عوارض جانبی Tribulus Terrestris

گیاه خاردار خاردار خاردار کوچکی است که نقش مهمی در بسیاری از اشکال طب سنتی دارد و این روزها در مکمل‌های بدنسازان و مردانی که می‌خواهند عملکرد جنسی خود را بهبود بخشند از محبوبیت خاصی برخوردار است، زیرا اثرات قابل توجهی بر تستوسترون نشان داده است. سطوح و رفتار جنسی در چندین مطالعه حیوانی و همچنین در مطالعات آزمایشگاهی.

البته، مانند هر مکملی که ممکن است استفاده کنید، همیشه خوب است بدانید که آیا عوارض جانبی مرتبط با این گیاه وجود دارد یا خیر، و اینکه آیا این گیاه ممکن است با سایر مکمل ها یا داروهایی که ممکن است استفاده می کنید، تداخلات ناخواسته ایجاد کند یا خیر.

خوشبختانه عوارض جانبی Tribulus terrestris بسیار نادر است و تعداد بسیار کمی گزارش شده است. عوارض جانبی Tribulus terrestris در عوض به اثراتی که می خواهید ایجاد کنید بستگی دارد – توضیح دهید، زیرا دلیل اصلی مصرف عصاره خالص Tribulus توسط اکثر مردم این است که می خواهند سطح تستوسترون خود را افزایش دهند، ممکن است فهرست کردن آن احمقانه به نظر برسد (مانند برخی منابع دیگر ) افزایش سطح تستوسترون آزاد به عنوان “عوارض جانبی” استفاده از این گیاه! با این حال، باید توجه داشت که افزایش سطح تستوسترون ممکن است یک اثر نامطلوب برای اکثر زنان باشد – احتمالاً به همین دلیل است که این مکمل بیشتر برای مردان به بازار عرضه می شود.

همچنین باید توجه داشت که افزایش سطح تستوسترون می‌تواند عوارض جانبی نامطلوبی مانند افزایش تهاجمی، رشد سریع‌تر و پرپشت‌تر مو و بزرگ شدن غده پروستات ایجاد کند، اگرچه همانطور که در بالا دیدیم، اینها عوارض نامطلوب بالقوه هیپرتستوسترون هستند. به سختی می شود. عوارض جانبی Tribulus terrestris به همین نام خوانده می شود.

عوارض جانبی شناخته شده TRIBULUS TRIBULUS TERRESTRIS

شایع ترین عارضه جانبی مصرف عصاره خارخاسک درد معده خفیف است که ممکن است با احساس تهوع همراه باشد یا نباشد. در بیشتر موارد، با مصرف عصاره تریبولوس همراه با غذا – یا بلافاصله پس از آن، می توان از مشکل جلوگیری کرد. اگر مستعد ناراحتی معده هستید، مصرف مکمل هایی مانند ماست زنده مطمئنا از بروز هر گونه ناراحتی جلوگیری می کند.

البته هرگز نباید سعی کنید که مواد خام گیاهی بخورید – نه تنها به این دلیل که مواد موثره در مقادیر کم وجود دارد که باید چندین کیلوگرم از گیاه را بخورید تا از اثرات قابل توجهی برخوردار شوید، بلکه بیشتر به این دلیل است که گیاه با خارهای تیز پوشیده شده است. . گزارش‌هایی مبنی بر جراحات به تعداد بسیار کمی از مردانی که به اندازه کافی احمقانه سعی در خوردن این گیاه داشتند، گزارش شده است، از جمله یک مورد مشت زدن مردی به دیواره شکمش.

یک مثال مستند شده است که عصاره خارخاسک را با ایجاد ژنیکوماستی مرتبط می کند – یک بیماری نادر اما خوش خیم که باعث بزرگ شدن ناحیه سینه در مردان می شود. این وضعیت با داروهایی مرتبط است که باعث ایجاد تعادل مجدد (یا عدم تعادل) در تنظیم طبیعی هورمون‌های جنسی می‌شوند. متأسفانه، این مطالعه شامل تجزیه و تحلیل شیمیایی مکمل مصرفی نمی‌شود، بنابراین نتیجه‌گیری مستقیم در مورد اینکه آیا عصاره تریبولوس – یا برخی مواد دیگر از مکمل مورد بحث – بوده است که باعث وضعیت ناخوشایند مرد شده است دشوار است. . .

تداخلات دارویی با TRIBUUS

هیچ مورد مستندی از تداخل خارخاسک با عملکرد داروهای تجویزی وجود ندارد، اما تریبولوس برای کسانی که بیماری قلبی، دیابت یا سایر مشکلات سلامتی طولانی مدت دارند توصیه نمی شود. مانند هر مکمل طبیعی، در صورت مصرف هر گونه دارویی، همیشه باید قبل از مصرف محصول با پزشک خود مشورت کنید.

سرانجام

عصاره خارخاسک در حال حاضر به طور معمول توسط مردان در سراسر جهان، چه به تنهایی و چه به عنوان یک عنصر در مکمل های دیگر استفاده می شود، و هیچ گزارشی از مشکلات جدی پس از استفاده از آن گزارش نشده است.

احتمالاً به عنوان یک مکمل تقویت کننده جنسی و جسمی مهم برای ورزشکاران، بدنسازان و مردان روزمره به طور یکسان خواهد بود.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر