سالم خبر: ۳۵ سال است که بر پوشش بیمه ای بیماران دیابتی تاکید داریم و هیچ اتفاقی نیفتاده است.


به مدت 35 سال،  بر پوشش بیمه ای بیماران دیابتی تاکید کردیم و اتفاقی نیفتاد.

سالمخبر – رئیس انجمن دیابت ایران گفت: نیاز به بیمه مناسب برای داروهای بیماران دیابتی در کشور وجود دارد و به همین دلیل است که این بیماران بیشترین پرداخت را دارند چرا که باید یک عمر دارو مصرف کنند.

به گزارش سالم خبر، اسدالله رجب درباره افزایش مصرف داروهای ترکیبی کاهش دهنده قند خون (سینوریپا) و انسولین قلمی برای بیماران دیابتی، افزود: در صورتی که دیابت با مصرف مداوم داروهای لازم به درستی کنترل نشود. قلب کلیه کبد چشم و غیره را تحت تأثیر قرار می دهد و هزینه های زیادی را برای بیمار و خانواده وی به همراه دارد و بر سیستم سلامت کشور تأثیر می گذارد.

وی گفت: ۳۵ سال است که تاکید کرده ایم دستگاه ها و داروهای بیماران دیابتی باید به درستی تحت پوشش بیمه قرار گیرد و بدون این موضوع این افراد باید هزینه های زیادی برای داروها بپردازند.

رجب تاکید کرد: مثلا یک بیمار بیمار

بیماران دیابتی که ۱۷۰۰ بار و ۲۱۰۰ بار در سال قند خون خود را اندازه گیری می کنند باید از این بیماران حمایت کنند و بیمه باید هزینه های کنترل روزانه لازم برای بیمار را پوشش دهد. به گفته وی، ۲۰ درصد جمعیت بالای ۲۰ سال کشور به دیابت نوع دو مبتلا هستند و سالانه حدود ۳۰۰ هزار نفر بر تعداد دیابتی ها افزوده می شود.

رئیس انجمن دیابت ایران گفت: تعداد بیماران دیابتی در ۲۵ سال گذشته چهار برابر شده است و اگر بیماری به موقع شناسایی و درمان شود، هزینه های درمانی آن نیز کاهش می یابد و باید احتیاط کرد. پیشگیری از ابتلا به این بیماری بسیار ضروری و مهم است.


راجب اضافه وزن و چاقی می گوید; فاکتورهای محیطی؛ کم تحرکی و تغذیه ناسالم از جمله علل ۸۰ درصد افراد دیابتی است.

اضافه وزن و چاقی دارند. احتمال ابتلا به دیابت نوع ۲ بیشتر است و برخی از بیماران تنها یک بار به پزشک مراجعه می کنند و با تمام شدن دارو، داروی بیشتری را از داروخانه می خرند و مصرف می کنند. .

به عنوان نوعی پیشگیری از دیابت و عوارض آن در نظر گرفته می شود. آموزش ساده ترین و بهترین راه حل برای این پیشگیری است، آموزشی که بر اساس ارزیابی کیفی تعداد مبتلایان به دیابت و آمار آن می تواند کاربردی باشد. علاوه بر پیچیدگی، باید اقدامات احتیاطی اساسی برای کاهش هزینه های تحمیل شده از طریق افزایش و افزایش هزینه های کنترل دیابت در شرایط فعلی کشور که با برخی ناکارآمدی ها در زمینه دیابت مواجه است، انجام شود. تحصیلات.

رجب اشاره می کند که – سیاست گذاران; متخصصان، دیابتی ها باید با همکاری خیرین و دست اندرکاران حوزه دیابت بتوانیم آینده درخشانی را برای دیابت در کشور رقم بزنیم.


نقشه اطلس

فدراسیون جهانی دیابت تخمین می زند که تعداد مبتلایان به دیابت در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا که در منطقه ای مشابه ایران قرار دارد، به دلیل افزایش شیوع دیابت نوع ۱ و ۲ تا سال ۲۰۴۰ دو برابر خواهد شد. از ۳۵ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر امروز به ۷۲ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر رسیده است.

در سراسر جهان، ۵ میلیون بزرگسال بین ۲۰ تا ۷۹ سال مبتلا به دیابت هستند، ۱۹۳ میلیون نفر تشخیص داده نشده اند، و ۳۱۸ میلیون نفر پیش دیابت هستند یا تحمل گلوکز مختل شده است. تا سال ۲۰۴۰، تعداد افراد مبتلا به دیابت به ۶۴۳ میلیون نفر خواهد رسید و هزینه سالانه دیابت ۶۷۳ میلیارد دلار تخمین زده می شود که ۱۲ درصد از بودجه بهداشت ملی صرف درمان دیابت و عوارض آن می شود.

در حال حاضر حدود ۱۲ درصد از جمعیت بزرگسال ایران به دیابت مبتلا هستند، از هر ۱۰ نفر در جهان یک نفر مبتلا به دیابت است و تخمین زده می شود که تا سال ۲۰۴۵ از هر هشت نفر یک نفر به دیابت مبتلا شود. / ایرنا