شناسایی والدین بی سواد در دستور کار مدیران مدارس قرار گیرد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، محمد قویدل صبح پنجشنبه در نشست روسای ادارات سوادآموزی سراسر استان به تشریح اهمیت سوادآموزی برای افراد و اثرات مثبت آن در جامعه پرداخت و توسعه کمی و کیفی برنامه های سوادآموزی را مورد توجه قرار داد. اهمیت اجرای بخشنامه ها و بخشنامه های نهادی دغدغه های آموزشی. باید به صورت یکپارچه اجرا شود تا اصل کار و توجه ویژه به بهداشت و ایمنی شغلی به خطر نیفتد.

قویدل با بیان اینکه سوادآموزی مسئولیت بزرگی است، گفت: علیرغم تلاش سخت همکاران تیم سوادآموزی، سال گذشته موفقیت های زیادی در بهبود شاخص های سوادآموزی حاصل شد، از جمله سازماندهی ۱۱ جلسه آموزشی محلی که بیش از ۸۵ درصد از حجم اطلاع رسانی را پوشش می دهد. شایسته تشکر مراکز قدردانی به دست آمده است.

در برنامه شناسایی و شناسایی والدین بی سواد اعلام شد که ۷۳ درصد والدین بی سواد از مجموع ۷۱۹۲ اولیای بی سواد باید مشمول برنامه مدیریت مدرسه شوند. در جلسات، مدیران مدارس سطح دولتی و مدیران مدارس سطح دولتی؛ روسای و مسئولین اداره سوادآموزی، مدیران مدارس شهرها و مناطق را برای برگزاری جلسات توجیهی آموزشی گرد هم آوردند و در جلسات تاکید کردند. برای اجرای سیاست‌ها و برنامه‌ها در حوزه سوادآموزی، جلسات باید بر اهمیت موضوعی تاکید و به عنوان دغدغه پیگیری شود.

سرانجام، دبیر شورای حمایت از سوادآموزی کشور در رابطه با برون سپاری تصریح کرد: معلمان عزیز برای دفاع از حقوق قانونی خود از جمله بیمه و پرداخت به موقع حقوق از طریق برون سپاری با صنعت سوادآموزی همکاری کنند. نه تنها فرهنگیان، بلکه کیفیت آموزش و کلاس‌ها نباید پنهان بماند و نهادهایی که شرایط و ظرفیت لازم برای اجرای این طرح را دارند، وظیفه سوادآموزی را برعهده داشته باشند و نهادها مسئول ادامه امور مرتبط با آموزش هستند. گزارش منظم فعالیت های دوره های سوادآموزی در رابطه با نظارت مستمر بر دانش آموزان باسواد. سواد در ایالت

در پایان فرصت هایی از سوی مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان. مزایای، وی گفت: شناسایی نقاط ضعف و یافتن راه حل برای مقابله با چالش ها و خلاقیت در اجرا ارزش زیادی دارد. اجرای فعالیت های نوآوری و نوآوری؛ توجه به اهمیت تغییر در برنامه‌ریزی و برنامه‌های سوادآموزی و جایگاه آن در بهبود فعالیت‌های آموزشی از کانون‌های مهم این حوزه است که توجه بیشتری را می‌طلبد.