سالم خبر – کیت تشخیص آبله میمون در اراک طراحی شد


کیت تشخیص آبله در اراک طراحی شده است

سالم خبر: یک ویروس شناس و یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: کیت تشخیص آبله میمون در این دانشگاه طراحی و از هفته گذشته در استان مرکزی در حجم نمونه برداری مورد استفاده قرار گرفت.

به گزارش سالم خبر: بهزاد خانسی نژاد، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی اراک افزود: کیت ها قبلاً در اراک طراحی شده بود و تعداد محدودی به عنوان نمونه ذخیره می شد که هم اکنون پس از شیوع بیماری در دنیا و پایش، مظنونین در داخل و استان مورد استفاده قرار گرفته و کیفیت این محصول راضی بوده است.

وی گفت: با توجه به رصد چند نمونه آبله میمون در کشورهای همسایه از جمله امارات، آمادگی آزمایشگاه های داخلی برای مقابله با این موضوع ضروری است.

این ویروس شناس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: با وجود اینکه وزارت بهداشت حدود ۱۵ دانشگاه علوم پزشکی کشور را برای ساخت کیت تجهیز کرده است، اما دانشگاه علوم پزشکی اراک بسیار زودتر از زمان ابلاغ و راه اندازی توسط وزارت بهداشت اعلام شده است. وزارت بهداشت. سلامت تولید کننده

خنززی نژاد افزود: در عین حال این کیت به زودی به عنوان ابزاری برای تشخیص انواع آبله مورد استفاده قرار می گیرد و انواع آبله را از یکدیگر متمایز می کند.

وی گفت: آبله میمون یک بیماری به اصطلاح خود محدود شونده است، به این معنی که علائم در عرض دو تا سه هفته خود به خود از بین می روند.

این متخصص ویروس شناسی همچنین بروز راش با تاول در صورت، دست ها، پاها، دهان و اندام تناسلی را از علائم شایع این بیماری عنوان کرد و گفت: این جوش ها ممکن است با تب، ناراحتی، سردرد، خستگی و تورم غدد لنفاوی همراه باشد. زگیل تناسلی در شیوع فعلی گزارش شده است.

دکتر خوانساری نژاد پرهیز از تماس پوستی یا تماس مستقیم با افرادی که علائم بیماری را نشان می دهند و تمیز نگه داشتن دست ها را عاملی برای پیشگیری از ابتلا به آبله میمون دانستند و افزودند: این بیماری به راحتی بین افراد سرایت نمی کند بلکه از طریق ارتباط است. مستقیماً با یک فرد آلوده، افراد سالم نیز ممکن است تحت تأثیر قرار گیرند.