سالم نیوز – واکسیناسیون کودکان ۹ سال به بالا در سراسر کشور آغاز شد


واکسیناسیون کودکان 9 سال به بالا در سراسر کشور آغاز شده است

سالم خبر: سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: بر اساس مصوبه کمیته ملی واکسن کووید۱۹ و تایید مقام وزارت متبوع، واکسیناسیون کودکان ۹ سال به بالا از شنبه ۹ بهمن ماه آغاز می‌شود. ۲۰۱۴ در سراسر کشور.

به گزارش سالم خبر، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، بیگمان عقدق با اشاره به آغاز واکسیناسیون کودکان ۹ سال به بالا از روز شنبه ۸ بهمن ماه، گفت: به خانواده های دارای فرزند ۹ سال به بالا توصیه می شود به این منظور مراجعه کنند. واکسیناسیون جردن در مرکز است.

وی افزود: کودکانی که تا سن ۱.۵ سالگی به دنیا می‌آیند بر اساس تقویم واکسیناسیون در برابر برخی بیماری‌ها واکسینه می‌شوند و واکسن کرونا یکی از این واکسن‌هایی است که در شرایط فعلی باید کودکان دریافت کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه واکسن کرونا مورد تایید سازمان غذا و دارو است، گفت: در تزریق واکسن توسط خانواده ها به کودکان شکی نیست و افرادی که از این موضوع آگاه هستند همیشه زودتر اقدام می کنند و می بینند. مزایا.”

وی ادامه داد: افراد سردرگم که به حرف های دروغ و غیرعلمی گوش می دهند و با واکسیناسیون کودکان مخالف هستند تا پایان این همه گیری عواقب آن را می بینند و خدای نکرده فرزندان خود را بر اثر بیماری عروق کرونر قلب از دست بدهند.

وی افزود: رسانه ها باید این موضوع را به والدین اطلاع دهند و خانواده ها بعد از ۵ ماه موضوع را ارزیابی کرده و در مورد وضعیت کودکانی که واکسن نزده اند به نتیجه برسند و این درسی است برای مرحله بعدی که واکسن نامیده می شود. گفت قدیمی، داده شد و برخی امتناع کردند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به واکسیناسیون کودکان ۹ تا ۱۲ ساله در برابر بیماری عروق کرونر قلب گفت:

وی افزود: واکسن های تایید شده برای این گروه سنی شامل سینوفارم، پاستوچوک، میزان تزریق و فاصله دو نوبت به طور معمول و مشابه سایر گروه های سنی است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه واکسیناسیون گروه های سنی زیر ۹ سال به تدریج آغاز می شود، گفت: تاریخ واکسیناسیون این گروه سنی به صورت مکتوب به معاونت های بهداشتی دانشگاه های دولتی اعلام می شود.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/