سالم خبر: ۵ برابر دولت قبل واکسن خریدیم.


۵ برابر دولت قبل واکسن خریدیم.

سالم خبر – دستیار رسانه ای وزیر بهداشت گفت: تعداد سفارشات واکسن کرونا ۱۴۰۰ مورد و تعداد ثبت نام های قبل از ۲۳ مرداد قبل از تشکیل دولت جدید ۲۶ میلیون و ۵۲۴ هزار و ۶۱۰ مورد است. ۱۴ آگوست این در حالی است که پس از سال ۱۴۰۰ و پس از تشکیل دولت، ۱۳۵ میلیون و ۴۷۵ هزار و ۳۹۰ واکسن سفارش داده شد که نشان از افزایش حداقل ۵ برابری برنامه واکسن دارد.

به گزارش سالم خبر، دستیار رسانه ای وزیر بهداشت، مجموع ۱۴۰۰ واکسن وارد شده قبل از تشکیل دولت در ۲۳ مرداد تنها ۱۸ میلیون و ۷۵۴ هزار و ۶۱۰ واکسن بوده است. پس از ۲۳ مرداد، مجموع واردات طی ۱۳ روز در دولت جدید به ۱۴۰۰ و ۱۴۳۲۴۵۳۹۰ واکسن رسید.

وی با اشاره به آمار بالای مبتلایان به کرونا در روزهای پایانی دولت گذشته، گفت: در دولت سیزدهم جدید، ۱۵۳ میلیون واکسن کرونا انجام شد و در نتیجه تعداد جان باختگان کرونا ۷۰۰ نفر افزایش یافت. هر روز. تعداد ایالت های پرخطر از ۲۸ ایالت با روی کار آمدن دولت سیزدهم به صفر رسید و گاه در زمان دولت سیزدهم به تک رقمی می رسید.

به گفته معاون رسانه ای وزارت بهداشت، حمایت از تولید ۶ نوع واکسن در وزارت بهداشت از دیگر اقدامات دولت سیزدهم است.

تا ۲۳ مرداد سال گذشته تعداد واکسیناسیون ها ۲۰ میلیون و ۵۷۰ هزار و ۸۰۷ مورد و تا ۲۳ مرداد امسال
۱۸۸۱۰۹۴۷۹ است. یعنی سال گذشته در این زمان حدود ۱۴ درصد جمعیت واکسینه شده اند، اما اکنون ۷۷ درصد از کل جمعیت واکسینه شده اند.

به گزارش ایسنا، در روزهای اخیر حسن روحانی رئیس جمهور سابق در گزارشی از تلاش دولت قبل برای تهیه واکسن کرونا گفته بود که ۶۰ میلیون واکسن از روسیه خریدند اما چند میلیونی به ما ندادند. داروهای بیشتر ما ۵۰ میلیون واکسن از تولیدکنندگان داخلی خریداری کردیم که در زمان ما نتوانستند چند میلیون واکسن دیگر تولید کنند. ما چین و هند هستیم. واکسن ها نیز از اروپا و کوواچ خریداری شد. علاوه بر واکسن داخلی، حداقل ۱۱۰ میلیون واحد واکسن خریداری شد و شرایط به وجود آمد.