قهرمان لیگ ملت های والیبال فرانسه


قهرمان لیگ ملت های والیبال فرانسه

دیدارنیوز آ سرویس ورزشی: دو تیم فرانسه و آمریکا ساعتی پیش در فینال جام کنفدراسیون ها به مصاف هم رفتند که در نهایت فرانسه در نبردی شگفت انگیز در بولونیا با نتیجه ۳ بر ۲ پیروز شد.

فرانسه در مرحله یک چهارم نهایی ژاپن را شکست داد و در نیمه نهایی به راحتی ایتالیا میزبان را شکست داد و راهی فینال شد. از سوی دیگر آمریکا با شکست برزیل قدرتمند در مرحله یک چهارم نهایی به جمع چهار تیم پایانی صعود کرد. شاگردان جان اسپرا در آخرین دیدار مقابل لهستان کار آسانی داشتند و برخلاف انتظار با سه برد پیاپی راهی فینال شدند.

در فینال بازی به ۵ گیم کشیده شد و فرانسه با وجود بازگشت به آمریکا باز هم با استفاده از انگاپت توانست در زمین پیروز شود.

* شش

تیم ملی فرانسه در بازی اول فاصله امتیازی خوبی با حریف خود ایجاد کرد و در نهایت آمریکا را با امتیاز ۲۵ بر ۱۶ شکست داد. در این ست بازیکنان فرانسه در تمام عرصه های زمین بی نقص ظاهر شدند و پیروزی راحتی را برای آنها رقم زدند.

* ست دوم

در این دیدار شرایط تغییر چندانی نکرد و فرانسه با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ حریف را شکست داد و از ابتدا قدرتمندتر شد. در واقع، بعد از دو بازی، به نظر می رسد تیم جان اسپرا در مورد قهرمان المپیک حرفی برای گفتن نداشته باشد.

* شش

به نظر می رسید که یک پیروزی آسان در انتظار فرانسه بود، اما ایالات متحده به شکلی دیدنی بازگشت. دگرگونی های شگفت انگیز جان اسپرا; این برای ایالات متحده آمریکا تغییر کرد و ست را ۲۵-۱۵ برد، به خصوص با دی فالکو در خط دفاع زنان.

* مجموعه گل میخ

در این ست هر دو تیم از ابتدا به نزدیکی رفتند اما در امتیازات پایانی آمریکا با فرانسه فاصله گرفت و در نهایت ۲۵ بر ۲۱ پیروز شد و در دور پنجم و فینال همه چیز به تساوی رسید. تنظیم

* ست پنجم

در پایان بازی پنجم، فرانسه دوباره بازی را آغاز کرد و فاصله امتیازی خوبی با حریف ایجاد کرد و در نهایت با نتیجه ۱۵ بر ۱۰ به پیروزی رسید و قهرمان VNL 2022 شد.

قهرمان لیگ ملت های والیبال فرانسه