علت اصلی مشکلات لالی عدم تصمیم و برنامه ریزی است.


حاج آقا جعفری با اشاره به روز غدیرخم افزود: غدیر به ما می آموزد که غدیر جای شهدا و مجریان ارزش ها و آثار فرهنگی نسل های آینده نیست. ارزش ها و ضد ارزش ها بعد از چند سال جای خود را به یک نسل می دهند تا اینکه فرزندش به بدترین شکل ممکن بمیرد.

او اضافه کرد. جهاد نتیجه انحراف از غدیر برای تبیین فاطمه و عاشورا بعد از غیبت امام زمان بود. از این رو، پیامبر اسلام (ص) تأکید کرد: «فَلَیْبَغِ الْحَزْدَرِ الغیب» کسانی که در صحنه هستند باید برای نسل حاضر ارزش‌ها را تبیین و ادا کنند. «و الولدو الولد» یعنی شرح جهاد از خانواده شروع می شود.

در مراسم سالانه تأسیس شورای نگهبان. امام جمعه لالی گفت: عده ای وانمود می کنند که شورای نگهبان در جمهوری اسلامی بدعت گذار و یک پدیده منفی در حال ظهور در مقوله مردم سالاری است. مشاهده انتخابات و حمایت از قانون اساسی در دموکراسی ها امری عادی است.

نظارت همه جانبه به همه سطوح انتخابات برمی گردد. محتوای اصل ۲۹ قانون اساسی ایران شباهت زیادی به اصل ۵۹ قانون اساسی فرانسه دارد. یعنی می توانند شمارش آرا را لغو کنند. اصلاحات و انتخابات در ایالات متحده، تنها مرجعی برای تفسیر قانون اساسی و نظارت بر تصویب نامه های کنگره تا زمانی که آنها نادیده گرفته شوند، قضات مادام العمر دیوان عالی هستند، بیش از هر گونه اعتراض قانونی یا نهادی. حق مداخله یا نافرمانی نیست. تصمیمات آن

جعفری ضمن گرامیداشت روز تامین اجتماعی و بهزیستی با تقدیر و قدردانی از زحمات دستگاه های خدمات رسان در این زمینه خاطرنشان کرد: اخیرا شاهد شکایت برخی از بازنشستگان در نقاط مختلف کشور بوده ایم و قابل یادآوری است. پس از در نظر گرفتن چرا سازمان تامین اجتماعی در مورد سیاست بازنشستگان بخش خصوصی اقدامی نکرده است؟ در مورد بازنشستگان بخش خصوصی که حداقل حقوق دریافت می کنند، ۵۸ درصد با مصوبه شورای کار در نظر گرفته می شود، اما در مورد بازنشستگانی که سایر سطوح حقوق دریافت می کنند، ۱۰ درصد اضافه بر اساس استاندارد قانون دولت در نظر گرفته می شود. %؟!

وی افزود: بر اساس مصوبه شورای کار که تاکنون افزایش اختیارات افزایش سالانه مستمری بگیران تامین اجتماعی را در دستور کار قرار داده است، افزایش حقوق بازنشستگان باید سالانه به میزان سهم کارفرما افزایش یابد. برای پرداخت کنندگان بیمه شاغل در بخش خصوصی با حداقل حقوق ۵۷ درصد افزایش در نظر گرفته شده است و حداقل مستمری باید مانند گذشته باشد و مشکلی در این بخش وجود ندارد. ۳۸ درصد نسبت به سهم بیمه‌کنندگانی که با حقوق سایر رده‌ها در بخش خصوصی کار می‌کنند در نظر گرفته شده است، اما از سوی دیگر، این درصد شامل بازنشستگان سایر رده‌ها نمی‌شود. مجلس و دولت انشالله در حال بررسی هستند. این عزیزان به صورت محترمانه آماده خواهند شد.

امام جمعه لالی گفت: در این چند روز اخیر هفت هشت وزیر; ۱۵ معاون وزیر و مشاور؛ ۳ کمیسیون تخصصی توسعه انرژی کشاورزی؛ رئیس جمهور دو دوره جهادی و انقلابی. معاونان رئیس جمهور بارها و بارها فرماندار و مدیر کل به لالی آمدند و مشکلات را دیدند. آنها تایید خوبی دارند اما به تایید و تعهدات خود عمل نمی کنند.

او ادامه داد. دلیل اصلی مشکلات ما عدم تصمیم گیری و برنامه ریزی است. چرا جهاد حاضر به اصلاح و بومی سازی برنامه شکست خورده خود نیست؟ توری بارانی به جای لکه؟
چرا اجازه می دهند از پشت در عقب نشینی کنند و گاز دهی را متوقف کنند؟