سمعک و دلایل عدم استفاده افراد مسن از آنها


استفاده کنید سمعک شنوایی برای بسیاری از افراد مسن که در اثر افزایش سن دچار کم شنوایی می شوند ، اهمیت دارد. Presbycusis یک اصطلاح پزشکی برای کاهش شنوایی ناشی از افزایش سن است و شایع ترین علت کم شنوایی در افراد مسن است.

انواع سمعک

در بیشتر موارد ، این نوع کم شنوایی قابل درمان نیست و بهترین راه حل استفاده از سمعک است. بر اساس مقاله ای که در مجله Ear، Nose and Throat منتشر شده است ، کاهش شنوایی در 50 درصد از بزرگسالان بین 75 تا 84 سال رخ می دهد و تا سن 94 سالگی به 95 درصد افزایش می یابد.

نیاز به استفاده از سمعک برای سالمندان با معاینه کامل پزشکی مشخص می شود و سپس متخصص صدا ملزم به راهنمایی سالمندان قبل ، حین و بعد از خرید سمعک است.

اما نکته جالب در اینجا این است که بر اساس آمار ، با وجود مشکلات و عوارض جدی ناشی از کم شنوایی در افراد مسن ، حدود 20 درصد از آنها سمعک خریداری کرده اند و اکثر آنها کاربرد وسیعی ندارند.

چرا افراد مسن از سمعک استفاده نمی کنند؟

اگر شما یک فرد بالغ هستید که با کم شنوایی دست و پنجه نرم می کنید و با استفاده از سمعک مخالفت کرده اید ، باید بدانید که بسیاری از دلایل رایج برای عدم تمایل به استفاده از سمعک بی معنی است:

قضاوت اجتماعی در مورد سمعک

سازگاری با مشکلات مربوط به سالمندی برای بسیاری از افراد مسن دشوار است. در فرهنگ عمومی جامعه ، جوانان یک فرصت تلقی می شوند و سالمندان نگران کاهش حقوق اجتماعی خود در جامعه هستند

در این شرایط ، افراد مسن ممکن است برای جلوگیری از قضاوت از استفاده از وسایلی مانند سمعک یا چوب اجتناب کنند ، اما آیا شما به عنوان یک فرد مسن دارای اختلال شنوایی ، اینطور هستید؟ آیا فکر می کنید مردم مجبورند حرف های خود را برای شما تکرار کنند؟ نه اینکه پیر به نظر برسید؟

دلایل استفاده از سمعک

مشکلات عادت به افراد مسن برای سمعک:

خواندن علل شایع رد سمعک توسط افراد مسن بسیار مشکل است. به عنوان مثال ، برخی از افراد مسن احساس می کنند که سن آنها برای عادت به این دستگاه زیاد نیست و نمی توانند نحوه صحیح استفاده از آن را بیاموزند.

این یک شکایت رایج است که توسط بزرگان شنیده می شود. اما به عنوان یک بزرگسال ، آیا شما؟ آیا به خاطر دارید زمانی که یاد می گرفتید از تلویزیون استفاده کنید ، کار برای شما سخت بود و اکنون زندگی راحتی دارید؟

مشکل کمک های بینایی:

سازندگان سمعک می دانند که جذابیت سمعک مهم است. این یکی از دلایلی است که باعث می شود سمعک ها کوچکتر شوند (اگرچه لزومی ندارد که سمعک ها بهتر باشند).

سمعک های امروزی را می توان در گوش سالمندان پنهان کرد. اما اگر سمعک ظاهر شود ، آیا واقعاً مشکل بزرگی است؟ آیا نگران هستید که کسی عینک شما را به همین شکل ببیند؟

داشتن انتظارات غیرواقعی از سمعک:

شاید از دوستان شنیده باشید که سمعک ها به درستی کار نمی کنند. اغلب ، تجربه منفی استفاده از سمعک به دلیل ارزیابی ضعیف و استفاده نادرست از دستگاه است.

اما مهم است بدانید که استفاده از سمعک حتی در بهترین شنوایی به حالت اولیه باز نمی گردد. سمعک مفید است ، اما کم شنوایی را درمان نمی کند. به همین دلیل به آنها کمک گفته می شود.

