قطعی گسترده اینترنت ثابت و همراه در تهران – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، کاربران فضای مجازی صبح امروز از قطعی اینترنت ثابت و قطعی اینترنت موبایل خبر دادند.

او گفت که اینترنت ثابت به طور گسترده از ساعت ۸:۳۶ تا ۲۰:۴۵ قطع شد و دسترسی و اتصالات محلی مختل شد.

علت خاموشی سراسری تاسیسات LCT شرکت ارتباطات زیرساخت است که اینترنت ورودی کشور را در این مرکز توزیع می کند و بسیاری از شرکت ها و اپراتورهای کشور را با مشکل اینترنت مواجه کرده است.

مشابه این قطعی ها در ماه های گذشته و پیش از آن از سمت زیرساخت ها.

به گزارش خبرنگار مهر، شرکت ارتباطات زیرساخت و وزارت ارتباطات با تایید موقتی بودن این قطعی، گزارش نهایی را با دلایل فنی اعلام می کنند. وزارت ارتباطات.

شرکت مخابرات ایران در خصوص قطعی اینترنت داخلی و بین‌المللی امروز در اطلاعیه‌ای گفت: به دلیل دریافت گزارش‌هایی از کاربران مبنی بر قطعی گسترده اینترنت تلفن همراه و خانگی در تهران و مناطق مختلف از این قطعی ارتباطی مطلع شدیم. ربطی به شرکت مخابرات ایران ندارد.

یکی از مدیران و فعالان صنعت فناوری درباره این موضوع گفت که ساعتی پیش در صفحه شخصی اش قطعی برق رخ داده است. امروز دومین بار در ۱۴۰۱ سال بود. ساختمان LCT.[تقریبا] کل شبکه کشور (ارتباطات داخلی و بین المللی) تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. تجهیزات اصلی اکثر شرکت های ارائه دهنده خدمات و مراکز داده در این مرکز قرار دارد و هاب اینترنت کشور است.

وی در ادامه توضیح داد: برق کارخانه قطع است و برخی تجهیزات در حال حاضر قابل استفاده نیستند. تجهیزات این سالن برای برقراری ارتباط بین اکثر سرویس دهندگان استفاده می شود.

این مدیر ارشد فناوری همچنین گفت: بله. این فرآیند برای همه ارائه دهندگان اعمال نمی شود، اما اکثر ارائه دهندگان ثابت (adsl و p2p) در یک سالن هستند. دستگاه های شبکه طوری ساخته شده اند که ۲۴ ساعت شبانه روز کار می کنند و به تغییرات ولتاژ حساسیت زیادی ندارند. قطع برق می تواند به آنها آسیب برساند.