فرم بدن خود را بشناسید! (تشخیص اشکال مختلف بدن)


قبل از معرفی اشکال مختلف بدن ، باید یک نکته مهم را در نظر بگیرید: همه فرم های بدن زیبا هستند. این بدن همه نیست که دارای شکل یکسان است ، که ما را منحصر به فرد می کند ، اما اندام ها را می توان تقسیم کرد. در این دسته ها ، مهمترین اصولی که باید مورد توجه قرار گیرد تعادل بدن و شیوه زندگی سالم است.

فرم بدن

انواع فرم بدن

طبق تحقیقات انجام شده ، این تقسیم بندی بر اساس اشکال مستطیلی ، مثلث ، گلابی ، الماس (لوزی) ، دایره ها و شیشه های ساعت است. برخی از مفاصل به دو گروه یا بین گروه های مختلف تقسیم می شوند.

مستطیلی شکل:

این فرم شرایطی را ایجاد می کند که اندازه کمر تفاوت چندانی با بالا و پایین تنه ندارد. همچنین در این مفاصل ، عرض شانه ها تقریباً برابر با عرض کمر است. برای هر فرم بدن یک روش خصوصی برای پوشیدن آن وجود دارد تا اندام کامل و زیبایی را نشان دهد. چنین پیوندی معمولاً در ورزشکاران معمول است. زیرا ممکن است توده و شکل ماهیچه ای بدن را تشکیل دهد. در واقع ، برای ورزشکاران مرد ، شکل مستطیل به ذوزنقه تبدیل می شود. به این ترتیب ، شانه ها گسترده تر و پایین تنه نازک تر به نظر می رسد.

فرم گلابی:

در پاهای گلابی شکل ، عرض شانه و بالاتنه باریکتر از عرض بدن و باسن است. افرادی که چنین اندامی دارند معمولاً کمردرد بسیار زیادی دارند.

شکل شیشه ساعت

در شکل عینک ، مشابه شکل مستطیل ، عرض شانه و باسن تقریباً یکسان است و تنها تفاوت آن در اندازه کمر است. افرادی که پاهای ساعت شنی دارند کمر باریک تری نسبت به قسمت بالای بدن و تنه کوچک دارند. گاهی در این واحد ، تفاوت عرض شانه ، سینه و باسن ممکن است متفاوت باشد که به آن شیشه بالایی یا شیشه پایینی می گویند.

شکل مثلث:

ساق مثلثی وضعیتی است که در آن عرض بالای تنه باریک تر از قسمت پایین تنه است یا برعکس. وقتی عرض شانه ها و قفسه سینه کمتر از عرض باسن باشد ، مثلث فوقانی با ظاهر پاهای فرد شکل می گیرد و برعکس ، مثلث نزولی شکل می گیرد.

شکل دایره ای:

در این حالت ، مرکز بدن گسترده تر از مفاصل است. این افراد قفسه سینه پهن تر و پهن تری نسبت به شانه ها و باسن دارند.

فرم لوزی (الماس)

مفاصل لوزی دارای تنه پهن پایینی هستند. در این حالت ، ران ها ممکن است بزرگتر از بازوها باشند.

تشخیص شکل بدن با استفاده از اندازه گیری

می توانید بلافاصله پس از خواندن این دسته بندی ها ، فرم بدن خود را تشخیص دهید. برای برخی از افراد دشوار است که بدن خود را بدست آورند و در دو دسته مختلف قرار بگیرند. در ادامه نحوه اندازه گیری دقیق را توضیح خواهیم داد. این روش مشابه تکنسین های آزمایش است.

در عرض شانه ، یک متر را مستقیماً از پشت سر دقیقاً از یک شانه به شانه دیگر قرار دهید. اندازه سینه باید از پایین بازو و بالای سینه اندازه گیری شود. دور کمر ناحیه بالای ناف و زیر دنده ها است. برای بدست آوردن ناحیه کمر مناسب ، بهتر است در کوچکترین زاویه خم شوید. برای چرخش لگن ، متر را روی باسن قرار دهید و دور آن را اندازه بگیرید.

چه عواملی بر بدن شما تأثیر می گذارد؟

مهمترین چیز ارتفاع است. کوتاهی یا طول ، شکل و فرم بدن را تغییر می دهد. عامل بعدی ژنتیک است. برخی از افراد دارای اندام تناسلی بزرگ در ناحیه ران و بازو هستند ، حتی اگر نازک باشند. در نهایت ، هورمون ها در شکل دهی بدن و شکل آن نقش دارند. هورمون ها بر نحوه و محل ذخیره چربی تأثیر می گذارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *