علائم حساسیت به شیر چیست؟


علائم حساسیت به شیر

علائم آلرژی به شیر می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. پس از از شیر گرفتن، علائم ممکن است به سرعت ظاهر شوند یا چند ساعت طول بکشد تا ظاهر شوند. آلرژی به شیر نیز می تواند به طور ناگهانی رخ دهد.

علائم حساسیت به شیر

علائم حساسیت به شیر در نوزادان

برخی از نوزادان ممکن است به شیر و محصولات لبنی حساسیت داشته باشند و حتی ممکن است به مقدار کمی شیر از طریق شیر مادران شیرده حساسیت داشته باشند.

علائم حساسیت به شیر می تواند بلافاصله پس از نوشیدن شیر رخ دهد. علائم شامل خارش است. تهوع و استفراغ گلو درد و تنگی نفس. برخی از علائم آلرژی به شیر می تواند مدت زیادی ادامه داشته باشد. گرفتگی معده. اسهال سیاه سرفه آبریزش بینی قرمزی پوست و اسهال که ممکن است حاوی خون یا مخاط باشد. در صورت داشتن هر یک از این علائم فوراً به پزشک مراجعه کنید.

علائم عدم تحمل شیر و لاکتوز

عدم تحمل لاکتوز، که به عنوان حساسیت به شیر و عدم تحمل پروتئین شیر نیز شناخته می شود، یکسان نیست. آنها نباید به جای یکدیگر استفاده شوند. آلرژی توسط سیستم ایمنی تعیین می شود و حساسیت به شیر و شیر نیز از این قاعده مستثنی نیست. عدم تحمل لاکتوز و حساسیت به شیر می تواند علائم زیادی ایجاد کند و نیاز به درمان های متفاوتی دارد. اسهال، تهوع و استفراغ بلافاصله پس از مصرف شیر یا لبنیات مانند پنیر یا بستنی. شایع ترین علائم عدم تحمل لاکتوز، از جمله گاز و اسهال، سوء هاضمه است.

آلرژی واقعی به شیر می تواند باعث آنافیلاکسی شود که یک پاسخ ایمنی تهدید کننده زندگی است. می تواند راه هوایی را تنگ کند. اگر فردی به شیر واکنش خفیفی نشان دهد، باید فورا به پزشک آنها اطلاع داده شود.

غربالگری علائم حساسیت به شیر

اگر فردی به شیر حساسیت دارد، برای تعیین می توان آزمایشاتی انجام داد. سپس اقداماتی برای جلوگیری از وضعیت اضطراری انجام شد. آنافیلاکسی شوک آنافیلاکتیک معمولاً به عنوان شوک آنافیلاکتیک نیز شناخته می شود. این یک بیماری بسیار جدی است که باید با اپی نفرین درمان شود. علائم یک واکنش آلرژیک ممکن است شامل حالت تهوع و / یا استفراغ باشد. تنگی نفس شوکه شدن فشار خون سریع؛ کاهش سریع و شدید فشار خون؛ سرگیجه. حتی منجر به بیهوشی می شود.

برهمکنش پروتئین های شیر و آنتی بادی ها

علائم حساسیت به شیر می تواند از خفیف تا شدید متغیر باشد. مانند همه آلرژی های غذایی، آلرژی به شیر به دلیل نقص در سیستم ایمنی ایجاد می شود که به اشتباه تشخیص می دهد که برخی پروتئین های شیر برای بدن مضر هستند. بدن به نوبه خود شروع به تولید آنتی بادی برای ایمونوگلوبولین می کند. شکستن یا واکنش با پروتئین ها خطرناک تلقی می شود.

به سیستم ایمنی سیگنال می دهد که هیستامین و سایر مواد شیمیایی آزاد کند. به نظر می رسد این نشانه آلرژی است. هیستامین ها می توانند باعث آبریزش بینی، حالت تهوع و استفراغ شوند. خارش و آبریزش چشم. حمید تهوع و استفراغ مسئول اکثر آلرژی های رایج مانند مشکلات تنفسی و آنافیلاکسی است.

حساسیت به ریشه شیر

کازئین و آب پنیر اغلب عامل اصلی حساسیت به شیر هستند. وقتی غلیظ می شود، کازئین در شیر یا شیر انباشته می شود. این پروتئین ها در بسیاری از محصولات لبنی یافت می شوند. فردی که به شیر حساسیت دارد ممکن است به یک یا هر دوی این پروتئین ها حساسیت داشته باشد. اگر علائمی از حساسیت به شیر دارید، ممکن است به شیر حساسیت داشته باشید. تنها راه مطمئن برای جلوگیری از آلرژی، پرهیز کامل از شیر و محصولات لبنی است.