مزایای سمعک

هزینه سازماندهی سمعک

برخی بیمه ها هزینه سمعک را پوشش نمی دهند و برای سالمندان بسیار گران است. برای برخی از افراد درآمدزا ، این یک نگرانی واقعی است. سمعک های معمولی 2500 دلار هزینه دارند ، اما اگر به درستی نصب و استفاده شوند ، سمعک ارزش سرمایه گذاری را دارد.

سمعک بخرید

اگر مطمئن هستید که سمعک را امتحان کرده اید ، باید آن را به روش صحیح انجام دهید. با پزشک خود تماس بگیرید. در بیشتر موارد ، باید به متخصص گوش ، حلق و بینی مراجعه کنید. سایر علل کاهش شنوایی در سالمندان قابل اصلاح است و موفقیت سمعک شما به ارزیابی دقیق بستگی دارد.

اگر متخصص فکر می کند که شما نیاز به آزمایش شنوایی دارید ، این کار معمولاً توسط متخصص شنوایی انجام می شود.

متخصص شنوایی شناسی یک فرد آموزش دیده و حرفه ای است که برای تشخیص کم شنوایی آموزش دیده است و نوع مناسب سمعک را برای افراد سالم یا ناشنوا انتخاب و آموزش می دهد.

هنگام خرید سمعک چه انتظاری باید داشته باشید

سمعک ها معمولاً برای افراد مسن ساخته می شوند. یک متخصص صدا هنگام کار با سمعک به یک سالمند مشاوره و آموزش می دهد.

معمولاً باید انتظار داشته باشید که بتوانید به دلیل مشکل یا عملکرد سمعک با خدمات پس از فروش تماس بگیرید.

جی! متخصص صدا چه کار می کند:

توضیحات کاملی در مورد نوع کم شنوایی سالمندان و اینکه کدام نوع سمعک برای آنها مناسب است ارائه دهید

توضیح دهید که چرا یک یا دو سمعک توصیه می شود

تمام هزینه ها ، از جمله خرید ، خدمات ، تعمیرات و ضمانت ها را شرح دهید

آزمایش پس از نصب سمعک در اولین استفاده از افراد مسن

دستورالعمل استفاده و نگهداری از سمعک

سمعک یک دستگاه گران قیمت است ، اما در بیشتر موارد به خوبی کار می کند و بهترین راه حل برای بسیاری از موارد کم شنوایی در افراد مسن است.

افراد مسن برای استفاده مناسب از سمعک و برقراری ارتباط با آنها در حین و بعد از خرید سمعک ، باید با متخصص گوش ، حلق و بینی مشورت کنند.

استفاده از سمعک

در استفاده از سمعک احتیاط کنید

اگرچه می توانید سمعک های رایگان را از فروشگاه خریداری کنید ، اما بهتر است این کار را متوقف کرده و قبل و در زمان خرید با متخصص شنوایی تماس بگیرید.

هرگز بدون معاینه پزشکی سمعک نخرید. سمعک باید به طور عادی ساخته و قرار داده شود.

هرگز با سفارش نامه سمعک نخرید.

اگر افراد مسن دارای شنوایی یا کم شنوایی هستند ، سمعک او باید به متخصص شنوایی ارجاع داده شود.

جرم گوش می تواند روی مجرای گوش ایجاد شود و سمعک ها باید تمیز و تعمیر شوند.

شنوایی که به درستی کار نمی کند باید برای معاینه و اصلاح به متخصص ارجاع داده شود.

اولین مرکز پرستاری سلامت با مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سالها تجربه در ارائه خدمات مراقبت در منزل و پرستاری ، با کادر ماهر و متخصص خود آماده خدمت رسانی به شهروندان عزیز در هر زمان است.

پرسنل ماهر این مرکز از طریق افراد مسن ، پرستاران بیمار و پرستاران اطفال همیشه بر اساس آخرین استانداردهای مراقبت و خدمات پرستاری مراقبت ارائه می دهند و راحتی و ایمنی شما عزیزان را در اولویت اول قرار داده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، کافی است با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.
هشدار! این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و با مشورت پزشک یا متخصص انجام می شود.
لطفاً این نسخه را بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *