شیوع وبا در ایران پیش بینی نمی شود اقدامات پیشگیرانه چیست؟


بر اساس گزارش های آنلاین، شیوع وبا در هفته های اخیر بی سر و صدا گزارش شده است. موارد مشکوک این بیماری در کردستان گزارش شده است.فرزام بیدارپور معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: نتایج آزمون به زودی اعلام خواهد شد. اخذ شده. “

مظنونان به وبا در ایالت های مرزی گزارش شدند ما در حال بررسی برای تشخیص دقیق این بیماری ها هستیم. مریم مسعودی فر، رئیس سازمان غذا و دارو گفت: متهمان سابقه سفر به خارج از کشور را دارند. وزارت بهداشت به خبرآنلاین گفت: پس از بازگشت، کشوری بود که علائم را زیر نظر داشت.

ایران پتانسیل شیوع وبا را دارد.

گزارش ها حاکی از آن است که اپیدمی وبا در مرزهای شرقی و غربی در حال حرکت به سوی ایران است. ۱۳ مورد در عراق تایید شده است. مسعودی فر گفت: بر اساس اعلام سازمان جهانی بهداشت (WHO) در مرز شرقی ایران همچنان در برخی کشورها شیوع دارد و خطر ابتلا به وبا در پاکستان و سایر کشورها وجود دارد. گزارش شده که در غرب ایران قانونی نیست».

وی افزود: ایران یک مورد مثبت قطعی وبا دارد، اما باید آزمایش‌های دقیق‌تری انجام شود.

شیوع وبا در ایران پیش بینی نمی شود  اقدامات پیشگیرانه چیست؟

روش های انتقال وبا

یکی از مسئولان سازمان غذا و دارو گفت: منبع اصلی ابتلا به وبا، آب و غذای آلوده است که اگر تمیز نباشد یا غذا به صورت خام یا پخته مصرف شود. “آلوده” در وزارت بهداشت

علائم چیست؟

مسعودی فر در پاسخ به این سوال که علائم وبا چیست، به خبرآنلاین گفت: وبا در حدود ۸۰ درصد بیماران مبتلا به اسهال بدون علامت یا اسهال خفیف وجود دارد، حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد بیماران اسهال متوسط ​​دارند اما تنها حدود ۵ درصد از بیماران مبتلا به اسهال هستند. علائم پزشکی. آنها اسهال شدید دارند.”

چگونه از ابتلا به وبا جلوگیری کنیم

مسعودی فر گفت: پیشگیری از آب آشامیدنی ناسالم برای غذا، شست و شوی میوه و سبزی و ضدعفونی میوه و سبزی مهم است، دفع صحیح فاضلاب در برخی مناطق به دلیل وجود مدفوع مهم است. مراقبت از دست ها برای جلوگیری از گسترش بیماری با تمیز و مرتب نگه داشتن دست ها برای جلوگیری از شیوع وبا بسیار مهم است. لطفاً قبل از تهیه غذا دستان خود را به مدت ۲۰ ثانیه با آب و صابون بشویید.

درمان وبا چیست؟

با وجود اقدامات احتیاطی دقیق و رعایت دستورالعمل های بهداشتی، آیا افراد می توانند به وبا مبتلا شوند، اما آیا وبا جان بیماران را تهدید می کند؟ مریم مسعودی فر در گفتگو با خبرآنلاین گفت: تهدید بیماران وبا کم آبی است. بیماران باید به محض مشاهده علائم بالینی اسهال، مایع درمانی را در خانه شروع کنند. آنها را می توان با نمک و سایر مایعات و نوشیدنی های خانگی مانند کره و چای استفاده کرد. با این حال، اگر دفعات اسهال افزایش یابد، باید فورا به یک مرکز درمانی مراجعه کنید. جبران مایعات و الکترولیت های بدن از دست رفته می تواند وضعیت را به طور کامل بهبود بخشد.

وی ادامه داد: اگرچه وبا مسری است، اما به دلیل مدفوع یا استفراغ نیازی به جداسازی بیماران نیست، این بیماران باید برای شستن صحیح دست ها و یا قرار گرفتن در معرض این بیماری مورد توجه قرار گیرند. دستکش باید در اطراف بیمار پوشیده شود. کلید رعایت بهداشت فردی شستن کامل دست ها قبل از تهیه غذا و بعد از استفاده از توالت است.«شنا در رودخانه هایی که نمی دانیم ایمن است».

مسعودی فر در پایان می گوید: زمانی که با بیماران مشکوک به وبا مواجه می شویم، نباید منتظر جواب آزمایش خاصی باشیم، به محض اینکه فرد دچار علائمی مانند اسهال آبکی شد، باید بلافاصله توصیه های پزشکی و مایعات لازم را دریافت کند.

بیشتر بخوانید:

بیماری عروق کرونر قلب؛ آخرین وضعیت سلامتی زائران ایرانی وبا و آبله

۳۳۳۳