قطعه سنسور اکسیژن وارداتی است و کمبود آن در سراسر کشور وجود دارد.


مدیرعامل سایپدک گفت: سنسور اکسیژن خودرو کویک یک قطعه کاملا وارداتی است و کل کشور با کمبود این قطعه مواجه است.

به گزارش پرشین خودرو، سید محمدرضا موسوی با اعلام این خبر، تمامی ایرادات خودروهای تولیدی گروه خودروسازی سایپا در جلسات هفتگی با معاونت کیفی سایپا جمع آوری و بررسی می شود.

وی در خصوص تامین قطعات خودروهای مشتریان در نمایندگی های گروه خودروسازی سایپا خاطرنشان کرد: ما در قبال ارائه خدمات مسئولیت داریم و نباید در این زمینه از خود راضی باشیم. بنابراین موضوع کمک های ویژه نیز تعریف شده است. قطعات در اسرع وقت به دست مصرف کنندگان می رسد. برخی از قطعات خودرو مانند صندلی ها مشمول گارانتی نمی شوند. تعویض قطعات در زمان گارانتی به دلیل عدم تبلیغات در این زمینه ادامه دارد.

به گفته مدیرعامل سایپدک؛ خواه فروشنده قطعه تعویض را تایید کند یا خیر. مهم است یا نه. بررسی گارانتی و قطعات داخلی و وارداتی نیز مهم است.

موسوی ادامه داد: در حال حاضر اقدامات لازم را برای بهینه سازی توان خود انجام می دهیم تا مشتریان در قسمت خدمات پس از فروش دچار مشکل نشوند. خودرو شاهین ۱۶۰۰۰ محصول تولید کرده و نمایندگی های بسیار کمی دارد.

همچنین مهدی روزبهانی قائم مقام مدیرعامل سایپدک با اشاره به اینکه کوئیک دارای بالاترین میزان گارانتی است، تصریح کرد: عیب اصلی این خودرو قبل از گارانتی، مشکل باز و بسته شدن درب است که در اسرع وقت برطرف می شود. ممکن است. ما موجودی قطعات تعویضی داریم و فکر نمی کنم ماشینی ماه ها در نمایندگی باشد منتظر قطعه باشد.

با توجه به گفته شما مدام در حال بررسی ایرادات خودروها و اعلام ایرادات آنها به واحد تولیدی هستیم اما چرا هنوز مردم از این خودرو راضی نیستند زیرا نه تنها کیفیت آن بالا نمی رود بلکه هر روز عیوب جدیدی ایجاد می شود؟ وی ادامه داد: درصد تردد خودرو در جاده ها نسبت به خرابی کالا و قطعات را داریم. آره، همه خودروسازان نرخ خرابی قطعات بالایی دارند. در کویک، آمار درصد معقولی را نشان می دهد. در بعضی موارد، تعویض یک قطعه مشکل خودرو را حل نمی کند. بنابراین ممکن است خودرو ایراد از سنسور اکسیژن داشته باشد اما مشکل از سیم کشی خودرو است.

روزبهانی تصریح می کند: در این زمینه. ما در مرحله اول تصمیم به تعویض قطعه نخواهیم داشت. برای بازرسی بیشتر و تعمیر عیوب خودرو؛ حرارت قطعات برای جلوگیری از بروز مشکلات در خط تولید ارزیابی می شود. در صورت وجود مشکل در کیفیت قطعات، تعمیرات لازم انجام شود. حتی اگر اشتباهات زیادی ببینم، به یاد می آورم، مثلا در مورد شاهین حدود ۱۰ بار یادم می آید.

منبع: تسنیم