عناوین روزنامه انگلیسی ایرانیان، ۲۶ ژوئن** ایران دیلی

ایران و اتحادیه اروپا توافق کردند که مذاکرات احیای برجام را ظرف چند روز آینده از سر بگیرند

ایران و اتحادیه اروپا روز شنبه گفتند که مذاکرات تعلیق شده با هدف احیای توافق هسته ای متوقف شده ۲۰۱۵ ممکن است در روزهای آینده در وین از سر گرفته شود.

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران پس از دیدار با جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در تهران، در کنفرانس خبری مشترک گفت: دو طرف به محض از سرگیری مذاکرات، برای حل مسائل و اختلافات موجود تلاش خواهند کرد.

امیرعبداللهیان ایران می گوید از دیپلماسی آبرومندانه و دیپلماسی نتیجه گرا استقبال می کند.

– ایران عربستان سعودی باید رو در رو مذاکره کند.

مصطفی القدیمی نخست وزیر عراق امروز وارد تهران می شود. برخی رسانه ها گزارش داده اند که مذاکرات ایران و عربستان برای برخی از عربستان سعودی مورد حمایت عراق برنامه ریزی شده است.

بسیاری از مسائل، از جمله روابط دیپلماتیک بین ایران و عربستان سعودی، بر چالش های بالقوه تاثیر می گذارد.

کره شمالی خصومت های آمریکا را در سالگرد جنگ محکوم کرد

کره شمالی روز شنبه خصومت بین واشنگتن و سئول را به مناسبت هفتاد و دومین سالگرد جنگ کره همزمان با افزایش تنش ها در شبه جزیره کره محکوم کرد.

خبرگزاری دولتی کره شمالی، KCNA، شنبه گزارش داد که چندین اتحادیه کارگری خواستار «انتقام از مستعمرات آمریکا» شده‌اند که ایالات متحده را مسئول آغاز جنگ کره در سال‌های ۱۹۵۰-۱۹۵۳ می‌دانستند.

** تهران تایمز

زمانی که تیم محلی ناتو بیاید می میرد.

بسیاری از کشورهای عربی و اسرائیل روابط دیپلماتیک و تنش‌ها را در بحبوحه افزایش تنش‌ها در غرب آسیا افزایش داده‌اند و انتظار می‌رود همکاری‌های نظامی و امنیتی منطقه‌ای در آستانه سفر جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا افزایش یابد.

این سفر که از ۱۳ تا ۱۶ جولای برگزار می شود، موضوع شایعات و گمانه زنی های گسترده ای در مورد برنامه های او بوده است. ایالات متحده به طور رسمی در مورد ترتیبات نظامی منطقه ای مشابه با ناتو اظهار نظر نکرده است.

ابوعقله، روزنامه نگار کهنه کار، می گوید که سازمان ملل متحد گلوله های اسرائیلی را که به خوبی هدف قرار گرفته اند، کشته است.

سازمان ملل متحد گفته است که گلوله هایی که در ۱۱ ماه مه منجر به کشته شدن شیرین ابوعقله روزنامه نگار فلسطینی شد، توسط نیروهای دولتی اسرائیل شلیک شده و هدف گیری خوبی داشته است. کمیسیون تحقیق سازمان ملل از بیش از نیمی از شبکه های رسانه ای فلسطینی حمایت می کند که از تحقیقات فلسطینی و تحقیقات مشابه حمایت می کند که اخیراً نیویورک تایمز است.

– برنامه های بزرگداشت هفته جهانی مواد مخدر

موضوع روز جهانی مواد مخدر در سال ۲۰۲۲ “بررسی بحران بهداشتی و بشردوستانه” با هدف پاسخگویی به چالش های فراملی ناشی از بحران است.

** کیهان اینترنشنال

هیچ کس نمی تواند بدون ایران از ثبات صحبت کند.

چند روز پس از توقف یک ماهه، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران و جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، روز شنبه گفتند که مذاکرات درباره احیای توافق هسته ای ایران از سر گرفته خواهد شد.
مذاکرات در آوریل سال گذشته آغاز شد، اما ایالات متحده در مورد اختلافات بین تهران و واشنگتن به ویژه در مورد تخلفات گذشته خود اظهار نظر کرده است.

اعتصابات در بخش گردشگری به اروپا آسیب می رساند.

سیستم ریلی بریتانیا روز شنبه بار دیگر تعطیل شد و پروازهای اروپایی به دلیل اعتصابات در بخش گردشگری اروپا مختل شد.

ده‌ها هزار خدمه قطار در بریتانیا گردهمایی‌های آخر هفته را برای کسانی که اعتصاب‌های مشابهی را در روزهای سه‌شنبه و پنج‌شنبه تجربه کرده‌اند، با آخرین راهپیمایی یک روزه برای حقوق و امنیت شغلی متوقف کرده‌اند.

خروج از افغانستان زلزله زده برای خروج از غرب و دستیابی به تجهیزات

دولت طالبان در دورافتاده افغانستان در این هفته بیش از ۱۰۰۰ نفر را کشته و کمک های پزشکی مهمی را به این کشور ارسال کرده است زیرا خواستار کمک های بین المللی بیشتر شده است.
زمین لرزه ای به بزرگی ۶.۱ ریشتر روز چهارشنبه منطقه ای کوهستانی در نزدیکی مرز پاکستان را لرزاند و دست کم ۲۰۰۰ کشته و ۱۰۰۰۰ زخمی برجای گذاشت.

۹۴۱۶ ** ۹۴۱۷

ما را در توییتر دنبال کنید @IrnaEnglish