سیگار کشیدن ، مشروب خوردن به قابلمه ، مطالعه

سیگار کشیدن ، مشروب خوردن به قابلمه ، مطالعه


جدیدترین اخبار سلامت روان

پنجشنبه ، 30 سپتامبر 2021 (اخبار HealthDay)

به گفته محققان ، برای کسانی که سیگار می کشند یا می نوشند ، این یک گام کوچک به سوی ماری جوانا است.

دکتر زویی رید ، محقق ، می گوید: “مصرف قانونی الکل و دخانیات می تواند به طور مستقیم سطح مصرف مواد مخدر غیرقانونی را افزایش دهد. با این حال ، روابط پیچیده است.” عضو ارشد پژوهش در گروه تحقیقات دخانیات و الکل در دانشگاه بریستول ، انگلستان.

یافته های “اثر دروازه” به صورت آنلاین در مجله در 29 سپتامبر گزارش شد اعتیاد، علاوه بر استفاده از چندین ماده برای شروع سیگار کشیدن.

در مقابل ، استفاده از ماری جوانا می تواند منجر به سیگار کشیدن شود. محققان می گویند اعتیاد به مواد افیونی نیز می تواند منجر به نوشیدن شود.

نویسندگان مطالعه خاطرنشان کردند که ممکن است رابطه ای دو طرفه بین تنباکو و ماری جوانا وجود داشته باشد ، جایی که علت و معلول در هر دو جهت حرکت می کند.

سیگار کشیدن و مصرف الکل معمولاً قبل از مصرف سایر داروها شروع می شود. همچنین ممکن است محققان بر این باور باشند که عوامل خطر مشترک – احتمالاً استعداد ژنتیکی برای استفاده از این مواد – در پشت این روابط قرار دارند.

رید در بیانیه مطبوعاتی خود می گوید: “به نظر می رسد مصرف یک دارو مصرف داروی دیگر را افزایش می دهد ، اما ممکن است عوامل خطر زمینه ای وجود داشته باشد که شانس آنها را در مصرف الکل ، دخانیات و داروهای غیرقانونی افزایش می دهد.”

هازل چیزمن ، معاون اجرایی دخانیات و سلامت انگلستان در مورد این مطالعه گفت: “دخانیات و الکل آسیب های زیادی به جامعه می رسانند و این نتایج نشان می دهد که می تواند استفاده از سایر داروها را نیز افزایش دهد.”

چیزمن خاطرنشان کرد که دولتها تمایل دارند رویکردهای جداگانه ای برای کاهش آسیب ناشی از داروهای قانونی و غیرقانونی اتخاذ کنند. او پیشنهاد کرد که این مطالعه نیاز به بررسی همپوشانی بین وابستگی ها را نشان می دهد.

اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد داروهای دارویی ، به انجمن آموزش اعتیاد مراجعه کنید.

منبع: اعتیاد، بیانیه مطبوعاتی ، 30 سپتامبر 2021

استیون رینبرگ

اخبار پزشکی
حق چاپ © 2021 HealthDay. همه حقوق محفوظ است.نمایش اسلاید

نحوه ترک سیگار: 13 نکته برای از بین بردن اعتیاد
به اسلاید شو مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *