شرایط شمارش سمند و تیبا اعلام شد.


مهدی اسلام پناه درباره وضعیت سطح شماره خودروهای سمند و تیبا گفت: سازمان استاندارد جلسات مختلفی را با مسئولان وزارت صنعت و وزارت ایمنی برای بررسی وضعیت صنایع مختلف برگزار می کند. در همین راستا روز گذشته با وزیر صنعت جلسه ای داشتم. در این جلسه موضوعات مختلف در حوزه خودرو و سایر صنایع مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این جلسه در خصوص تعداد خودروهای تیبا و سمند بحث و تبادل نظر شد. وی گفت: خودروسازان باید به وظایف خود در قبال محصولات تیبا و سمند در قبال مشتریان عمل کنند.

رئیس سازمان استاندارد با بیان اینکه معتقدیم باید محصولات باکیفیت به مردم داده شود، اعلام کرد: خودروسازان باید شرایطی از جمله امکان جایگزینی محصولات و ارائه سه تا پنج خدمات پس از فروش رایگان را داشته باشند. طی سالیان متمادی با عقد قرارداد رفع عیوب خودرو و جلب رضایت مشتری به تعهدات خود در این دو محصول عمل می کنند.

با تاکید بر اینکه به هیچ وجه حاضر به تضییع حقوق مردم نیستیم گفت: اسلام پناه گفت: پس از شش ماه حضور در سازمان استاندارد. توقف خط تولید ۴ خودروی بی کیفیت؛ این یک دستاورد قابل توجه است.

همچنین بخوانید : تکان قیمت «تیبا» پس از اخبار توقف تولید/ گرانی محصولات سایپا + نمودار قیمت

وی ادامه داد علاوه بر این مشکل. طرح تغییر کیفیت محصول نیز به خودروسازان ارائه می شود تا مردم شاهد تغییرات کیفیت محصول به صورت گام به گام باشند.

رئیس سازمان استاندارد ادامه داد: گواهی تایید استاندارد همچنان یک ماه اعتبار دارد و تولیدکنندگان موظفند هر ماه محصولاتی در حد استاندارد تولید کنند.

به گزارش تسنیم، اوایل خرداد ماه امسال سازمان ملی استاندارد سمند، گواهینامه ایمنی سه خودروی تیبا باکسر و تیبا ۲ تمدید نشد. بنابراین این خودروها شماره گذاری نمی شوند./ تسنیم