طرز تهیه حلوای عربی – خبرنامه


طرز تهیه حلوای عربی

حلوای عربی یکی از خوشمزه ترین حلواهای کشورهای عربی است که به روش های مختلفی تهیه می شود. برای طبخ این حلوای خوش طعم و لذیذ کافی است دستور حلوای عربی را در خبرنامه دنبال کنید.

مواد لازم برای حلوای عربی

۱ فنجان آرد سفید

۱ لیوان شیر خشک

یک فنجان شکر خالی

یک لیوان آب

۵۰ گرم کره

مقداری گلاب

۱/۴ قاشق چایخوری پودر هل

۱ قاشق غذاخوری زعفران

طرز تهیه حلوای عربی

اولین قدم تهیه آبمیوه است.

ابتدا آب را با شکر و زعفران بجوشانید و پودر هل را در قابلمه مناسبی بریزید و روی حرارت بگذارید تا آب بجوشد و شکر کاملا حل شود و روی حرارت ملایم بپزید. بعد از حل شدن شکر و به جوش آمدن آب، قابلمه را از روی حرارت بردارید تا آب کاملا تبخیر نشود.

مرحله دوم

سپس آرد گندم را الک کرده و در قابلمه مناسبی بریزید و با حرارت کمی کنار هم قرار دهید. آرد را به مدت ۱۰ دقیقه مدام هم بزنید تا بوی خامی آن از بین برود. سپس بگذارید خنک شود و دوباره آن را روی الک قرار دهید. سپس شیرخشک را تمیز کرده و با آرد گندم مخلوط کنید.

طرز تهیه حلوای عربی. مرحله سوم

در مرحله سوم کره و روغن را اضافه کرده و مخلوط کنید تا مخلوط خمیری به دست آید. سپس مخلوط را سرخ کنید. به این موضوع توجه داشته باشید زیرا اگر حرارت کم شود مواد سفت می شوند. مرتب هم بزنید تا شیرخشک نسوزد. سپس هم بزنید تا رنگ کاراملی مورد نظرتان به دست آید.

مرحله چهارم

سپس مخلوط را از روی حرارت بردارید و آب آن را چند بار اضافه کنید. ورز دهید تا مخلوط کاملا با هم ترکیب شود و خمیر یکدست شود.

سطح پنجم

بعد از افزودن عسل به مدت ۱۰ دقیقه حرارت دهید. این حلوا نسبت به سایر حلواها نازکتر است. در حالی که حلوا هنوز داغ است، آن را در ظرفی بریزید و بگذارید خنک شود و خنک شود. وقتی خنک شد تزئین کنید.