سالم نیوز – ممکن است نرخ مرگ و میر ناشی از کرونا تا پایان فوریه دوباره به سه رقم برسد


مرگ و میر ناشی از کرونا ممکن است تا پایان فوریه دوباره به سه رقم برسد

سالم خبر: ممکن است نرخ مرگ و میر در مدت کوتاهی و در نهایت تا پایان بهمن ماه دوباره به سه رقم برسد. از آنجایی که انتقال immicron بسیار زیاد است، آزمایش های قبلی نباید تکرار شوند.

به گزارش سالم خبر ، حسین کرمان پور مدیر اورژانس بیمارستان سینا تهران با اشاره به وضعیت عروق کرونر و روند رو به رشد بیماران خود با انتقاد از عدم تصمیم گیری به موقع برای اعمال محدودیت، گفت: تعطیلی مدارس. و دانشگاه ها تصمیم سختی است. امیکرون قابلیت افزایش سریع را دارد و متاسفانه عفونت گروهی از امیکرون ها است. با توجه به عفونت شدید ایمیکرون، در صورت افزایش تعداد مراجعات به بیمارستان، یکی از نگرانی های ما این است که کادر درمانی نیز مبتلا شوند. دستورالعمل ها را رعایت کنید تا به کمترین میزان بیماری برسید تا فرد دچار خطر بالای بیماری نشود.

لزوم واکسیناسیون کودکان

وی افزود: در صورتی که تعداد افراد بستری در بخش مراقبت‌های ویژه در سراسر کشور کمتر از هزار نفر باشد، خدمات با کیفیت بالاتری انجام می‌شود و مرگ و میر کاهش می‌یابد. هرچه این بخش‌ها شلوغ‌تر شوند، کیفیت خدمات کاهش می‌یابد و ممکن است میزان مرگ و میر در یک بازه زمانی کوتاه تا پایان فوریه دوباره سه برابر شود. از آنجایی که انتقال immicron بسیار زیاد است، آزمایش های قبلی نباید تکرار شوند. بهتر بود بچه ها زودتر واکسینه می شدند تا اگر اصرار بر بازگشایی مدارس داشتند حداقل امنیت بچه ها بیشتر می شد.

بازی مار و نردبان با کرونا

کارمان پور با اشاره به تجربه دو سال گذشته مدیریت کرونا تاکید کرد: هیچ عاقلی قبول نمی کند از این تجربه دو ساله استفاده نکند و روال سال های ۹۸ و ۹۹ را تکرار کند. اخیراً به دلیل تعداد کم مراجعه کنندگان، کمبود دارو و تجهیزات وجود نداشته است. تجربه نشان می دهد که اگر توجه نکنیم دوباره اتفاقات رخ می دهد و به نقطه اول برمی گردیم. مثل بازی مار و نردبان است، برای کنترل اوضاع به سختی از نردبان بالا رفتیم، اما اگر مراقب نباشیم با نیش مار کرونا به خانه اول برمی گردیم. باید طوری مدیریت کنیم که مردم این عید در کنار هم شاد باشند. اگر انتقادی به دولت قبل وجود دارد، اکنون باید از تجربیات گذشته استفاده کنیم تا به بیراهه نرویم.

وضعیت متوسط ​​مشتریان فعلی مراکز درمانی بدتر شده است

مدیر اورژانس بیمارستان سینا تهران با اشاره به اینکه بیماران فعلی مبتلا به بیماری عروق کرونر در وضعیت متوسط ​​تا شدید قرار دارند، گفت: مراجعات سرپایی به بیمارستان ما ایزوله تر است زیرا به نظر می رسد مردم تا حدودی دریافته اند که درمان اولیه از عروق کرونر چیست. بیماری عروقی.و با کوچکترین علائم شروع به درمان می کنند و به مطب یا کلینیک مراجعه می کنند و خود را قرنطینه می کنند.اگر از همان روزهای اولیه درمان سرپایی معمول را شروع کنند معمولاً برای بستری شدن در بیمارستان وضعیت بدی ندارند. کسانی که می روند. به بیمارستان برای پذیرش در بیمارستان یا مشکلات ریوی دارند یا علائم حیاتی دائمی ندارند.

کی میری بیمارستان؟

وی افزود: علائمی وجود دارد که برای رفتن با احتیاط به بیمارستان دیر نیست. مهم‌ترین علت تب در افراد مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب، افزایش دمای بالای ۳۸.۵ است که با مصرف دارو و مالش کمی کاهش می‌یابد، اما دوباره به سرعت افزایش می‌یابد که به آن تب سرکش می‌گویند، باید مراقب علائم خود باشند. در خانه بمانید و باید به مراکز درمانی مراجعه کنید و داروی بیشتری دریافت کنید.

