عناوین ۳۱ اکتبر در روزنامه های ایرانی انگلیسی**روزنامه ایرنا

— رئیس جمهور: صادرات نفت ایران به سطح قبل از تحریم ها نزدیک شده است.

ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران تایید کرد که صادرات نفت این کشور به ارقام قبل از اعمال مجدد تحریم های آمریکا نزدیک می شود.
به گزارش خبرگزاری فارس، رئیسی این سخنان را شنبه شب در دیدار با روسای دانشگاه های ایران در تهران بیان کرد.
دشمن به صراحت اعلام کرده است که تلاش خواهد کرد فروش نفت ایران را به صفر برساند. اما امروز صادرات نفت ایران به آمار قبل از تحریم ها در سال ۲۰۱۸ رسیده است.

– صادرات غیرنفتی ایران ۲۵ درصد افزایش داشته است.

صادرات غیرنفتی ایران در ماه تقویمی ایران نسبت به ارقام یک ماه قبل ۲۵ درصد افزایش یافت. سخنگوی وزارت معدن و تجارت گفت:
امید قالیباف واردات ایران در این ماه را ۵.۷ میلیارد دلار ارزیابی کرد که نسبت به ماه قبل ۳۰ درصد افزایش داشت.

— پارک چیتگر تهران در بین ساکنین و گردشگران محبوب است.

اگر کسی عاشق دوچرخه سواری در تهران است، پارک چیتگر اولین جایی است که به ذهنش می رسد. این پارک که در سال ۱۳۴۲ تأسیس شد، پارکی محبوب در بین ساکنان و گردشگران تهرانی است. برای رسیدن به آنجا باید وارد آزادراه تهران – کرج شوید و در ابتدای آن خروجی پارک کاج‌کاری شده را دنبال کنید. می توانید با مترو هم سفر کنید. پیک نیک شما با رسیدن به فضای سبز پارک آغاز می شود. تشک یا چادر بهتر است. اگر نه، باید یک نیمکت یا آلاچیق پیدا کنید. برای پختن کباب؛ می توانید از یکی از چاله های مخصوص کباب استفاده کنید. اما می توانید به رستورانی در پارک بروید.
پارک چیتگر به خاطر پیست دوچرخه سواری اش معروف است و بسیاری از مردم این پارک را برای دوچرخه سواری انتخاب می کنند زیرا برای حرفه ای ها و کسانی که می خواهند چند ساعتی لذت ببرند مفید است. دارای یک مسیر پیاده روی است که برای آمادگی جسمانی مناسب است. مسیر مخصوص دوچرخه سواری برای بانوان وجود دارد و می توانید دوچرخه نیز کرایه کنید. شما همچنین می توانید اسکیت کنید.

** کیهان اینترنشنال

– تیم ملی ایران برای حضور در مسابقات بوکس قهرمانی آسیا ۲۰۲۲ رونمایی شد.

در مجموع ۱۲ بوکسور نماینده ایران در مسابقات بوکس قهرمانی نخبگان آسیایی مردان و زنان کنفدراسیون بوکس آسیا (ASBC) خواهند بود. این مسابقات در اردن برگزار می شود. از ۳۰ اکتبر تا ۱۳ نوامبر در امان برگزار می شود.
هیات ایرانی به امان سفر خواهد کرد.

– استعدادهای ایرانی با افتخار در بلغارستان به نمایش درآمدند

۷ دختر ایرانی از کشورهای مختلف موفق به دریافت دیپلم افتخار از بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی هنر جوانان نوا زاگورا شدند.
بلغارستان نمایشگاه سالانه ای که در شهر نوا زاگورا برگزار می شود، یک مرکز هنری محسوب می شود که هنرمندان کشورهای مختلف در آن آثار خود را به نمایش می گذارند.
هیچ موضوع خاصی برای نسخه ۲۰۲۲ نمایش وجود ندارد.

– روسیه میزبان شانزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی با ایران خواهد بود.

روسیه از ۳۰ اکتبر تا ۱ نوامبر میزبان شانزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه خواهد بود.
جواد اوجی، وزیر نفت ایران، رئیس هیئت ایرانی این کمیسیون مشترک است و الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه نیز رئیس کمیسیون مشترک ایران و روسیه است.
کمیسیون مشترک نفت ایران و روسیه امور خارجه وزارت امور اقتصادی و دارایی راه و شهرسازی؛ انرژی علوم پایه تحقیق و فناوری؛ جهاد کشاورزی؛ ورزش و جوانان ارتباطات و فناوری اطلاعات و نمایندگان؛ از رئیس جمهور شورای اسلامی ستاد نیروهای مسلح شورای بازرگانی؛ مناطق صنعتی و ویژه اقتصادی؛ سازمان انرژی اتمی؛ بانک مرکزی صندوق توسعه ملی؛ هیئت ملی استاندارد؛ روسیه با حضور بازرگانان و مرکز تجارت ایرانیان حضور خواهد داشت. آنها با شرکا و کارشناسان خود برای توسعه اسناد همکاری گفتگو خواهند کرد.

** تهران تایمز

– عباس کیارستمی کتاب های کودک احمدرضا احمدی چاپ ژاپن

«تو تنها کسی هستی که باید بگویم بچه ها باور خواهند کرد» نوشته عباس کیارستمی و احمدرضا احمدی نویسندگان ایرانی که به زبان ژاپنی در توکیو منتشر شده است. ناشر ژاپنی کانوا کتاب‌هایی را از موسسه پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایران – کانون، خریداری کرده است.

با تصویرگری کیارستمی، «شما به تنهایی چیزی برای گفتن دارید که بچه‌ها را متقاعد کند» توسط نشر کانون در سال ۱۳۴۸ منتشر شد.

– حمایت از صادرات برای دستیابی به توسعه.

گمرک جمهوری اسلامی ایران (ایریکا) روز شنبه اعلام کرد تجارت غیرنفتی ایران در هفت ماهه نخست سال جاری میلادی (۳۰ اسفند تا ۲۲ مهر) با ۱۰ درصد افزایش به ۶۰ میلیارد و ۱۳۳ میلیون دلار رسیده است. مدت مشابه سال گذشته

بر اساس داده های IRICA، صادرات غیرنفتی میانمار در هفت ماهه ۲۸ میلیارد و ۴۰۶ میلیون دلار و واردات ۳۱ میلیارد و ۷۲۷ میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب ۵.۶ درصد و ۱۴.۴ درصد رشد داشته است.

– بزرگترین هتل بوتیک جهان در کرمان افتتاح شد.

به گزارش روز شنبه ایسنا، «بزرگترین بوتیک هتل جهان» سرانجام پس از ماه ها بازسازی در کرمان افتتاح شد. این در ابتدا یک واگن بزرگ آجری گلی بود، این بنا به طور موقت شرایط ویژه ای برای سرمایه گذاران برای دستیابی به بهره وری بالاتر و نگهداری بهتر اعطا شده است.

این مؤسسه که به عنوان کاروانسرای وکیل شناخته می شود، اتاق های مجللی را ارائه می دهد که در اطراف یک حیاط بزرگ چیده شده اند. به راحتی روحیه گذشته را برای مسافران مدرن تداعی می کند.

۶۱۲۵**۱۵۸۳

ما را در توییتر دنبال کنید @IrnaEnglish