگری در قیمت فروش محصولات این شرکت، گفت: خودروسازی با تعداد پرسنل اما سهامداران کم، بدون دلیل و توجیه غیرقابل قبول است. عوامل، ما با زیان های هنگفتی برای تولید محصول مواجه هستیم.

به گزارش پرشین خودرو، مهدی خطیبی با تاکید بر اهمیت تمرکز بر ریسک های ژئوپلیتیک جهانی در فرآیند تصمیم گیری در صنعت خودرو به ویژه گروه صنعتی ایران خودرو، گفت: باید با نگاهی عمیق تر، نقشه راه فعالیت ها ترسیم شود. مطابق با برنامه های تعیین شده توسط مقیاس توسعه جهانی. یک قدم برداریم

او گفت: «ما باید به این نتیجه برسیم که برای دستیابی به اهداف بزرگ از پیش تعیین شده جدی هستیم. بنابراین، برای بهبود کیفیت بسیاری از پروژه ها، تنظیم کردیم و دنبال کردیم. بیشتر از همیشه.”

وی با اشاره به لزوم مدیریت کارآمد لجستیک و توسعه حمل‌ونقل ریلی در این شرکت، گفت: هزینه‌های این بخش باید با برنامه‌ریزی و دقت بیشتر و از این حیث بین ۲۵ تا ۳۰ درصد کاهش یابد. برای جذب مشتری، کار مستقیم در سایت های تولیدی در سراسر کشور و از سوی دیگر کاهش هزینه های تحویل محصولات به مشتری.

گوینده

خطیبی خاطرنشان کرد: موضوعی که از سوی مقام معظم رهبری بسیار اهمیت دارد و مورد تاکید مقام معظم رهبری است «جهاد تبیینی» و به عنوان جهادگران صنعت است. ما وظیفه داریم آنچه را که انجام می دهیم توضیح دهیم تا مردم بتوانند آن را درک کنند. چگونه کار می کنید؟

حجم تولید؛ حجم تجارت؛ وی به اقدامات انجام شده در گروه صنعتی در چند ماه اخیر از جمله ارتقای کیفیت محصول و حجم تولید اشاره کرد و گفت: تولید کامل محصول باید در گروه صنعتی ایران خودرو ادامه یابد. وی با تاکید بر اینکه باید بر بسیاری از چالش ها و موانع غلبه کرد، تصریح کرد: این شرکت ساماندهی می شود، کیفیت ریشه دارتر می شود و آثار این نوع کسب و کار را نیز شاهد خواهیم بود.

در نتیجه اقدامات ماه های اخیر و تلاش گسترده تمامی مدیران و کارکنان ایران خودرو، تیم های اجرایی مربوطه، او گفت که مورد توجه رسانه ها و افکار عمومی است. کاهش قیمت تمام شده محصول؛ علاوه بر افزایش کیفیت، عملکرد بهتر و هماهنگی شبکه تامین می شود. در این زمینه ساپکو نقش بسیار محوری در اجرای این پروژه مهم داشته است. تلاش ها در این راستا روز به روز بیشتر خواهد شد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو به لزوم بازنگری در قیمت فروش محصولات این شرکت اشاره کرد و گفت: خودروسازی با تعداد پرسنل اما سهامداران کم و زیاد بدون دلیل و توجیه نمی تواند آن را بپذیرد و ما با آن مواجه هستیم. ضرر و زیان زیادی برای تولید محصولات ناشی از عوامل مختلف وجود دارد، چنین وضعیتی از نظر اقتصادی منصفانه و غیر منطقی نیست، بنابراین باید برنامه ریزی و تلاش در جهت سودآوری و رونق هر چه بیشتر کسب و کار باشد.

برای دستیابی به نکات مهم ذکر شده در بالا، برای رسیدن به هدف اصلی گروه صنعتی ایران خودرو که هدایت و تولید محصولات باکیفیت است، نیازمند بسترها و محیط های کاری مناسب و فضاهای تخصصی هستیم. در نهایت رضایت سازنده نیز به شرح زیر در نظر گرفته شده است.