وی میزان اکسیژن خون آنها را یکی دیگر از عوامل مهم در بررسی وضعیت بیماران عنوان کرد و ادامه داد: میزان طبیعی اکسیژن خون ۹۴ درصد به بالا است. اگر فردی بطور متناوب، مثلاً هر ساعت، اکسیژن خون را اندازه گیری کند و متوجه روند کاهشی در میزان اکسیژن خون شود، به این معنی است که بیمار باید برای ادامه درمان به مراکز درمانی مراجعه کند تا معاینه شود.

وی ادامه داد: از سوی دیگر تعداد تنفس در دقیقه برای بیمار مهم است. الگوهای تنفس طبیعی برای کودکان ۵ تا ۱۱ ساله بین ۲۰ تا ۳۰ ضربه در دقیقه متغیر است. در بزرگسالان حالت طبیعی ۱۸-۱۲ تنفس در دقیقه است اما تا ۲۶ نفس در دقیقه طبیعی است اما در صورت افزایش این تعداد باید به پزشک مراجعه کرد.

کارمانپور گفت: ضربان قلب نیز از علائمی است که می تواند نگران کننده باشد. افراد بدون اضطراب و بین ۷۰ تا ۹۰ ضربه در دقیقه برای افراد عادی طبیعی است. اگر این عدد از ۱۰۰ گذشت و ثابت ماند و کاهش نیافت، باید به پزشک مراجعه کنید.

وی با بیان اینکه برخی از مبتلایان به بیماری عروق کرونر قلب از اسهال و استفراغ رنج می برند، تصریح کرد: بیماران مبتلا به اسهال شدید که با دارو قابل کنترل نیستند، به دلیل کم آبی دچار حملات بعدی عروق کرونر می شوند و باید سریعا به پزشک مراجعه کنند.

وی ضعف، بی حالی و خواب آلودگی غیرطبیعی را یکی دیگر از عوامل مهم برای مراجعه به پزشک عنوان کرد و گفت: در صورتی که زندگی عادی فرد مختل شده و دچار ضعف، بی حالی، تعریق زیاد و تمایل به خوابیدن بیش از حد لازم شود، باید به پزشک مراجعه کرد. دکتر؛ قلب، ریه ها یا سطح اکسیژن خون شما ممکن است تحت تأثیر قرار گیرد. با نشان دادن دقیق علائم و درمان به موقع، فرد پس از پنج روز بهبود می یابد.

کرمانپور ادامه داد: در سویه آمیکرون پس از پنج روز انتظار داریم علائم بیمار کاهش یابد، در صورت عدم رعایت این فرمولاسیون و عدم بهبود در طول زمان، فرد باید به پزشک مراجعه کند. زیرا ممکن است در طول بیماری عروق کرونر به بیماری های دیگری مانند ذات الریه، ذات الریه، سل و … مبتلا شوند که نیاز به بررسی بیشتر دارد.

رابطه ترس و استرس

وی با تاکید بر اینکه کرونا با ترس، وحشت و تنش ارتباط مستقیم دارد، گفت: هر چه ترس یا تنش بیمار بیشتر باشد علائم بیماری بیشتر می شود و هر چه شادتر باشد، بیماری راحت تر شکست می خورد.

زمان مناسب برای تزریق واکسن در صورت ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب

وی افزود: افرادی که علائم مشابه سرماخوردگی مانند گلودرد، تب، آبریزش بینی، بدن درد، سردرد و … دارند، اگر زمان تزریق نوبت سوم واکسن فرا رسیده است، بهتر است صبر کنند. گفت. مدیر اورژانس بیمارستان سینا ۱۰ روز پس از بهبود علائم واکسینه می شود. اما اگر بیماری عروق کرونر قلب دارند، بهتر است ۴ تا ۸ هفته بعد از بیماری عروق کرونر، دوز تقویت کننده تزریق شود. بیماری عروق کرونر قلب خود می تواند دوز تقویت کننده واکسن باشد زیرا به فرد ایمنی می دهد.

تست کرونا منفی را قبول نکنید

وی گفت: اگر علائمی مشابه سرماخوردگی دارید، فقط آزمایش کرونا منفی انجام ندهید. توصیه می‌شود در صورت بروز علائم و منفی بودن آزمایش، همچنان به بیماری عروق کرونر و منفی کاذب اعتماد کرده و تا زمانی که علائم پس از ۱۴ روز از بین نرود، از حضور در جمع خودداری کنند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/