سالم خبر: وزارت بهداشت در مدیریت بیماری های واگیر هوشیار شده است.


وزارت بهداشت در رسیدگی به این بیماری همه گیر بی تاب شده است.

سالم خبر: یکی از اعضای کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا گفت: در مدت کوتاهی نه تنها در کشور ما بلکه در همه کشورها آمار مرگ و میر کاهش یافته است. در کشورهای دیگر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا فوتی نداشتیم، اما این حادثه باعث شد کشورمان در مسمومیت کاذب تصور پایان یافتن این بیماری همه گیر شود و مردم آگاهانه و ندانسته وضعیت عادی را ترویج کنند.

به گزارش سالم خبر؛ حمید سوری، عضو کمیته علمی ستاد ملی پیشگیری از بیماری کرونا گفت: فوتی‌های تایید شده کسانی هستند که تست کرونای آنها مثبت بوده است. وقتی افراد مورد آزمایش قرار می گیرند، می توانیم آمار واقعی را بدست آوریم. تمام قالب های ممکن را تست کنید.

وی افزود: متأسفانه ۱۲۰ سطح نمونه در جهان داریم در حالی که «تست انبوه» یکی از مهمترین ابزارهای بررسی و پیش‌بینی اپیدمی‌ها در هر کشوری است.

سوری افزود: متاسفانه وزارت بهداشت بسته جامعی ندارد، ما از قبل برنامه شهید سلیمانی را داریم، بارها بحث کرده ایم که چرا این برنامه را احیا نکردند، وزارت بهداشت باید این برنامه را تقویت کند، وزیر بهداشت و درمان به این قول ایمان آورد و رای داد.» هیچ پاسخی نداشتند، چیزی جز انتشار چند آمار.