طارمی باز هم علیه عادل و کادر فنی تیم ملی/گاز فناوری برای خلاص شدن از شر اسکوچیچ صحبت می کند.


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس. تفاوت دراگان اسکوچیچ با چند بازیکن تیم ملی در نفرات هفته گذشته است: مهدی طارمی، علیرضا جهانبخش، احسان حاج صفی، مرتضی پور علیگنجی، مجید حسینی، امیر عابدزاده. ، سامان قدوس میلاد محمدی کریم انصاری فرد سردار آزمون شجاع خلیل زاده حسین کنعانی زادگان علیرضا یرانوند وحید امیری امید نورافکن و غیره برخلاف خبر منتشر شده در مورد سرمربی کروات به اطلاع عموم رسید. نظر بازیکنان در خصوص سرمربی قراردادی با فدراسیون فوتبال به اتفاق آرا مورد محکومیت فوتبالیست های پیشکسوت کشورمان است.

با داغ شدن صحبت ها در مورد اخراج احتمالی اسکوچیچ، این اتفاق باعث ایجاد شکاف شدید در بین بازیکنان تیم ملی شده و این تفاوت را در آستانه جام جهانی ۲۰۲۲ قطر بیشتر نمایان خواهد کرد. تیم ملی دیدگاه بازیکنان و کادرفنی

در این مورد، انتشار مصاحبه ای از مهدی طارمی که به عنوان یکی از بدخواهان اسکوچیچ شناخته می شود در یک برنامه اینترنتی شب قبل از جلسه هیات مدیره و کمیته فنی. فدراسیون برای تصمیم گیری در مورد سرمربیگری تیم ملی این اتفاق را به مرحله بعدی رسانده است، او دست به کار جدیدی زده است.

ستاره ایرانی پورتو که انتقادات شدیدی از فدراسیون فوتبال در روند آماده سازی تیم ملی برای جام جهانی داشته است، در مورد بحث فنی این تیم و عملکرد اسکوچیچ اظهارنظرهای صریح کرد.

با این حال، طارمی در این گفت و گو اعلام کرد سرمربی تیم ملی کاری به بازیکنان ندارد. معاون اول رئیس جمهور در تشریح دیدار این افشاگر و علیرضا جهانبخش گفت: پسر معاون اول رئیس جمهور قبل از رفتن به ارتش قطر از معاون رئیس جمهور خواسته بود که پس از دیدار با ایران با معاون رئیس جمهور دیدار کند. عراق برای ورود بازیکنان به ماشین در رختکن تیم ملی. او قول داد که برای به دست آوردن ریاست جمهوری با او مذاکره کند. همچنین پست جدید او را تبریک می گویم.»

این شرایطی است که معاون رئیس جمهور در ادامه تغییر سرمربی تیم ملی به دیدار طارمی و جهانبخش رفت. با این حال، در بخشی دیگر از سخنان خود، طارمی تایید کرد که یکی از موضوعاتی که حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در اردوی قطر مطرح کرد، کادر فنی تیم ملی بود.

در سخنرانی خود، طارمی با انتقاد از یکپارچگی اردوی تیم ملی در دوران اسکوچیچ اذعان داشت که نظمی در اردوی تیم ملی وجود داشت که بازیکنان ملی پوش زیر نظر کارلوس کی روش از آن استفاده کردند. همچنین به گفته طارمی دعوت از ۴۰ تا ۵۰ بازیکن در زمان حضور تیم ملی در بحرین و حضور یک ساله تیم ملی در اردوی قطر از دیگر موضوعاتی بود که طارمی برای تحقیر این تیم از آن استفاده کرد. انتقاد از سرمربی کرواسی…

وضعیت تمرینات تیم ملی زیر نظر اسکوچیچ بحث دیگری است که این مهاجم مورد انتقاد قرار گرفته و او در یکی از مصاحبه های خود مصاحبه اسکوچیچ با سرمربی کروات (طاریمی) را تایید کرد. اگر کی روش در صفحه توئیترش درباره سرمربی تیم ملی بود. ما از بازیکنان کشورمان انتقاد نخواهیم کرد. او یک بار دیگر ثابت کرد که هنوز از این موضوع ناراحت است.

وی در ادامه انتقاد از شرایط آماده سازی تیم ملی گفت: به دلیل این شرایط ۸۰ میلیون ایرانی چند ماه بعد از بازی آمریکا در رنج هستند اما من تمام تلاشم را می کنم تا این اتفاق نیفتد. در کنار شادی مردم باشید، چیزی که ما اصلا نداریم، فوتبال می تواند یک هفته شادی را به مردم ایران برگرداند. با برنامه ریزی دقیق تر، ما می توانیم بازی بهتری داشته باشیم. رویارویی با بهترین ها. تاریخ آمریکا، اما همانطور که اکنون اوضاع پیش می‌رود، آنها در جام جهانی چهارم خواهند شد.»

شاید طارمی را امروز آماده ترین بازیکن تیم ملی کشورمان بدانیم اما با این حرف ها در دل اروپا می درخشد اما نشان می دهد که هنوز تا حرفه ای شدن راه زیادی در پیش دارد. اگر اسکوچیچ فنی یا مدیریتی نباشد. آیا بازیکن حق دارد علیه سرمربی تیم صحبت کند؟

اگر ضعف های مدیریتی و فنی دراگان اسکوچیچ را قبول دارید؛ جای سوال دارد که آیا اظهارات برخی بازیکنان از جمله مهدی طارمی در شرایط فعلی منصفانه و قابل قبول است؟

به گفته مهدی طارمی؛ تمام این موقعیت ها و اتفاقاتی که در تیم ملی فوتبال رخ داد، حاصل اقدامات دراگان اسکوچیچ است. فدراسیون فوتبال در این زمینه نقشی ندارد. اگر دراگان اسکوچیچ مقصر همه این حوادث است، چرا او (مهدی طارمی) سمت فدراسیون فوتبال را گرفت؟ اگر لیگ هم مقصر این موضوع باشد، چه تضمینی وجود دارد که رفتن اسکوچیچ و حضور جدید او مانع از بروز بحران جدید با این نوع مدیریت در لیگ شود؟

تنها سرمربی کرواسی با چنین طرز فکر بدی در زمانی که در آستانه استعفا بود در هدایت تیم ملی ناکام ماند.

جدا از صحبت های طارمی، عادل فردوسی پور در بین مواضع اسکوچیچ به چه دلیل. این واقعیت را نباید برای هیچ هدفی نادیده گرفت. در این شرایط تصمیم گرفتم یک مربی را به خدمت بگیرم تا صبح یکشنبه تصمیم مهمی بگیرم و این مصاحبه را پخش کنم. یک شب قبل از این دیدار مهم، حدود ۳ هفته پیش به تولید بازگشتیم.

در این شرایط وقتی بازیکنانی مثل طارمی به راحتی از عملکرد مربی خود انتقاد می کنند و شرایط را برای اخراج او مهیا می کنند، واقعا می تواند برای اسکوچیچ خوب باشد؟

امیدواریم پس از نشست روز یکشنبه فدراسیون فوتبال مستقل به این سوالات پاسخ داده شود.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید.