سلامت نیوز – عوارض جانبی واکسن آسترازنکا نادر است اما غیر معمول نیستسالزخبر: رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: واکسن آسترازنکا عوارض نادری دارد که ممکن است باعث لخته شدن خون در برخی از رگ‌های حیاتی و مهم بدن مانند رگ‌های مغز، قلب و… شود. قلب. اعضا که رایج است.

محمدمهدی گویا با اشاره به اینکه واکسن یک ماده بیولوژیک است که با ورود به بدن انسان واکنش هایی ایجاد می کند، گفت: مهمترین و با ارزش ترین واکنش بدن به واکسن ایجاد ایمنی است که خطر را کاهش می دهد. بیماری در انسان.” در حدی که ممکن است به صفر برسد.

وی اظهار داشت که تمام واکسن های دنیا

وی با بیان اینکه این دارو عوارضی دارد، تصریح کرد: تب، سردرد، درد در محل تزریق، تهوع و استفراغ. همچنین برخی از عوارض جانبی که هنگام استفاده در واکسن شدیدتر هستند، ممکن است به ندرت در افراد رخ دهد، اما به دلیل بروز نادر آنها در برنامه های واکسیناسیون پس از تحقیقات علمی دقیق، تصمیم به استفاده یا عدم استفاده از آنها جهانی می شود.

وی گفت: واکسن آسترازنکا عوارض جانبی نادری دارد که ممکن است باعث ایجاد لخته خون در برخی از رگ های حیاتی بدن مانند عروق مغزی شود.

وی گفت: تمامی عوارض مربوط به واکسن کرونا در کشور در سطح استانی و کشوری جمع آوری و تجزیه و تحلیل می شود.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت تاکید کرد: در صورت بروز عوارض بیش از حد انتظار، کمیته ملی ارزیابی عوارض واکسن تصمیم‌گیری خواهد کرد.

موارد منع مصرف واکسن Astraznka

وی افزود: در خصوص واکسن AstraZeneca در ابتدا عنوان شد که افراد در سنین باروری از این واکسن استفاده نکنند و دلیل این امر همان عوارض یعنی احتمال آن است.

لخته های خون بالا رفته است. این را معاون وقت وزارت بهداشت اعلام کرد و در جریان دستورالعمل وزارت بهداشت قرار گرفت. همچنین توصیه می شود افراد زیر ۵۰ سال تا حد امکان از سایر واکسن ها استفاده کنند و دلیل آن نیز توضیح داده شده است.

وی گفت: متأسفانه برخی از افراد به دلیل ویزای سفر به برخی کشورها برای دریافت واکسن آسترازنکا اقدام می کنند و با وجود توصیه های جدی مسئولان بهداشتی، خواهان دریافت این واکسن هستند که البته بسیار رایج است، هرچند بسیار نادر است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/