سالم خبر – چرا مکمل ویتامین D سلامتی را تهدید می کند؟


چرا مصرف مکمل ویتامین D تهدیدی برای سلامتی است؟

سالم خبر: تحقیقات جدید حاکی از آن است که افراد در صورت مصرف بیش از حد مکمل های ویتامین D ممکن است در بیمارستان بستری شوند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از سلامت نیوز، پزشکان می گویند این ویتامین که از نور خورشید و برخی مواد غذایی به دست می آید برای افرادی که بیش از حد مصرف می کنند خطرناک است.

هیپرویتامینوز D، ناشی از مصرف بیش از حد ویتامین D، می تواند تشدید شود و منجر به مشکلات جدی تری برای سلامتی شود.

زنان لازم به ذکر است که کودکان و افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند بیشتر مستعد ابتلا به این بیماری هستند.

به گفته محققان، در سطح جهانی، افزایش سطح ویتامین D3 خطر ابتلا به هیپرویتامینوز D را افزایش می دهد که در صورت مصرف بیش از حد ممکن است هفته ها ادامه داشته باشد.

محققان متوجه شده اند که علائم هیپرویتامینوز D می تواند هفته ها ادامه داشته باشد. این علائم می توانند متفاوت باشند، اما معمولاً به دلیل کلسیم بیش از حد در خون ایجاد می شوند.

علائم شامل خواب آلودگی است. گیجی من هول نمی کنم، افسردگی افسردگی؛ گنگ بودن؛ بی هوشی؛ فراموشی فراموشی تنگی قفسه سینه؛ تهوع و استفراغ یبوست زخم معده یا معده: التهاب پانکراس فشار خون بالا ریتم غیر طبیعی قلب و ناهنجاری های کلیوی. بیماری های التهابی چشم قدرت مفصل؛ کم شنوایی و ناشنوایی نیز از بیماری های احتمالی هستند.

به گفته این گروه، این وضعیت نادر است، اما توجه به این نکته مهم است که مصرف بیش از حد ویتامین A مهم است.

محققان نتیجه می‌گیرند که نتایج این مطالعه تا زمانی مشهود است که سمیت بالقوه مکمل‌هایی که بی‌خطر تلقی می‌شوند، در ترکیب‌های ایمن یا ناایمن در نظر گرفته نشود.

این یافته ها در BMJ Case Reports منتشر شده است.