در ارتباط با این دیدار، عادل پیرمحمدی، مدیرعامل ساپکو در راستای موضوع «تولید، دانش بنیان و اشتغالزایی» به بیان نیازهای ویژه مقام معظم رهبری پرداخت. گروه صنعتی ایران خودرو برای اجرای طرح تولید ۷۵۰ هزار دستگاه همراه با حفظ و ارتقای کیفیت، برنامه های مهمی را اجرا کرده است.

عادل پیرمحمدی

وی افزود: از جمله این طرح ها؛ افزایش یکپارچگی تمامی ارکان اجرایی تولید در زمینه کاهش کفپوش ها. تسریع جریان مستقیم ترافیک؛ تثبیت برنامه ریزی تولید با پیش بینی و کاهش ریسک؛ در نهایت افزایش تولید با حفظ و افزایش. فرآیندهای کیفی در حال حاضر وجود دارد.

وی با اشاره به خودکفایی بیش از ۱۵۰ نوع فولاد با مدیریت صنعت خودروی کشور، از دست اندرکاران در بخش های صنعتی و تجاری مانند صنعت خودرو، شرکت های فعال در تولید محصولات و … با توجه به جایگاه ویژه برخورداری از درصد بالای خودکفایی، تلاش می کنیم تا با اعمال سیاست های مطلوب زمینه ساز استحکام و توسعه آنان شویم.

مدیرعامل ساپکو با توجه به تعداد تولیدات در گروه صنعتی ایران خودرو که ۷۵ درصد تولید داخلی در راستای استراتژی توسعه اقتصادی کشور ضروری است، نقش راهبردی در صنعت خودرو به عنوان مواد اولیه مانند مس و آهن داشته است. سنگ معدن ارزش افزوده را به محصولات اضافه می کند بنابراین باید توجه داشت که خام فروشی آفت توسعه اقتصادی است و ایران خودرو یکی از شرکت هایی است که مواد اولیه را به محصول تبدیل می کند.

مدیرعامل ساپکو دستاوردهای ارزشمند در حوزه توسعه محصول را بهره مندی از تحریم در دوره های مختلف و فعالیت این شرکت و رانا دانست. دانا، ساخت محصولاتی مانند تارا و ریرا یک موهبت است. تنها راه شکستن محاصره و نجات این مجموعه، توسعه محصول و ورود به بازارهای جهانی است. پس فراموش نکنید که صنعت و توسعه بزرگترین خودروساز خاورمیانه رضایت حداکثری مردم را به همراه خواهد داشت.

همزمان، فرشاد به آبادی، عضو انجمن ژئوپلیتیک ایران به عنوان سخنران مهمان این نشست گفت: ژئوپلیتیک دانش کسب قدرت است. مدیر یک سازمان بزرگ به عنوان یک بازیگر برای کسب قدرت در محیط جغرافیایی نیاز به استفاده از یک سری سیاست ها دارد.

آبادی از فرشاد

ایران خودرو، پرچمدار صنعت خودرو در منطقه خاورمیانه، باید توجه ویژه ای به ریسک های ژئوپلیتیکی در سراسر جهان داشته باشد. بهابادی می گوید ژئوپلیتیک از یک مثلث سه ضلعی تشکیل شده است که محور اصلی قدرت است. از نظر جغرافیا و سیاست. همه وقایعی که در دنیا اتفاق می‌افتد، لزوماً باید شامل یکی از این نقاط مثلثی باشد.

وی خاطرنشان کرد: ایران خودرو یک بازیگر مهم ژئوپلیتیکی در حوزه صنعتی و اقتصادی است. بنابراین این شرکت برای حفظ یا توسعه سهم بازار خود باید سیاست هایی را در محیط جغرافیایی اعمال کند. به عبارت دیگر با کسب قدرت باید جایگاه اول خود را حفظ کند.

به آبادی با بیان اینکه برای موفقیت کنفرانس خودروی ایران در چند روز گذشته گفت: ایران به عنوان یک بازیگر قدرتمند در فضای ژئوپلیتیک کشور و سیاست های آن؛ استراتژی ها و ریسک ها باید به طور مستمر بررسی شوند. او می تواند کار کند و قدرت خود را بهبود بخشد.