فواید پونه کوهی؛ سرشار از خواص آنتی اکسیدانی و ضد سرطانی است.


فواید پونه کوهی

پونه کوهی به عنوان یک گیاه کلیدی در بسیاری از غذاهای سراسر جهان استفاده می شود. طعم قوی دارد و طعم دهنده ای عالی برای غذاهاست. تازه از این گیاه با مصرف آن به صورت خشک یا روغنی می توانید از فواید پونه کوهی بهره مند شوید. پونه کوهی حاوی مواد مغذی مهمی است، اما باید در حد اعتدال مصرف شود. تنها یک قاشق چای خوری پونه کوهی خشک ۸ درصد از نیاز روزانه شما به ویتامین K را تامین می کند. پونه کوهی فواید زیادی دارد، مانند مبارزه با باکتری ها و کاهش التهاب.

در این مقاله ۵ فایده پونه کوهی برای سلامت بدن را فهرست کرده ایم.

فواید پونه کوهی؛ سرشار از آنتی اکسیدان.

پونه کوهی سرشار از آنتی اکسیدان است. این ترکیبات به مبارزه با آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد مضر در بدن کمک می کند. تجمع رادیکال های آزاد با بیماری های مزمن مانند سرطان و بیماری های قلبی مرتبط است.

بسیاری از مطالعات نشان داده اند که پونه کوهی و روغن پونه کوهی سرشار از آنتی اکسیدان هستند. اسانس پونه کوهی به ویژه سرشار از کارواکرول و تیمول است. دو نوع آنتی اکسیدان که از آسیب سلولی ناشی از رادیکال های آزاد محافظت می کنند. پونه کوهی، همراه با سایر غذاهای دارای آنتی اکسیدان بالا مانند میوه ها و سبزیجات، می تواند تعداد زیادی آنتی اکسیدان را فراهم کند که می تواند سلامت شما را بهبود بخشد.

به مبارزه با باکتری ها کمک می کند.

پونه کوهی حاوی ترکیبات خاصی با خواص ضد باکتریایی قوی است. یک مطالعه نشان داد که اسانس پونه کوهی باعث مهار اشریشیا کلی و سودوموناس آئروژینوزا می شود. نشان داده شده است که از رشد دو نوع باکتری که می توانند باعث عفونت شوند، جلوگیری می کند. مطالعه دیگری نشان داد که پونه کوهی می تواند با ۲۳ نوع باکتری مبارزه کند.

علاوه بر این، در یک تحقیق، پونه کوهی؛ فعالیت ضد میکروبی اسانس مریم گلی و آویشن مقایسه شد. بعد از آویشن، پونه کوهی یکی از موثرترین روغن های ضد باکتری است.

فواید پونه کوهی؛ خاصیت ضد سرطانی دارد.

پونه کوهی سرشار از آنتی اکسیدان است. این ترکیبات نه تنها آسیب رادیکال های آزاد را خنثی می کنند. آنها همچنین می توانند از سرطان جلوگیری کنند. برخی از مطالعات نشان داده اند که پونه کوهی و اجزای آن می توانند سلول های سرطانی را از بین ببرند. سلول های سرطانی روده بزرگ انسان را می توان با عصاره پونه کوهی درمان کرد. ثابت شده است که این عصاره رشد سلول های سرطانی را متوقف کرده و به تخریب آنها کمک می کند.

به کاهش عفونت های ویروسی کمک می کند.

علاوه بر مبارزه با باکتری ها، برخی مطالعات نشان داده اند که پونه کوهی و اجزای آن می توانند در برابر برخی ویروس ها در بدن محافظت کنند. به خصوص، کارواکرول و تیمول دو ترکیب موجود در پونه کوهی هستند که با خواص ضد ویروسی مرتبط هستند.

به کاهش التهاب کمک می کند.

التهاب یک پاسخ ایمنی طبیعی به بیماری یا آسیب است. با این حال، التهاب مزمن می تواند منجر به بیماری قلبی شود، اعتقاد بر این است که آنها در ایجاد بیماری هایی مانند دیابت و شرایط خودایمنی نقش دارند. پونه کوهی سرشار از آنتی اکسیدان است. می تواند رادیکال های آزاد را خنثی کرده و التهاب را کاهش دهد.

حاوی ترکیباتی مانند کارواکرول است که خاصیت ضد التهابی دارد. مطالعات بیشتری برای تعیین اینکه چگونه دوزهای طبیعی ممکن است بر التهاب در انسان تأثیر بگذارد، مورد نیاز است.

فواید پونه کوهی؛ من باید بگویم.

پونه کوهی گیاهی است که فواید زیادی برای سلامتی شما دارد. سرشار از آنتی اکسیدان است و می تواند با باکتری ها و ویروس ها مبارزه کند. می تواند رشد سلول های سرطانی را کند کرده و التهاب را کاهش دهد.

با این حال، تحقیقات فعلی محدود به مطالعات آزمایشگاهی و حیوانی است. تحقیقات بیشتری برای تعیین اثرات بالقوه آن در انسان مورد نیاز است. خوشبختانه، پونه کوهی همه کاره است و به راحتی به رژیم غذایی شما اضافه می شود. تازه است، خشک یا با استفاده از روغن آن می توان آن را به انواع دستور پخت اضافه کرد.