سالم خبر: ۳۲ بیمار کرونا جان خود را از دست دادند.


32 بیمار کرونا جان خود را از دست دادند.

سالم خبر: سلامت; روابط عمومی وزارت بهداشت اعلام کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۲ نفر مبتلا به کووید ۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۴۱ هزار و ۵۶۴ نفر رسید.

به گزارش سالم خبر از وبدا، از دیروز تا امروز. ۲۹ جولای بر اساس ۱۴۰۱ معیار تشخیصی خاص، ۷۰۹۳ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی و ۹۰۷ بیمار بستری شدند.

در کل ۷۲۹۶۶۳۵ بیمار کووید-۱۹ در سراسر کشور وجود دارد. تاکنون ۷.۷۰ هزار و ۳۷۹ نفر از بیماران بهبود یافته و ترخیص شده اند.

۶۸۸ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در واحدهای مراقبت ویژه بیمارستانی تحت مراقبت هستند. تاکنون ۵۲ هزار و ۹۲۴ هزار و ۶۹۴ مورد تشخیص کووید ۱۹ در کشور ثبت شده است.

تاکنون ۶۴۷۲۴۰۰۰۰۰۰ و ۱۰۶ نفر تزریق اول را انجام داده اند. ۵۸.۸۷ هزار و ۲۳۷ نفر تزریق دوم و ۲۸.۷۰۲ هزار و ۷۵۳ نفر نوبت سوم واکسن کرونا دریافت کردند. در کل کشور ۱۵۱.۵۱۴ لک ۹۶ تزریق شد.

در شبانه روز گذشته ۱۱۴ هزار و ۱۲۹ واکسن کرونا در کشور تزریق شد.

در حال حاضر ۱۵ ولسوالی در سطح قرمز قرار دارند. ۳۵ شهرستان در وضعیت نارنجی قرار دارند. ۲۰۸ ولسوالی در وضعیت زرد و ۱۹۰ ولسوالی در وضعیت آبی قرار دارند.

هشدار لازم است.

سلامتی بهرام عین اللهی وزیر بهداشت و درمان با بیان اینکه این واکسن مصونیت دائمی ایجاد نمی کند و پس از مدتی مصونیت از بین می رود، گفت: اخیراً; تغییراتی در میکرو ایجاد شده است و با سرعت بیشتری تغییر کرده است. شیوع بیماری. . ما از واکسیناسیون به عنوان یک “احتیاط” یاد می کنیم و توصیه ما به کسانی که بسیار به ما کمک کرده اند این است که هر فردی بالای ۱۲ سال باید واکسن تقویتی دریافت کند. ما زائران در حال بازگشت داریم. بازگشایی مدارس؛ ایام محرم می تواند شیوع این ویروس را افزایش دهد.

عفونت رفتن به بیمارستان با توجه به افزایش بیماران سرپایی و شهرهای قرمز و نارنجی، این شهرهای قرمز و نارنجی بر استفاده از ماسک اعم از باز و بسته تاکید کرده اند.

عباس شیراوژن پس از برگزاری جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا در صفحه توئیتر خود نوشت: عفونت؛ بستری شدن در بیمارستان، استفاده سرپایی و ماسک شهری قرمز و نارنجی در تمامی فضاهای باز و باز توصیه می شود. در آن شهرها رنگ قرمز و نارنجی مورد تاکید است. در شهرهای آبی و زرد (با استفاده از ماسک) یا در مناطق شلوغ مورد نیاز است.

واکسیناسیون در کشورهای مختلف میزان ابتلا به کرونا را کاهش داده است و برخلاف کشورهایی که واکسیناسیون کامل دارند، زمان زیادی از واکسیناسیون می گذرد و موارد جدید بسیاری پیدا شده است. پس واکسن هشدار دهنده را جدی بگیرید.