سالم خبر – مردم باید در برابر ویروس کرونا واکسینه شوند.


مردم باید علیه کرونا واکسینه شوند.

مسئول مدیریت بیماری کرونا در سالم خبر تهران بر لزوم دریافت واکسن کرونا توسط شهروندان تاکید کرده و امیدوار است در هفته‌های آینده شاهد موج‌های جدید ویروس کرونا باشیم.

به گزارش سالم خبر از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، علیرضا زالی با اشاره به افزایش روزافزون مبتلایان به ویروس کرونا در مراکز درمانی تهران، اظهار داشت: در هفته‌های آینده موج‌های جدید ویروسی پیش‌بینی می‌شود. بنابراین، فرصت خوبی برای دریافت دوز تقویتی این واکسن است. این کرونا است.

زالی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته کرونا ۴۰۰۰ مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی در استان تهران گزارش کرده است که نسبت به ۱۵۰۰ مورد در دو هفته گذشته کاهش یافته است.

هیات مدیریت بیماری‌های کرونا در تهران، پایتخت، اعلام کرد که تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌ها به دلیل کرونا در تهران تغییر چشمگیری داشته است و تاکید ویژه‌ای بر دریافت میزان مناسب هشدارهای قلبی برای شهروندان شده است.

همچنین به سومین یا چهارمین دوز واکسن، معمولاً بیش از شش ماه پس از آخرین ایمن سازی، به عنوان “دوز هشدار کرونا” اشاره می کند. کادر بهداشتی و درمانی باید بپذیرند و اقدام کنند.

به گفته زالی، در مجموع ۲۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در استان تهران واکسن کرونا دریافت کرده‌اند. ۱۰ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر نوبت اول، ۹ میلیون و ۸۶۰ هزار نفر نوبت دوم، ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر نوبت سوم، ۴۵ هزار نفر نوبت چهارم و حدود ۵۸۲ گروه ویژه نوبت پنجم واکسن کرونا را دریافت کردند.

در تهران، پایتخت، مدیر عملیات پزشکی قانونی چهارمین افزایش تعداد دوز در روزهای اخیر را تایید کرد. افراد مسن در محتمل ترین گروه؛ افراد با سابقه؛ بیماری های زمینه ای پرسنل بهداشتی و پزشکی و به طور کلی تمام آن ۶ ماه پس از آخرین ایمن سازی باید هشدار داده شود.

من می خواهم به مردم در مورد لزوم واکسیناسیون و محافظت از کارکنان بهداشتی توصیه کنم و کسانی که بیش از ۶ ماه سن دارند باید واکسینه شوند.

برخلاف هفته‌های اخیر که تعداد شهرهای قرمز و نارنجی صفر بوده است، طبق آخرین به‌روزرسانی‌ها، در حال حاضر چهار شهر قرمز و ۱۴ شهر نارنجی هستند. تعداد شهرهای زرد از ۱۰۵ به ۱۴۲ شهر افزایش یافت در حالی که تعداد شهرهای آبی از ۳۴۳ به ۲۸۸ شهر کاهش یافت.

تاکنون ۶۴.۶۷۳ لک ۷۷۶ نفر اولین دوز را دریافت کرده اند. ۵۸.۳۶۵۳ واکسن دوم و ۱۹.۸۶۶ لک ۱۹۳ واکسن سوم. در میانمار ۱۵۰ میلیون تزریق و ۵۷۰۶۲۲ تزریق دریافت شد.