شاگردان عطایی والیبال جام واگنر با بزرگان میدان آماده سازی قبل از مسابقات قهرمانی جهان / آزمون شدید


نوزدهمین دوره مسابقات والیبال جام واگنر لهستان در ایران صربستان به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، چهار تیم از لهستان و آرژانتین از ۲۷ تا ۲۹ مردادماه در این مسابقات حضور خواهند داشت. تیم ملی والیبال ایران برای شرکت در مسابقات جام واگنر بامداد سوم مردادماه از تهران راهی لهستان می شود.

این مسابقات در شهر کراکوف برگزار می شود. کراکوف دومین شهر بزرگ پس از ورشو و یکی از بزرگترین و قدیمی ترین شهرهای لهستان است که در جنوب این کشور واقع شده و تا سال ۱۶۰۹ پایتخت لهستان بوده است. تیم ملی والیبال ایران در سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۵ در این مسابقات شرکت کرد و هر دو بار چهارم شد و در سال ۲۰۲۲ برای سومین بار در این مسابقات شرکت خواهد کرد.

این مسابقات هر ساله با حضور قدرتمندان جهان برگزار می شود و والیبالیست های ایرانی در چند سال گذشته دو بار دعوت شده اند اما به دلیل فشرده بودن برنامه تیم ملی در این مسابقات شرکت نکرده اند. تیم ملی والیبال صربستان برای اولین بار در جام واگنر شرکت می کند و تیم ملی آرژانتین برای دومین بار در این مسابقات شرکت می کند.

* نگاهی به جام واگنر بیندازید.

مسابقات والیبال هوبرت یرژی واگنر در لهستان از سال ۲۰۰۳ هر ساله توسط بنیاد واگنر در این کشور با حضور چهار تیم مطرح والیبال از سراسر جهان برگزار می شود. به دلیل شیوع ویروس کرونا، این مسابقات در سال ۲۰۲۰ برگزار نشد. نوزدهمین دوره مسابقات والیبال جام واگنر لهستان در لهستان برگزار شد. ایران در کراکوف صربستان این مسابقات از ۲۷ تا ۲۹ آگوست با حضور چهار تیم از لهستان و آرژانتین برگزار می شود.

تاکنون ۲۰ کشور از اروپا و ۱۰ کشور از سایر قاره ها تجربه حضور در مسابقات والیبال جام واگنر را داشته اند و تیم چین از آسیا نیز ۳ بار در این مسابقات شرکت کرده است. ایران دوبار استرالیا و ژاپن هر کدام یک بار در این مسابقات به مصاف هم رفته اند و تیم ملی والیبال ایران امسال سومین حضور خود را انجام خواهد داد.

روسیه ۶ بار از ۲۰ کشور اروپایی؛ هلند با ۵ و آلمان ۴ بیشترین تجربه را در این مسابقات دارند. از آفریقا تیم های مصر و تونس؛ آمریکای جنوبی، برزیل آرژانتین و آمریکای مرکزی؛ تیم هایی از کانادا و کوبا تجربه حضور در جام واگنر را دارند.

لهستان که میزبان این مسابقات است، ۹ بار عنوان قهرمانی را به دست آورده است. او از ۱۸ مسابقه برگزار شده ۱۷ بار روی سکو قرار گرفت که شامل ۵ مقام دوم و سه مدال برنز بود. تیم ملی والیبال لهستان در سال ۲۰۱۱ در رده چهارم قرار گرفت. روسیه هلند و برزیل دو بار قهرمان جام واگنر شده اند و بلغارستان تیم های ملی والیبال آلمان و ایتالیا نیز یک بار قهرمان این مسابقات شده اند.

* آشنایی با هوبرت واگنر

هوبرت الکساندر واگنر یا هوبرت یرژی واگنر متولد ۱۹۴۱ بازیکن و مربی والیبال اهل لهستان است. واگنر در سال ۱۹۷۳ در سن ۳۲ سالگی سرمربی تیم ملی والیبال لهستان شد. او تجربه چندین دوره هدایت تیم ملی والیبال لهستان را در پرونده کاری خود دارد. از افتخارات این مربی می توان به بازی های المپیک ۱۹۷۶ مونترال کانادا و قهرمان جام جهانی ۱۹۷۴ مکزیک اشاره کرد. تیم ملی.

واگنر به مدت هشت سال از سال ۱۹۶۳ تا ۱۹۷۱ در تیم ملی والیبال لهستان عضویت داشت و در ۱۹۴ بازی رسمی با این تیم به میدان رفت. او در طول دوران فعالیت خود، چهار عنوان قهرمانی لیگ را با ورشو به دست آورد. این باشگاه در حال حاضر غیر فعال است.

* ترکیب بازیکنان و کادر فنی تیم ایران

میلاد عبادی پور (کاپیتان); امیرحسین اسفندیار مرتضی شریفی محمدجواد منانی نژاد علی اصغر مقدار امیرحسین توخته مهدی جلوه امین اسماعیل نژاد صابر کاظمی جواد کریمی شهروز همایونفرمانش، مویونزمادامادورز بازیکنان تیم ایران در جام واگنر حضور دارند.

سرمربیگری تیم ملی والیبال ایران بر عهده بهروز عطایی و اکبر محمدی (سرمربی)، علیرضا طلوکیان، عظیم جزیده و احمد لاهوتی (مربی)، یاناس (مربی بدنی)، علی فرهادی (پزشک)، رضا قالی پور (درمانگر)، حسین خوریانی، امین علی اکبری (آنالیزور) و محمدمهدی افشاری (ماسور) دیگر اعضای تیم فنی تیم ملی والیبال ایران در این مسابقات هستند.

* برنامه کامل جام واگنر به شرح زیر است.

پنج شنبه ۲۷ آگوست

آرژانتین – صربستان ساعت ۲۰:۰۰

۲۲:۳۰; ایران – لهستان

جمعه ۲۸ مرداد

۲۰:۰۰ ایران – صربستان

۲۲:۳۰; لهستان – آرژانتین

شنبه ۲۹ آگوست

ایران – آرژانتین ساعت ۲۰:۰۰

۲۲:۳۰; لهستان – صربستان

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید.