علائم خرابی “رام” یا “تک تیرکمان” و نحوه جلوگیری از این رفتار خودرو


موتور رم یا به قول برخی از تعمیرکاران خودرو، تیرکمان جزء جدایی ناپذیر قسمت جلویی خودرو است و نقش مهمی در راحتی و فرمان خودرو دارد.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، شاید نام رام خودرو را شنیده باشید اما به ندرت در خودرو نیاز به تعویض آن را حس کنید مگر در هنگام تصادف یا برخورد با مانع جدی.

رم بدنه ای برای نصب قطعات و قسمت های جلو برای اتصال به بدنه خودرو است. حرکت صاف ماشین در جلوی ماشین؛ توانایی کنترل از قطعات به هم پیوسته ای تشکیل شده است که وظیفه کاهش لرزش خودرو را بر عهده دارند که همگی بر روی یک رم یا به عبارت دیگر تسمه سوار می شوند. موتور.

رام موتور

این قطعه وظیفه اتصال قسمت های چپ و راست خودرو را بر عهده دارد و از قسمت های جلویی خودرو در برابر آسیب محافظت می کند.

یکی از وظایف اصلی و مهم ترین عملکرد رام موتور جلوگیری از آسیب دیدن خودرو در هنگام عبور از مانع با سرعت بالا و جلوگیری از شکستن کارتل و گیربکس در هنگام برخورد قوچ با اجسام سخت است.

یک فرمان لرزان. صداهای جلوی خودرو و تکان های ناگهانی هنگام رانندگی از علائم خرابی موتور رام است.

رام موتور

قرار گرفتن رام در معرض گل و لای و آب و آسیب در جاده های ناهموار پر از موانع است.

در جاده های ناهموار، گاهی اوقات پایین خودرو ممکن است با دست اندازهای جاده برخورد کند. یکی از قطعاتی که در این شرایط ممکن است آسیب ببیند، رم موتور است.

مهم ترین راه برای نگهداری از قاب موتور استفاده از سینی موتور است که در هنگام برخورد با زمین ناهموار مانند سپر و ضربه گیر عمل می کند و از رم و سپر جلو در برابر آسیب محافظت می کند.