سالم خبر: نیمی از فقیرترین کشورها هزینه های بهداشتی را کاهش داده اند.


نیمی از فقیرترین کشورها هزینه های بهداشتی را کاهش داده اند.

سالم خبر: مطالعه جدید آکسفام نشان می دهد که نیمی از فقیرترین کشورها با وجود شیوع کووید-۱۹ هزینه های بهداشتی خود را کاهش داده اند.

به گزارش سالم خبر؛ بسیاری از فقیرترین کشورهای جهان طی دو سال گذشته هزینه های بهداشتی خود را کاهش داده اند، گاهی اوقات برای بازپرداخت بدهی های کشورهای ثروتمند. طبق گزارش آکسفام، نابرابری بین کشورهای ثروتمند و فقیر در طول همه گیری ویروس کرونا بدتر شده است.

تجزیه و تحلیل بودجه ملی ۱۶۱ کشور نشان داد که علیرغم اعلام بزرگترین وضعیت اضطراری بهداشت جهانی در یک قرن، نیمی از کشورهای با درآمد پایین و متوسط ​​کمتر برای سلامت هزینه کردند. این نشان داد که نزدیک به نیمی از هزینه های رفاهی و نزدیک به سه چهارم هزینه های آموزشی کاهش یافته است. .کاهش یافت

موسسه آکسفام اعلام کرد: تعهد سال ۲۰۲۲ برای کاهش شاخص نابرابری نشان داد که کشورهای ثروتمند از جمله انگلیس با کنترل و نظارت بر تقاضای وام گیرندگان برای بازپرداخت بدهی های کلان، انفجار نابرابری اقتصادی را تشدید می کنند. این بیماری همه گیر برنامه های هزینه های سالانه را مختل کرده است.

آکسفام گفت: همچنین، در حالی که وزرای اقتصاد این هفته برای نشست‌های سالانه صندوق بین‌المللی پول (IMF) و بانک جهانی در واشنگتن گرد هم می‌آیند، کشورهای در حال توسعه با اقتصاد جهانی مواجه هستند که برآوردن نیازهای جمعیت‌شان دشوارتر است. او گفت.

گاردین گزارش می دهد که صندوق بین المللی پول، صندوق بین المللی پول را به تشدید نابرابری اقتصادی و فقر در کشورهای فقیر با اعمال اقدامات ریاضتی جدید برای کاهش بدهی و کسری بودجه متهم کرده است. تجزیه و تحلیل داده های صندوق بین المللی پول نشان می دهد که سه چهارم همه کشورها قصد دارند در پنج سال آینده هزینه های خود را به میزان ۷.۸ تریلیون دلار کاهش دهند.

انتهای پیام/